Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az ilyenekrő...

Mi a véleményetek az ilyenekről? Nekem elég furcsa. (csövesek, kéregetők, kukázók) Ti adtok pénzt?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem be a belvárosba Budapesten, és egyre furább dolgokat látok nap, mint nap.


- teljesen jól öltözött, tiszta, igényes nő a villamosmegállóban ételre kéreget


- villamoson fiatal cigány srác furakodik végig a tömegben és mindenki egyesével szólít meg, pénzt kér, akik háttal állnak neki, egyenként megbökdösi a vállukat, hogy figyeljenek rá


- fiatal csinos lány beledobta a csokipapírját a kukába a villamosmegállóban, aztán elkezdett benne keresgélni


- csöves odajön hozzám az utcán, pénzt kér. Mondom, nem tudok adni. Áll, és néz. Mondom, még egyszer, hogy nem tudok. Erre még mindig áll és néz. Harmadszorra már durván küldtem el.


Kicsit kiborító, ha az ember mindnek adna, mehetne ő is az utcára. Ráadásul hihetetlenül erőszakosak, ezzel még ellenszenvesebbek lesznek.

Én személy szerint elvből nem adok.

Meg próbálkoznak azzal is, hogy "őszinte leszek, piára kell, nem fogom azt hazudni, hogy ételre". Sokan meg röhögnek, hogy dejófej, hogy legalább őszinte, és adnak neki.



2013. ápr. 22. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Hát én pont amiatt írtál hogy piára (vagy drogra) költenék a pénzt, legfeljebb enni vagy inni adnék egy kéregetőnek... De sajnos annyi van, hogy hogyha akarnék se tudnám mindegyiket ellátni... Szívesen segítek én is, meg gondolom sokan... de hosszútávú megoldás kéne...

Meg húsvátkor meg karácsonykor vannak képek a facebookon, hogy hány kilóméternyi ember áll sorba egy tál ingyen meleg ételért, nagyon durva!

2013. ápr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretleneknek sosem adok, mert nem tudom, hogy mire költi, piát meg ne az én pénzemből vegyen. Szoktam adakozni, de jól bevált, leinformálható helyre, ahol tudom, hogy minden forintom olyan embereknek jut, akiknek valóban szükségük van rá.
2013. ápr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem legtöbbről elég rossz véleményem van... jó tudom, lehet brkiből csövi, de elegem van abból h ittasak, büdösek meg koszosak, ja és erőszakosak!!!! én 1x adtam egynek egy 30 ftos kiflit erre kidobja a kukába.... azóta egynek sem adok 1 büdös ftot se, max aki normálisnak látszik kaját, de talán szökőévbe 1x vagy 30 Ftot (bár volt akinek a 30 Ft se lett volna elég, biztos tabis borra kellett neki..) Tiszta szégyen legtöbb, bár aki normális az hajléktalan szállóra megy, de legtöbben azt se teszik meg mert ott ugye nem szabad balhézni, lopni, piálni....
2013. ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

amikor megjelent ez a jelenség,

én még olyan naív voltam, hogy a kiflijeim felét nyújtottam,

és álltam leforrázva, amikor körül röhögött, hogy az "ételre gyűjtök" nem azt jelenti .....

2013. máj. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 legion ***** válasza:
Remélem,nem adsz mekik egy fillért sem,de paprikasprayre beruháztál.Törvényesen lehet nálad,és szerintem legyen.nem is a hajléktalan kéregetőkkel van a baj,hanem a fiatal,munkaképesekkel.Azok csesznek elmenni közmunkát végezni,de bezzeg kitalált történeteket azt tudnak,hogy miért nincs pénzük.Ha fiatal,és munkaképes,küldd el dolgozni.Amúgy meg ne adjál nekik,mert ha dolgozol,és adózol,akkor már adtál.Tele van minden város etetőkkel,hajléktalanszállókkal.Dolgozzanak,a munkához nem kell lakás.Olvastam olyat,hogy egy férfi titkolja,hogy hajléktalanszállón lakik,onnan jár be rendszeresen a munkahelyére.Ne adj pénzt az élősködőknek!
2014. márc. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ez az utolsó nyomorult hozzászóló milyen szinten próbálja meg kiéheztetni őket :D beszrsz legion nevű felhasználó. áááá pusztulok b szki LEGION :DDDD
2019. nov. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!