Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ment ki a divatból az...

Miért ment ki a divatból az előbb az esküvő/házasság, utána gyerek sorrend?

Figyelt kérdés

Sok ismerősömnél tapasztalom, hogy járnak, aztán jön a gyerek, vagy megházasodnak ezért vagy nem, de semmiképpen sem azt, hogy közösen eltervezik a jövőjüket: eldöntik közösen hogy összeházasodnak, aztán ha ez megvolt, eldöntik közösen hogy jöhet a gyerek.

Manapság olyan felelőtlenül vállalnak gyereket, aztán 1-2 év múlva vége is, mert a szerelem lecseng 1-3 éven belül..

Természetesen minden tiszteletem aki másképp csinálja.


Ja és szerintem nem kifogás a " ha arra várnék mikor élek jómódban sose lenne gyerekem", meg "ettől csak erősebb lesz egy kapcsolat".


Illetve egyes nők miért nem gondolnak arra, ha csak ők tervezték a gyereket, akkor a férfi nem fog bele 100%-ot adni, mert átverték, és ő csak később szeretett volna gyereket.

Erre pedig a "húzott volna gumit" nem megoldás, mert nagyon sok nő szed tablettát, közben megígérve hogy betartja hogy szól ha nem védene rendesen mert pl hányt, hasmenése volt, antibiotikumot szedett...


A másik meg hogy hova fog vezetni, hogy szinte csak széthullott családokat látni?


2012. jan. 10. 14:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, de egy cikkben olvastam, hogy (próbálom idézni): "nincs annál szebb, mint mikor a boldog menyasszony nagy pocakkal áll az oltár elé"


Na, ezen és annyira berágtam, hogy még a szerkesztőségbe is írtam levelet! :) Nem arról van szó, hogy megvetem az ilyesmit, na de azért ne akarják már a természetes állapotokat kiforgatni. Mert igenis, van annál szebb. Sokkal szebb.


24/n

2012. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
én is annak a híve vagyok,amit te mondasz, viszont a "ha arra várnék" nálunk a lakásnál van. Szerintem kis esküvőt is lehet rendezni. viszont úgy gondolom, hogy sokaknak így jó, nem akarnak házasodni, és ők is lehetnek boldogok esküvő nélkül is. mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hogyan szeretne családot.
2012. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
49%
Egy családot nem a házasság tart össze!Szerintem semmi köze a házassághoz a boldog családnak sőt!!!
2012. jan. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%

Sokan egyáltalán nem is akarnak házasodni, ami egyébként a kapcsolatot nem befolyásolja. A saját szüleim például húsz éve házasodtak össze, amikor én már nem is voltam olyan kicsi, éspedig azért, mert anyukám újra gyereket várt, és nálam olyan macerás volt az apaság igazolása, hogy mivel úgysem számít a papír, inkább összeházasodtak. Akkor ez ritkaság volt még. Ma már egyre általánosabb.

Én nem vagyok meggyőződve arról, hogy rosszabb. Csak más. Régen legalább annyi felelőtlen házasság volt, mint most, csak nem látszott, mert nem váltak eel, nehogy megszólják őket. Az jobb lenne?

2012. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
52%

Hát hogy a széthullott családoknak mi az eredménye, arról elég csak megnézni a híradót.


A kérdésedre válaszolva.

Én így szeretném ebben a sorrendben, ahogy szerinted már nem divat. Tehát csak házasság után tudom elképzelni, hogy gyereket szüljek. Csakhogy még nem igazán találtam olyan férfit, aki hajlandó lett volna egy nő mellett elköteleződni, olyat aki nem a VV-n szocializálódott.

2012. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

Mi közösen terveztük a jövőnket:

- összeköltözés (vettem egy lakást konkrétan)

- kutya

- autó (közösen vettük)

- gyermek (egyértelmű szerintem)

- házasság (család 'noszogatására', nekünk bejegyzett élettársi kapcsolat is megfelelt)


Egyébként azért nem vártam arra, hogy előbb házasodjunk etc, mert alapból nem 'csábított' soha az IGEN. Én papír nélkül is ugyan úgy szerettem a párom, mint most papírral. Nem igazán változott semmi sem mióta 16ezer+ áfáért hűséget fogadtam neki egy vadidegen előtt.

Nekem fontosabb volt egy saját ház megvétele (gondolom nem kell részletezni, hogy miért), mint az, hogy 2-3 milliót kifizessek az esküvőmért. Sajnos nálunk az nem megoldás, hogy 2 tanú + mi .. szeretnek a rokonok, ismerősök megsértődni az ilyeneken!


A mi kapcsolatunk nem ettől lett erősebb, hanem a lányunktól és a kutyánktól.


Nem hinném, hogy a miénk (mikor még nem voltunk házasok) széthullott család lett volna..


Én értelek, de azért ez az általánosítás kicsit érdekes.

2012. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
69%

Most a nők le fognak pontozni, de én így látom:

a férfiaknak egyre kevésbé van kedvük házasodni, hiszen mindent megkapnak a nőktől esküvő nélkül is. Majd a nő gondol egyet, elkezdi erőltetni a gyerektémát, a férfi kelletlenül belemegy és 5 éven belül nincsenek együtt, mert a pasinak csak púp a hátán az egész...

2012. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk eszünkbe se jutott az esküvő.

Sosem beszéltünk róla.

Együtt jártunk, összeköltöztünk, lett gyerkőc, de ezt most halálosan komolyan mondom, h nem gondolkodtunk esküvőn.

Aztán jött egy tragédia, haláleset, és egyszerre jutott eszünkbe az esküvő, nem is tudjuk megmagyarázni, h miért.

Azóta az esküvő is megvolt, és most kezdjük ugratni egymást, h na, elveszel? Vagy ő kérdezi, h hozzá mennék-e, ha nem lennék házas:)))


Mi mindent fordítva csináltunk amúgy is:)

2012. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
72%

Először is mi megterveztünk mindent szépen előre és nekiálltunk megvalósítani. Közeljövőben eljegyzés, ház, esküvő, gyerek minden.

De mindenkinek természetesen önálló döntése hogy hogyan alakítja az életét. Te nem szólhatod le ha mondjuk mások "fordítva" csinálják, mert mindenkinek szíve joga úgy élni az életét ahogy akarja. Sokaknak már nem jelent annyit a házasság. Ez nem divat kérdése, de minden változik. A megélhetés, a munkavállalás, a családalapítás már nem úgy megy mint régen.

2012. jan. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%
Lám, máris lenullázták a válaszom. Tudtam, hogy így lesz, mert az igazság fáj. Nézz körül, mennyi nő panaszkodik, hogy kisgyerekkel elhagyta a "párja" mert férje nincs, mégis, ha kimondod az igazat, akkor rápusztulnak a piros gombra... szánalmas.
2012. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!