Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Panelban, társasházban élok:...

Panelban, társasházban élok: mennyire zajosak a szomszédok? és ti?

Figyelt kérdés
Ti mennyire veszitek figyelembe, hogy nem csak magatok laktok a házban? (takarítás, korai/késoi hangos zenehallgatás, ajtocsapkodás, kiabálás lépcsoházbaan.....)?
2009. szept. 26. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy 10 emeletes panel egy lakótelepen Pesten az M3 mellett, alapvetően nem egy csendes környék az autópálya miatt, ehhez az itt lakó hozzászokik az évek során, na de most figyelj. Én a 9. emeleten lakom. 1 lépcsőházra a ránk merőleges másik 10 emeletes paneltől, és ott a tőlünk számított 2. lépcsőházban egy hete az 5. emeleten olyan bulit tartottak, hogy nem tudtam tőle aludni éjfél után.

Mellesleg ez a lépcsőház alapvetően nem zajos, az emeletközi falak viszont vékonyak, mert azt is hallom, ha az alattam lakó szomszéd tüsszent, a mellettem lévőből viszont szinte semmi nem hallatszik át. Ja, és a legjobb hangvezető a WC az emeletek között.

2009. szept. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

a mi házunk téglábol épult, néhány éves, de a belso falakbol mintha kisporolták volna az anyagot, minden hallatszik..

mi probálunk nem tul kirívoak lenni, de tisztelet a kivételnek, a tobbiektol nem ezt tapasztalom:( ilyen kivételes alkalmakra, hogy bulik, osszejovetelek, nem szolok, mert ez nem mindennapos szerencsére, elofordul, de ritka. de van néhány stabilan problémás lakonk:(

néha azt érzem, én várok tul sokat:(

2009. szept. 26. 22:59
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
én is 10emeletesbe lakom, az eggyik szomszéddal semmi probléma nincs csak egészen minimális néha áthallatszik a tv de istenem...velünk is előpordul :) de viszont a másik szomszéd mellett egyenesen félelmetes lakni :S egy arab férfi lakik itt a feleségével és 3gyerekével de az még haggyán' hogy a 3kisgyerek éjjel nappal kiabál, a férfi rendszeresen veri a feleségét és arabul kiabál szinte minden 2. nap :S nem érdekli hogy kint van már a fél folyosó hogy hallgasson már el, ha éjszaka jön rá akkor ugyan ugy kiabál mintha délután 2óra lenne...elviselhetetlen már de eladó a házuk :) remélem megveszik minnél hamarabb :D fölöttünk lévők életét pedig már ismerem szinte (soha nem láttam őket) egy középkorú házaspár lakik fölöttünk , feleség magassarkút imádja -.-" mert minden reggel 6kor már kopok :@ férfi álltalában éjszaka végzi el a nagydolgát, 3-4naponta élnek nemi életet ami naggyából 25percig tart de néha van 40perc is :) karácsonyra meglepem egy ággyal őket mert már nagyon recseg az övék...alattunk lakó meg nincs mert elsőn lakom:)
2009. szept. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

:) arab szomszédom volt a kollégiumban, hu, még táncolt is az arash-ra:)

elég nyilvános élet folyik felétek is...szerintem is normális, hogy valamiféle zajjal vagyunk, hisz élunk, mozgunk a lakásban, na de amit nem muszáj, azzal minek idegesíteni mindenkit? az uj szomszéd nem ismeri nálunk a kilincset, egész napokat csapkodja az ajtaját, nemtudom, hova járkál 10percenként...bocs, panaszkodok, csak nagyon telik a pohár...:(

a 2-vel felettunk lakokat hallom, futkosnak a gyerekek éjjel is, de a szulok is duborognek (tudom, mikor kelnek, fekszenek ez alapján). a felettunk levok meg mintha nem is lennének, pedig 4tagu család.hogy hogy csinálják?

2009. szept. 26. 23:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
10emeletesben lakom énis,felettünk lévő lakók nemtudom hányan laknak,derengetegen, egy 2 szobás lakásban,sok gyerekkel.Nappal nem hallom őket,csak néha este mikor lefekszem,vagy reggel mikor felkelek. Volt,hogy nem tudtam már tőlük aludni,egyfolytában kiabálnak,meg veszekednek.Amúgy néha én is elgondolkozom,hogy ha itt a szobámban énekelgetek,akkor hallják -e a hangomat :S :D
2009. szept. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
biztos tekintettel vannak másokra meg nincsenek sokat otthon :) vagy már nem kicsik a gyerekek. én is kivagyok már a sok gyerektől itt van egy szembeszomszéd süketnéma a férfi csak kicsit hall és mindig kiabál neki a felesége ha beszélgetnek...tényleg sajnálom mert rossz lehet de könyörgöm azért itt élnek még emberek...ráadásul nekik is 3 gyerek...nekem is van egy 4éves hugom és két 8éves ikerfiúk de azért ha már hangosan játszanak rájuk szólunk és megis értik ...oké hogy nem könnyű egy gyereknek halkabban élni de azért lelehet minimálisra csökkenteni főleg este 9után...azért van a lakótelepeken elég sok játszótér (nállunk) hogy levezessék a sok energiát amit itt fent nem tudnak... 2. voltam :) bocs csak én is kifakadtam :D
2009. szept. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

látom, mindenkinek van hasonlo tapasztalata...

a felettunk lakok egyszeruen csak tekintettel vannak másokra. oket nagyon zavarják a felettuk lakok (akiket még én is hallok, apuka-medve reggel 5-kor kel és tappog;), és ok azt mondják, tanultak belole. nekem ha nagyon sír éjjel a baba, kiviszem a távolabbi szobába, amelyik senkivel sem szomszédos, hogy ne nagyon idegesítsem a szomszédot. hm, nem kéne:(((

2009. szept. 26. 23:51
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Amugy juteszembe, mikor kicsi voltam,és ugye éjszakánként sírtam,egyszer mikor anyukám összefutott az alattunk lakóval a liftben,beszólt neki hogy nem tudnak ők sem aludni a gyerektől (tőlem). Szegény anya most mit tehetett volna,a csecsemők sírnak éjjel:D Na és mikor én már nagyobb lettem,akkor született az alattunk lakónak is gyereke,ugyanúgy sírt,ugyanúgy hallottuk,és utána bocsánatot kért a nő anyától XD
2009. szept. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk sokszor az az érzésem, hogy nem csak 2 gyerekük van a felettünk lakóknak, hanem legalább 5... Nagyon hangosak, hétévégén egészen későig, és elég koránkelők is...

Szerencsére alattunk már nem lakik senki, max a pókok a pincében, szóval járkálással nem zavarok senkit, mondjuk amúgy is elég halk léptű vagyok.

Zenehallgatással meg a többivel meg betartom a csendrendeletet, de általában hétköznap még hamarabb lehalkítom (este 8 körül) vagy átkapcsolok fülhallgatóra, bezzeg a gyerekek este 11-ig trappolnak fölöttem.

Ajtócsapkodni meg kiabálni nem szoktam egyébként sem, de ebben a házban más sem szokott ilyet a gyerekeken kívül, ők is játék közben kiabálnak, csak túl hangosan :/

Én szeretek csöndben lenni és elvárom másoktól is, hogy tiszteljenek meg másokat azzal, hogy nem hangoskodnak állandóan...na jó nagyon ritkán belefér egy kis metal zene, de szigorúen csak hétvégén és max este 10ig, és akkor sem dobhártyaszaggató módon...

22/L

2009. szept. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!