Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan gazdi, aki...

Van itt olyan gazdi, aki társasházban kérte a szomszédok beleegyezését a kutya tartásához?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok aki az elmúlt fél évben hozott kutyit a társasházba.Én most veszek egyet és ugye az új rendelet szerint a szomszédok beleegyezése is kell,Érdekelne hogy ki az aki egyáltalán ezt megbeszélte a szomszéddal.
2010. nov. 9. 22:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyjából másfél éve hoztam kutyust a lakásba. Elméletben már akkor is kellett volna a szomszédok beleegyezése, én nem kérdeztem senkit. Azóta a kutyus felnőtt, kétszer is költöztünk, mindig panelba, csak a tulaj engedélye kellett, másét sose kérdeztem, de a legtöbb szomszédomnak fel sem tűnt, hogy kutya van a háznál, meglepődtek, mikor találkoztak vele, mert meg van nevelve, csak akkor ugat, ha van rá oka, és csak addig, míg rá nem szólok.


Viszont ha szőrözős/leskelődős, mindenlében hat kanál szomszédaid vannak, nem árt velük beszélni, nehogy galiba legyen belőle...

2010. nov. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én nem. (bár az én szomszédom imádja a kutyákat) Nem is tudtam, hogy van ilyen rendelet. Ezt hol lehet megtalálni? "Országos törvény" vagy mi a szösz ez?
2010. nov. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

ezt akkor f***-nak tartom, mert ez olyan h kérdezd meg a szomszédaid hogy szülhetsz-e gyereket?!

Senkinek semmi köze hozzá!!!

2010. nov. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Házirendet olvasd el, abban ott van, hogy kell-e kérni beleegyezést. Ha nem "kedvesek" a szomszédok, akkor minden további nélkül aláírják.
2010. nov. 10. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én társasházak közösképviselője vagyok, és nem tudok róla hogy az általam kezelt házakban bárki is kérte volna a beleegyezést a kutyatartáshoz. Én egyébként kutyaimádó vagyok, tehát egy kicsit hülyének tartom a törvényt. Viszont minden gazdinak úgy kell tartania az állatot, hogy az ne zavarjon mást. Nem engedem el a házban a kutyát, és igyekszem arra nevelni, hogy ne ugasson ok nélkül a lakásban.
2010. nov. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Engedélyt nem kértem a lakóktól. Az előző kutyánk nagyon jó jelző kutya volt és mindig ugatott, ha neszt hallott a folyosóról. Ezért ha összefutottam a szomszédoktól, elnézést kértem az ugatásért. Erre mindig azt mondták, hogy nem zavarja őket, legalább tudják mikor van idegen a folyosón. ;) A mostani kutyum nyugodtabb, csendesebb természetű.
2010. nov. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Gondolom ez valami önkormányzati rendelet, szóval csak nálatok van.

Ha jól reklámozták és valószínűleg a szomszédok is ismerik, akkor kérném tőlük, mert később bármelyik szomszéd keresztbe tehet neked és gondolom nem ragaszkodsz bízsághoz, stb. Kedvesen, kulturáltan kérdezd meg leglaább a normálisakat, mondd, hogy egy nyugodt és csendes kutyáról van szó. A többieket meg nem sikerült elérned :D

2010. nov. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Jucus Pucus válasza:
100%

Szia!

Mi 2 hónapja hoztuk haza a kutyust, de nem kérdeztük meg egyik szomszédot sem, hogy mi a véleménye a dologról, vagy engedi-e. Egyébként nincs vele gond, az összes szomszéd imádja, kivéve pont azt, amelyiknek van saját kutyája. Na, neki aztán eléggé piszkálja a csőrét a dolog, amit egyébként nem is értek. Pont egy kutyás utálja más kutyáját...

2010. nov. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Jöhetnek még:)

Én szívem szerint nem igazán szólnék senkinek,mert semmi közük hozzá és több gond van a szomszéddal aki egyedül él a lakásban mint a felettünk lakó 3 gyerekes,staffordos családdal....

2010. nov. 10. 09:44
 10/17 anonim ***** válasza:

Én viszont kénytelen voltam egy-két szomszédot megkérdezni, mert nálunk nagyon "kiváncsiskodók" a szomszédok, és biztos lett volna belőle baj, ha a tudtuk nélkül kutyát hozok. Egyébként egy kis bolognese-ről volt szó, szóval nem nagy kutyusról. :)


Én szépen körbesétáltam a folyosókon, mindenkihez bementem, vittem egy kis sütit, leültünk beszélgetni és elmondtam hogy hát igen szeretnék egy kutyust, nem lenne-e gond stb. És mindegyik szomszéd támogatott a dologban, nem kutyaimádók, de volt amelyik szomszéd még meg is kérdezte, hogy minek kérdezem meg őt, mert ez az én döntésem..


Szóval nekem ilyen szempontból szerencsém volt. Egyébként nem tudom hogy laksz, hogy folyosótok van vagy ilyesmi, de én azért a két oldalszomszédom, meg a szembe szomszédom mindenképpen megkérdezném, hisz te se örülnél ha hoznának melléd egy kutyát, úgy hogy teszem azt egész éjjel ugat, és neked még nem is szóltak róla..

2010. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!