Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az idős emberek miért válnak...

Az idős emberek miért válnak bunkóvá a tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés
Velem már sokszor megesett, hogy szállnék fel a metróra, erre tolakszik egy néni, hogy ő fel szeretne szállni, mondom én is, de az őt nem érdekli, leszállásnál is ugyanez, látványosan odaállok az ajtóhoz erre megint tolakodva jön elém, hogy le szeretne szállni. Lehet bunkóság, de ha én egy ilyen embert látok meg felszállni, nem fogom átadni a helyem, olyan mintha vadászná a helyeket, meg sietne, akkor miért könnyítsem meg a dolgát, vadásszon csak. A másik, hogy ülök a buszon legelöl, középen felszáll, én nem látom, beáll mögém 2 méterre, és egy idő után hallom, hogy susmorog, hogy nem adom át a helyet, de hát ha nem látom, hogy ott van, akkor hogyan adjam át? Én megértem, hogy nehéz állni meg minden, de ha kismama jön ők sem adják át a helyet mindig. Ráadásul csak az öreg nők között vannak ilyenek, miért?
2011. okt. 5. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

> Az idős emberek miért válnak bunkóvá a tömegközlekedési eszközökön?

Jó kérdés... Némelyiket kedvem lenne agyonverni.


> olyan mintha vadászná a helyeket, meg sietne,

Ismerős. :)

Amikor felszáll sóhajtozik, fujtat, sántít, dülöngél, aztán amikor meglát egy üres helyet eldobja a botját / felemeli a járókeretét, és szinte futni kezd (közben persze fellök mindenkit).

2011. okt. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én is írtam ki egy hasonló kérdést aminap :D amúgy én sem értettem sohasem, hogy hova siet az a sok nyugdíjas (persze pont csúcsidőben, hogy az amúgy is tömött buszra véletlenül se férjél fel). Meg amikor hangosan kijelenti, hogy mi fiatalok milyen bunkók vagyunk, hogy nem adjuk át a helyünket, az mondjuk egyenesen röhejes :D velem volt, hogy pont műtötték a lábamat, de busszal kellett hazamennem és persze leültem, de azért így is beszóltak :)

Vagy a kedvenc esetem, mikor átadtam a helyet egy kismamának, de egy boszorkány nyomban félrelökte és leült helyette... persze hangosan megjegyeztem, hogy már megbocsásson, de nem neki adtam át, meg a busz utasai is szúrós szemekkel tekintettek a nyanyára, az puffogott egy kicsit aztán szerencsére helyre hozta a tévedését...

2011. okt. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Megérteni, úgy is csak akkor fogod, ha már benne vagy. Akkor meg már késő, veled is ugyanezt csinálják. Közülük se mind egyforma, van, akitől tényleg feláll az ember hátán a szőr.

Néhány tipp azért...

Te még egészséges vagy, neki meg lehet, hogy naponta kell orvoshoz mennie. A váró se kutya, sokszor fél nap. Néhányan ezért vannak állandóan úton.

Sokan nagyszülők, és a gyerekük helyett ők rohangálnak a kicsiért óvodába, suliba.

Ők járnak bevásárolni is.

Netán még időnként szórakozni is akarnak: színház, mozi, kártya...


A tolakodás nem jó, mert általában az a logikus, hogy te ugorj villámgyorsan a lépcsőn. Csakhogy ő már fél. Ezt csak az értheti, aki már volt ilyen helyzetben. Mindentől fél, hogy lemarad a járműről, hogy fennmarad, hogy nem tud állni, hogy kapaszkodni azért nem tud, mert nem tartja meg a keze (tudod, milyen pocsék érzés, ha kapaszkodsz ugyan, de egy rántásnál úgy engeded el, mintha sose fogtad volna?)

Igen vadássza a helyet, mert ő már tudja, hogy nem bír állni 5 megállót. És retteg ettől, indokolatlanul is. És az is igaz, hogy egy idő után agresszívvá válik.

Mostanában a kiszolgáltatott helyzet sokakat tesz agresszívvé. Reménytelen elkeseredettségükben. Őket nem valakik, politika, hanem a saját koruk teszi kiszolgáltatottá. És azt is tudják, hogy holnap még rosszabb lesz. Mit vársz tőlük?



Általában meg lehet ítélni, látszik az illetőn, hogy megalapozott az aggodalma, botorkáló sietsége, vagy a "mindent nekem" fajtából való (lehet hogy fiatalkorában is ilyen volt). Szóval észre lehet venni. A jó ízléseden múlik, hogy ilyenkor mit teszel. És megfelelő hangnemben akár rendre is lehet őket utasítani.

2011. okt. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 eric_one ***** válasza:
14%
A realitás az hogy Te is leszel öreg ember ha szerencsésen megéred azt a kort. A mai fiatalok pedig nem az udvariasságukról híresek, tisztelet a kivételnek! De tény hogy a mai világunkban nem szeretik az öregeket, de ilyenkor gondolj arra hogy az a bácsika vagy nénike valakinek a nagymamája-nagypapája. Ahogy neked is van, ha élnek még a nagyszülők. Ezek az idős emberek nehéz sorsokon mentek keresztül, ha más nem a korukat figyelembe véve adjatok nekik tiszteletet. Bizonyára kialakult egy előítélet a fiatalokkal szemben bennük is,(ami nem helyes) de ezt változtassátok meg egy-egy udvarias cselekedettel.
2011. okt. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is gondolkoztam, egyik nap egy öreg bácsit láttam, ahogy futott a buszra, felszállt és rögtön csoszogott, mondom én nem tudok így futni, aztán meg rögtön csoszog..ilyeneknek nem adom át a helyem, aki rendes, nem turakszik, nem futkározik azoknak átadom.
2011. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!