Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire (volt) jellemző a...

Mennyire (volt) jellemző a muzulmánokra a homoszexualitás?

Figyelt kérdés

Itt elsősorban a nagy Oszmán Birodalom korára gondolok, de bármi más ide kapcsolódót is szívesen fogadok.

Nem számadatokra meg hasonlókra, hanem jelenségekre gondolok.

Volt-e/van-e egyáltalán? Milyen közegben, vagy milyen társadalmi rétegek/embercsoportok körében? Meg hasonlók.


2009. szept. 29. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Amit én olvastam erről, az annyi, hogy a 16-17. században, ellentétben az európai hadseregekkel, amelyeket kisebb-nagyobb számú prostituált is kísért, ez a török seregnél teljesen ismeretlen volt. Így főleg az amúgy is zárt közösségben élő elit janicsárok körében elterjedt volt a homoszexualitás.

Társadalmi megítélése nyilván hasonló volt, mint a kereszténység ideológiai befolyása alatti Európában, tehát a Korán egyértelműen elítéli, és szigorúan büntetik (ha jól tudom, máig halállal).

2009. szept. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én pár éve olvastam egy srác leírást egy Szaúd-Arábiai útról, ahová azért ment, mert BMX-ezett, és egy befolyásos ember valahol látta a bemutatóit, és elhívta őt oda.

Na szóval a lényeg az, hogy ott egyszer egy herceg meghívta a házába őt egy mulatságra, és csak akkor derült ki, hogy meleg-parti volt, transzszexuálisokkal meg minden egyébbel, mikor oda érkeztek.

Szóval biztos, hogy létezik a jelenség, még a legszigorúbb országokban is, pedig hát elvileg szigorúan tiltva van. Nyilván sokkal kevesebben merik beismerni még önmaguknak is, felvállalni pedig egyenesen öngyilkosság. Csak a felsőbb rétegek engedhetik meg maguknak, akik valamilyen szinten elkerülhetik a vallásrendőrséget.

2009. szept. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én annyit tudok, hogy Törökországban, Irakban és Jordániában nem büntetik (igaz nem is "támogatják"). A többi helyen büntetik, de csak Szaúd-Arábiában, Jemenben, Mauritániában, Szudánban, Szomáliában, Iránban és Afganisztánban halállal.

De hogy ez miben nyilvánul meg (mármint a homoszexualitás iszlám területeken) és a régebbi időkben mennyire volt jellemző, azt nem tudom.

Ez lenne a kérdésem.

Az eddigiek sokat segítettek.

Nekik köszönöm :)

2009. szept. 29. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!