Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kinek adjátok át elöbb/szívese...

Kinek adjátok át elöbb/szívesebben a helyet a tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés
(idősemberek,kisgyerekesanyukák,terhesnők,beteg-sérült emberek)Sorrendben is leírhatjátok!Kérlek írjátok meg azt is hogy MIÉRT!!!A korotokat és a nemeteket!:)Köszönöm a válaszokat előre is!
2009. szept. 29. 15:14
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
93%
én terhes anyukának és sérült embernek biztos átadnám,de idős embernél 2x is meggondolom.végülis ingyen utazik xD nem elég neki?multkor is úgy lekiabálta a fejem a néni,mert le mertem ülni mondom most már pláne nem adom át a helyet...menne akkor amikor nincs tömve a busz.ugyis ráér(persze ha ismerem az más).. xD
2009. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
91%
ja és 18/L
2009. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

terhes anyukának: mert én is nő vagyok és tudom, hogy mivel jár :)


picibabás anyukának: nehogymár még ő ácsorogjon gyerekkel a kezében...


sérült,rokkant embereknek: szegényeknek van így is elég bajuk,legalább ha én már egészséges vagyok, ennyivel segítem az életét


utoljára idős emberek: mert a legtöbbje bunkó,azt hiszi, hogy csak ő lehet fáradt, holott egész nap otthon ül és nézi a szappanoperákat, maximum elmegy egy nap egyszer bevásárolni meg az orvoshoz,mert neki húde sok nyavajája van... de szaladni azért tud, ha át akar érni pl még a zöld lámpán...hát én is fáradt szoktam lenni nap végére és nem a bevásárlásban fáradok el...természetesen ha látom, hogy TÉNYLEG rászorul egy idős ember arra a helyre, átadom...

2009. szept. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Terhes nőknek biztosan, beteg embereknek is. Öregeknek már kevésbé, mivel 1) nagy részük egy s-ggfej, buszon főleg, 2)feleannyiért utazik mint én.
2009. szept. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

Terhes vagy kisgyerekes nőknek. Beteg-sérült emberek nem utaznak a buszon. (Nálunk legalábbis nem).

Időseknek? Ha 70 évesen 30nak akar kinézni, smink, miniszoknya, tűsarkú, legújabb mobil, műköröm akkor NEM!

Ha tényleg rászorul akkor igen.

2009. szept. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

1."holtversenyben" a terhes anyukák és a beteg-sérült emberek (ugyanazért,amiért már előttem leírták)


2. kisgyerekesanyukák (szintén)


3. CSAK azok az idősek,akiken látom,hogy tényleg nagyon gyengék,betegek már,vagy esetleg bottal járnak,remegnek,úgy kell felsegíteni őket a járműre..

A többinek NEM!!!

2009. szept. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
47%

Ugyan már az idősek sem mind házsártos méregzsákok, és oké hogy kevesebbért utaznak de hasonlítottatok már össze fizetést és kisnyugdíjat? Naugye.


Legelőször terhes/kisgyerekes anyukáknak vagy betegeknek (választani nem nagyon kell egyszerre sosem áll kettő mellettem). Amúgy nem nagyon szoktam leülni...

17F

2009. szept. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

1. Terhes vagy kisgyermekes anyukának feltétlenül.

2. Beteg-sérült embernek.

3. Idősnek, akin valóban látom, hogy alig áll a lábán.


Ui.: érdekes, hogy mindenki azt írja, terhes nőnek átadja a helyét. Amikor még vártam a kisfiamat, és kb. akkora volt a pocakom, mintha lenyeltem volna egy méretes görögdinnyét, 2x utaztam tömegközlekedve (ezt leszámítva hál'Istennek autóval jártam). Rohadtul nem adta át senki a helyét!!! Amúgy persze tudtam én állni, de azért rosszul esett.

Kisgyerekkel még nem kellett bkv-znom, de kíváncsi leszek :-)

2009. szept. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

Előző vagyok :-)

30/N

2009. szept. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

ma 15:58!

Ha véletlenül egyszer a Kalocsa-Császártöltés buszon lennél, én átadnám a helyem:D!

2009. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!