Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elmondanátok, hogy miért jó...

Elmondanátok, hogy miért jó így írni dolgokat?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen látom, hogy hülye szavakkal rövidítenek és annyira idegesítő. Nem jut eszembe olyan sok, de van egy pár.

Például csinálni helyett csinizni, menszi, most olvastam egy olyat, hogy tampon helyett tampi, most több nem jut eszembe de fúúú... én nem tudom. Csak engem zavar ez?

A csinizni szó ugyanannyi betűből áll mint a csinálni. A tampi se olyan nagy rövidítés mert csak 1 betűt kell hozzáírni.

MIÉRT JÓ BECÉZGETNI AZ ILYEN DOLGOKAT?


2013. máj. 7. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Engem csak egy bizonyos szinten.Vagyis ha valaki rövidít pár szót, az nem.De ha állandó jelleggel csinálja vagy túlrövidíti, meg hülyén hangzik, akkor igen.


16/L

2013. máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 yuda ***** válasza:

Szerintem így csak lányok írnak és úgy 12-től 17 éves korig maximum. Utána infantilis.

Azért csinálják, mert szerintük vicces.

Kicsit olyan, mintha titkos nyelv lenne, de nem az.

Úgy gondolják, ettől lesznek "cukik". :D

2013. máj. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kismamák is elkezdik ezt a stílust: pelus, fürcsi, cici, sőt, pont az előbb olvastam egy kérdést, ami így kezdődött: kismamik.

Megértem, hogy az anyukák gügyögnek a babához, de miért gügyögnek egymással is? Az anyaság korai stádiuma feltétlen szellemi hanyatlássla jár?

2013. máj. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha vmi balyod van akk nem kell elolwasni nemtom mit nem lehet ezen érteni -.-"
2013. máj. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ülyj le te csaly, nem kell ezt csinizni.
2013. máj. 7. 21:31
 6/8 anonim ***** válasza:

:D Jó hozzászólás volt, kérdező

Első vagyok

2013. máj. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:D
2013. máj. 7. 22:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszik, hogy ez menő.

(A csiniznit még nem hallottam, először azt hittem, hogy a csinossal függ össze valahogy. Csinosítani, vagy ilyesmi. De hogy a csinálni "szinonimája"! Hajmeresztő...)

2013. máj. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!