Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért legyek büszke a magyarsá...

Miért legyek büszke a magyarságomra?

Figyelt kérdés

Régebben büszke voltam a magyarságomra, a történelmünkre, a nagy nemzeteket megszégyenítő számosságú népdal és népmese világunkra. Persze ez most sincs másképp.


Kb. 2 éve kezdem el utazgatni a világban. Furcsa, hogy mi lenézzük a nyugatot a butaságuk miatt, ott mégis nagyobb a rend, nem áll a húgy a nyilvános WC-ben, le van húzva a WC, a közlekedési morál is sokkal jobb!


Mire legyek hát büszke?



2013. febr. 3. 09:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell különösképpen büszkénk lenni semmire. Légy ember! Ez mindenhol érték :)
2013. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
"Kb. 2 éve kezdem el utazgatni a világban. Furcsa, hogy mi lenézzük a nyugatot a butaságuk miatt, ott mégis nagyobb a rend, nem áll a húgy a nyilvános WC-ben, le van húzva a WC, a közlekedési morál is sokkal jobb!"
2013. febr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

*Hopsz

Tehát ez azért van, mert értékelik és vigyáznak az országukra, a magyarokról ugyanez nem mondható el.

2013. febr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hallottam még, hogy valaki lenézné a nyugatot, pláne a butaságuk miatt, szóval nekem ez új. Szerintem röhejes, hogy a wc-ket méred össze. Nyilván számít a tisztaság is, hol rosszabb, hol jobb állapotok uralkodnak, de ha nálunk csillognának a legszebben a mellék helységek, akkor sem ezért lennék büszke a magyarságomra.


Az én álláspontom a következő. Nem a mai magyarországi emberekre kell büszkének lenni. Arra semmi ok. Én szeretem a történelmet, a hagyományainkat, itt érzem magam otthon, szeretem a tájainkat, a jó borainkat, szeretem mindazt, ami pozitív értelemben eszembe jut arról a szóról,hogy magyarság.


A népi hagyományok, a költészet és megannyi hungarikum vagy hungarikumvárományos dolog FÜGGETLEN attól, amivé lett ez az ország és amivé lettek az emberek. A kettőt illene különválasztani.


...De rengeteg, borzalmasan sok ember úgy áll hozzá, ahogy te, eggyel több, vagy kevesebb... :-)


Más országokban nem kérdés, hogy valaki szereti-e a hazáját. Olyan egyértelmű, mint az, hogy a nap reggel felkel. Csak nálunk lett kettős mérce felállítva és csak nálunk szégyen az, ha valaki úgymond hazafias érzelmekkel bír. CSAK nálunk nácizzák (és majd itt pontozzák le) le azt, aki egyszerűen csak tartozik valahova és nem tagadja ezt meg.

2013. febr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tovább megyek: büszkék vagyunk az olimpiai érmeink számára, de a legtöbb magyar otthon ül a tévé előtt, míg pl. az osztrákoknak tán érmük sem volt az olimpián, de minden második-harmadik ember rendszeresen sportol. Akkor most melyik a jobb?
2013. febr. 3. 12:17
 6/14 anonim ***** válasza:
Azzal nincs baj, ha valaki büszke valamire, azért ne legyen, mert keveset sportol? Ez hülyeség.
2013. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

Utolsó vagyok. Ez az állandó picsogás...


Miért kell összeméricskélni pl. a sportot is? Borzalmasan ellenszenves vagy. Elolvastad a válaszom? Olyan országban akarsz élni, ahol mindenki tökéletes? Akkor feküdj le aludni és álmodd meg. Mint már írtam, nem az embereket kell szeretni, hanem a hagyományokat, kultúrát, stb.

Mások a körülmények, nem várhatod el tehát, hogy úgy éljünk, mint az osztrákok. Nekünk vannak kiváló sportolóink, de ez téged nem érdekel, csak az, hogy a magyarok többsége üldögél a TV előtt. Hát tudod, ez aztán a szőrszálhasogatás. Az ilyen embert nem lehet meggyőzni, de nem is érdemes. Nem nyavalyogni és szidalmazni kellene a saját szülőfölded, hanem tenni valamit azért, hogy jobb legyen. De te erre tökéletesen alkalmatlan vagy ezzel a felfogással. Az lenne a legjobb, ha elköltöznél. Más országban nyilván jobban éreznéd magad, nem?


Rémes alak vagy. Fel tudnálak pofozni.

Pontozz le nyugodtan.

2013. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az előző válaszadóknak igazuk van. Nem kell feltétlenül büszkének lennünk valamire. De az nemcsak a magyarokra jellemző! Néhány éve a belvárosban segítettem egy orosz turistának az eligazításban. Séta közben dicsérgette, hogy milyen jók itt a gyógyfürdők, tetszettek neki az épületek. Mondta, hogy legyek erre büszke. És ez jól esett nekem :) Mondtam, hogy Oroszországban is ezt mondtam volna egy helybélinek. Mire a lány mondta, hogy ő az orosz történelemre, főleg a sztálini diktatúrára egyáltalán nem büszke, mert tudja, min mentek keresztül az emberek -köztük a nagyszülei is! Ez olyan rossz érzés neki, mint nekem a Trianon-téma. A Trianonnal az a bajom, hogy sokszor a konfliktus meg a gyűlölet jut eszembe, én meg békepárti vagyok. Az sem tetszik, amit a magyar kormány művel.
2013. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Magyarország príma hely, remek az időjárás, normálisak az emberek.

Balatonkörnyéki falvakban egyre több a holland, német lakó, akik tudják ezt.

Manapság az általános szegénység és a gyakran kilátástalan helyzet sok emberben rosszkedvet szül, de ez csak kismértékben különbözik a világ más részén tapasztalható elégedetlenségtől.

Remélhetőleg a helyzet javul és akkor semmi probléma nem lehet.

Németországban dolgozom, tudom mit beszélek.

Pénzért vagyok itt, természetesen, ha megszedem magam kissé, húzok haza, akár a vadlibák.

Büszkének nem hinném, hogy kellene lennünk, elég lenne, ha rendesen megélhetnénk, a fene sem járna más országban, legfeljebb túristaként, néhány napra.

A kulturális kérdéseken kívül a pénz dominál, hiszen a WC-k tisztasága sem az embereken múlik, hanem azon, hogy takarítják e rendszeresen, ahogy az utcákat, tereket, épületeket is, ami ugyebár komoly költség, bár tagadhatatlan, hogy eleve az igény, az erre fordított költség mindenképpeni biztosítása is számít, aztán a tiszta helyen normális ember már nem szemetel, mert érzi, hogy bunkóság lenne.

Az emberek között itt is van mindenféle, akárcsak otthon, szégyenleni semmiképpen sem kell magunkat, bár túlságosan büszkeségre sincs okunk.

Ha a kérdező, vagy aki olvassa, normálisan áll a kérdéshez, akkor egy kis lépéssel előre jutottunk.

2013. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ja nagy rend van aztán a sok német itt magyarországon tombol....
2013. febr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!