Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gondolkodtatok már azon, hogy...

Gondolkodtatok már azon, hogy nem mondjuk szeretteinknek eleget hogy szeretlek? Sosem lehet tudni, mi történik holnap.

Figyelt kérdés

2013. máj. 1. 01:45
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Gondolkodtál már azon hogy ezt nem mondani kell?
2013. máj. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy érzi az ember ha szeretik, nem szükségszerű folyton mondogatni. A gyerekekkel más a helyzet, ők igénylik a szóbeli megerősítés is. Én biztos vagyok benne ha történne velem valami, minden családtagom és barátom tudná, hogy nagyon szerettem őket, efelől semmi kétségem. Mindennek ellenére azt mondom, mond ki többször, ha így érzed. Én inkább azon aggódnék, hogy megtettem e mindent amit lehetett, meghallgattam e a gondjaikat, ott voltam e mindig amikor szükség volt rám, segítettem e eleget, amit nyújtani tudtam, vajon elég e.
2013. máj. 1. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző válaszolók, igazatok van, viszont a kérdezőnek is teljes mértékben. Mikor édesapám meghalt, bár a betegsége alatt mindig mellette voltam, érezte is, hogy szeretem, de sosem mondtam ki, és halála óta ezt egyfolytában bánom. Tehát azóta a szeretteimnek bár nem minden pillanatban, de igenis hogy mondom, hogy szeretem, és bármit megadnék, ha vissza lehetne tekerni az időt, hogy legalább csak egyszer mondhassam édesapámnak is.
2013. máj. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Énis azt hittem, hogy érzi a másik...

Aztán anyukámmal veszekedtünk...valami apróságon...

De nem vérmes vita, hanem iamikormindketten bőgünk. Sem előtte sem azóta nem volt ilyen...anyukámböl kibukott, hogy ő azt sem érzi, hogy én szeretem, olyan hideg vagyok vele.

Én nem gondoltam, hogy ezt a saját édesanyámnak mondanom kell, hiszen alap, hogy ha nincs semmi extrém akkor szeretjük a szüleinket. Viszont én épp kamasz/ tinédzser voltam, amikor nehezen talalja az ember a közös hangot...

Akkor megöleltem és mondtam nek,i hogy hogyne szeretném, ő az egyetlen édesanyukám....

Sok dolgot változtatott bennem az a beszélgetés, nem csak a vele valö kapcsolatomban.

Most van h ok nélkül megölelem... Olyankor kérdezi, hogy "mivan?" Mondom neki mindig, hogy semmi, csak szeretlek vagy hiányoztál.... Nem azért teszem, hogy neki jólessen, hanem nekem van rá szükségem, ennek ellenére látom néha, h könnybe lábad a szeme...de néha az idióta öcsémmel is megteszem, édesapámmal is....

A vőlegényemmel pedig nap mint nap....nagyon jó, néha csak szorosan megölelni.....



Kérdező,

Igazad van, hogy nem mondjuk eleget, de emelett igazabb. Hogy nem mutatjuk ki rendesen. Amikor azt hisszük egyértelmű, a másik nem biztos, hogy abból azt látja....

Vannak szeretet képek....szeretet mutatások (nem emlékszem a psichológiában mi a pontos neve)

A lényeg, hogy adott egy házaspár, ahol pl a férfinek a szeretet képe az az, hogy szívességet etsz másoknak... Pl azt mondja. Avasárni ebédnél, hogy ma ő pakol el a felesége csak üljön le (vegyük azt az esetet, amikor amúgy nem szokott mosogatni a férfi)

De a hölgy elkezd veszekedni, hogy azt ne most csinálja, legyen vele, majd inkább megcsinálja ő.

Ebből következik, hogy a feleség szeretet képe a hasznosan együtt töltött idő. Ha nem ismerik fel egymásközt, azt, hogy a másik mivel mutatja ki a szeretetét, akkor az vezethet sok konfliktushoz, vagy ahhoz, hogy nem vesszük ész, a másik hányféleképp szavak nélkül próbált jelezni, vagy pedig nem tudjuk kimutatni neki rendesen, hiszen mindenki úgy próbálja kimutatni, ahogy ő szeretné megkapni... Ez csak egy példa volt, de van többféle is, pl aki állandóan dicsér...stb...


Másrészt szerintem az emberek többsége több időt tölt vitával, amik elveszik az időt attól, hogy szeressük egymást, vagy azt kimutassuk, vagy akár mondjuk (van olyan akinek szóbeli megerősítés kell, lehet te is ilyen vagy Kérdező)

2013. máj. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy ezt tettekben jobban tudjuk kifejezni, engem pl kimondottan idegesít az amerikai filmekben gépiesen ismételgetett szeretlek.
2013. máj. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
4 Nem szeretem a műszirup előadást
2013. máj. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem műszirup....hanem így gondolom.... A pszichológiai részt pedig jegyesoktatáson tanítják....


Látod nekedműszirup, nekem nem, mindenkinek más az elvárása, ezt kell megtanulni, hogy nem vagyunk egyformák...

2013. máj. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!