Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik Budapest környéki...

Melyik Budapest környéki agglomerációs kisvárosba költözzünk? Elképzelésünk bővebben a részletekben.

Figyelt kérdés

Senki ismerősünk,rokonunk,barátunk,stb nincs már (új életet kezdünk, messziről jövünk haza...), de munkahelyünk valószínűleg Budapesten lesz. A fővárosban lakni nem szeretnénk, viszont olyan kisvárosba szívesen költöznénk, ami az alábbi szempontoknak megfelelnek. Tudtok javasolni településeket, hogy a kört legalább 8-10 településre szűkítsük? Tehát a szempontjaink, fontossági sorrendben:


- sok fiatal család legyen (pl. budapestről kiköltöző értelmiségiek,akik valamiért ezt a települést részesítik előnyben)


- legyen lehetőség beilleszkedésre (ezért is fontos a sok kiköltöző fiatal, mert reményeink szerint ők is keresik majd az új kapcsolatokat, közösségi programokat szerveznek,stb). Egy elöregedő falu nem fogadna be, "gyüttmentek" lennénk mindig, nem lenne ránk kíváncsi senki.


- Budapest tömegközlekedéssel vagy autóval (stresszmentesen) megközelíthető (Petőfi híd,Nyugati tér környéke).


- Van jó általános iskola, esetleg két tannyelvű középiskola is a közelben


- romák aránya legyen elenyésző, legyen biztonságos a település.


- közel a természet: természetes víz, erdő, domb, ami elvonulásra, kirándulásra ad lehetőséget


- legyen uszoda v. strand a közelben.


- Az ingatlanárak nincsenek elszállva, vidéki jelleget mutatnak. Fontos, hogy nagy telket (10-20 ezer m2) lehessen venni, az sem baj, ha a falu határában van, de közművesítve legyen, legyenek szomszédok (lehetőleg fiatalok lakta)


Ha nincs olyan, amire mindegyik feltétel passzol, akkor Budapesttől való távolság az, amiben engednénk (de akkor is maradjon meg a vasút, autópálya,gyorsforgalmi út közelsége).


Nagyon köszönöm segítségeket!



2013. máj. 5. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. húzzatok még ki két három feltételt, és akkor talán akad valami. Olyan helyet, ahol kevés a roma nem nagyon fogtok találni sajnos.
2013. máj. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Itt a vidéki jellegű ingatlanárakkal lesz nagy gond szerintem. Mert például Veresegyház-Erdőkertes tökéletes lenne, vagy Dunakeszi, Fót, Budakalász... de itt azért elég magasak az ingatlanárak. 10 ezer m2-es telket meg szerintem nem is mérnek ezen a környéken, inkább 800-1000 m2 körül.
2013. máj. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
73%
Gödöllő: sok fiatal család, Budapestre autópálya, HÉV, vasút, busz is megy, jó iskolák vannak, romák vannak, de csak bizonyos részeken, a közbiztonság jó, a természet közel van, strand, uszoda jelenleg nincs, de volt, és lesz, az ingatlanárak kicsit magasak, de az se mindegy, h melyik részen.
2013. máj. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én 1994 óta lakom Veresegyházon. Ez a település pontról-pontra olyan, mint amit írsz a kérdésed kifejtésében.
2013. máj. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
És Veresen kevés a roma, akik meg vannak, velük jó a kapcsolat, itt az a megfélemlítő "cigánybűnözés" egyáltalán nem létezik.
2013. máj. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kicsit sok szerintem a feltétel, főleg a nagy telek szerintem, ami necces, ha az nem lenne még mondanám Szentendrét...
2013. máj. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gödöllő.
2013. máj. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Gödöllő,Érd,Budaörs,Pilisborosjenő,Nagykovácsi
2013. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4%

Kérdező!

Az összes ( alsó, felsó, mindkét oldali ) szomszédom roma. Még ilyen szépen rendben nem volt a tájék. Lopás, betörés egyetlen egy volt az idén, és azt is valami lecsúszott grófi ivadék hajtotta végre. De legyen szerencséd..

2013. máj. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Hát,talán Fót még a legideálisabb, szép település közel van Bp-hez. Amit a romák miatt nem ajánlok nektek az Érd pedig én is itt élek.Viszont ha számotokra zavaró tényező a kisebbség száma akkor inkább ne,Bár vannak jó környékei. Amúgy Törökbálint esetleg, Budakeszi,Százhalombatta?
2013. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!