Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társasházban lakunk, van...

Társasházban lakunk, van bőven kisgyerek, a szomszédok úgy tartanak kutyát, hogy épp ahol kedve van a gazdi kedvencének ott végezheti a dolgát, tele van minden ürülékkel, a kutyahúgyról nem is beszélve. Beszélni nem lehet velük, mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Az elszeparálás csak úgy lenne megoldható,hogy ebből nekünk lenne nem kis kellemetlenségünk rendszeresen.Jogilag mi a teendő,ja és a szomszéd rendőr...
2008. márc. 16. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
videot csináljatok róla, már elég sepen büntetik így tuti hatással lesz, de az összes szomszéd utálni fog. a baj ha nincs kijelölt kutyafuttató akkor nincs is mit tenni.
2008. márc. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
4- család lakik itt ebből 3-at zavar(de egynek van kutyája!)és 8 gyerek!!!Semmi gondom nem lenne a kutyikkal mivel én is szeretem őket de ez így felháborító.Nekik is van külön udvaruk nem értem,hogy miért kell máshová piszkítani!.Jogilag viszont már birtokháborításnak is tűnik ,mert az én portámhoz neki SEMMI köze.Tegnap szóltam nekik semmi reakció csak egy vállrándítás és kész,missz... ezzel lerendezett.Önkormányzat segít ebben?
2008. márc. 17. 10:02
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy a kutya amerikai stedforsir(bocs ha rosszul írom) terrier nagy fajta és másfél éves,persze nem hordják még iskolában sem kint tartják és nincs elkerítve sem ,akár ki jön hozzánk vagy máshoz támad morog ugat stb, szó szerint bekel hozzánk jelentkezni.És nekik is van 2 gyerek...Jogszabály?
2008. márc. 19. 14:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A fajtára nincs jogszabály, amúgy ha szeretettel nevelték, nincs több baj ezekkel a kutyákkal, mint bármilyen más fajtával. Sok staffordot ismerek, egyik sem vad, felnevelés kérdése az egész.

Azt nem tudom, hogy mi a helyzet nálatok, hogy mennyire vannak elkerítve az udvarok, hogy a kutya ne menjen át oda piszkítani, de az biztos, hogy a gazdinak kötelessége összeszedni a kutyája után maradt nyomokat. Sajnos a mai magyar társadalom - tisztelet a kivételnek - még nem nőtt fel ahhoz, hogy ezt magától értetődőnek tartsa. Én is nemrégiben léptem bele az ajtónk előtt más kutya ürülékébe... No comment. Nekem is van kutyám, nagy kutyabarát vagyok, kiképzéssel is foglalkozom, így tudom, hogy a kutyával kapcsolatos bűnök mindegyike emberi mulasztás, legyen az egyszerű kutyapiszok, de akár kutyatámadás is.

Esetleg az önkormányzatnál bejelenthetitek a dolgot, talán megbüntetik őket, de sajnos ettől nem lesztek népszerűbbek.

Kitartást!

2008. márc. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is van kutyám, de ez engem is felháborít, az ilyen emberek miatt néznek a kulturált kutyatartókra is ferde szemmel. Elvégre mindenki köteles úgy kutyát tartani, hogy az más köreit ne zavarja, az ürüléket szedje fel utánna, jó a pisivel nem tud mit csinálni, kivéve ha lépcsőházba vagy ilyesmibe teszi, mert az csak nem szabad tér, az meg hogy szabadon ott flangál és morog meg ilyenek az felháborító, jelentsd be a közterület felügyelőknél, és ők majd intézkednek.Ezt akár névtelenül is megteheted ők kötelesek utánna járni a dolognak.


2008. máj. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!