Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmondanátok nekem alap...

Elmondanátok nekem alap dolgokat újszülött gondozással kapcsolatban? Sokmindent tudok már, de mégtöbb amit nem!

Figyelt kérdés

Pl.:

- napirend? (nem órára, csak mi követik egymást)

- újszülöttnek kell nyáron vizet adni?

- tejserkentő teát mikor kezdjek el inni és milyet?

- ha na adj'Isten nem lesz tejem, milyen tápszer a legjobb amit adhatok neki?

- pelenkát tényleg nem kell éjszaka cserélni??

- előbb vacsi aztán fürdés, vagy fordítva?

- nyáron mikor vigyem sétálni? napi kétszer mindenképpen kell? mikortól vihetem ki? elég ha a mózesen rajta a kupola+szúnyogháló? És a lábzsákot rakjam fel eleinte? Csak hogy védve legyen a naptól? Esetleg vmi fényvédő krémmel kenjem az újszülöttem?

- a köldökcsonkját minden pelenkázás alkalmával kezelni kell, vagy csak az esti fürdetésnél?


2011. jún. 22. 08:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt napirendünk,csak egy biztos pont:7 órakor fürdés.Ha anyatejes nem kell mással itatni,elég,ha igény szerint szoptatod.Az elején volt szükségünk tápszerre,a Beba-t írták fel,az jó volt(hál' istennek nem sokáig kellett).Éjszaka ne cserélj pelust,ne beszélj hozzá,ne csinálj fényt a szobában,ha felébred csak etesd meg.Mindenképp előbb fürdesd,utána egyen,így jobban ellazul,könnyebben alszik.Köldökcsonkját minden pelenkázáskor cseréltem.Napi egyszer sétáltunk,igaz akkor órákat.A lábzsákot ne tedd fel,ha meleg van,de legyen védve a naptól,akár egy textilpelussal,akár naptejjel(ha használhatja,ezt sajnos nem tudom).
2011. jún. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
*Minden pelenkázáskor kezeltem:)
2011. jún. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nemsoká szülök és amikor már azt hittem mindent tudok, csak elöntöttek a kérdések!:D
2011. jún. 22. 08:48
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen a védőnőd, de ebből sok mindent alapból el fog mondani, a miénk legalábbis így tett. :) Pici súllyal jött a baba és naponta jött az első pár napban megnézni, aztán hetente, és mindig mondott csomó mindent, de pár dolgot én is leírok. A mi babónk ma 2 hónapos. :)


Nekünk az elején nagyon nem volt napirend, hozzá alkalmazkodtunk, amikor éhes volt evett, amikor álmos, aludt, mostanra van valamennyire, hogy kb. 3 óránként ébred enni, de ez is inkább az ő igényei szerint.


Vizet én úgy tudom nem, ha szoptatsz, akkor a tej eleje vizesebb, és az pótolja a folyadékot, meg elvileg a tápszer is megfelelő összeállítású, de nekünk a védőnő mondta, hogy meg lehet időnként kínálni. Ha szomjas iszik, ha nem, akkor amúgy se.


Én Laktoherbet ittam, mert kevés volt a tejem, de ha nem lesz eleve ilyen gondod, akkor nem kell szerintem.


Tápszert az orvos tudja majd mondani, minden baba más, nincs kimondottan tipp, hogy mi a jó. Mi Humanával kezdtünk, de hasfájós volt, most Nestlé Beba van, ami jobb neki.


Pelust éjszaka nem kell, csak felébred tőle a baba. :) Csak akkor kell, ha kakil, ami előfordulhat simán, én jópárszor cseréltem éjszak az első hetekben, mert evés után/közben megindult az emésztés.


Előbb fürdés, utána vacsi, mert a fürdés felkavarja a gyomrát, és a miatt bukik vissza. A fürcsi eleve, ha már megszokta akkor nyugtatja, a meleg víz. Olyankor mi már általában csendesebben agyunk, de nem síri csendben persze. Fürcsi, evés, büfi, alvás.


A mi leányzónk áprilisi, és már az első hetekben mentünk sétálni, 2 hetesen már hosszabbakra is. Nem kell kétszer, de jót tesz a babának, jobban eszik, jobban alszik, tehát ha nincs szél, rossz idő, akkor menjetek. Nyáron korán és későn, mi 7-8 körül megyünk melegben, este pedig 6-7 felé, attól függ mikor evett, mert ugye két evés között célszerű leruccanni. Lábzsákot mi nem használtunk, célszerűbb, ha a lábát egy vékony textilpelussal takarod be inkább, az vékony és fehér is. Tehát árnyékot ad, de nem sül be tőle a baba. Nekünk a védőnő mondta, hogy 50-es faktorú napvédő krém oda, ahol érheti a nap, de ha eleve nagyon korán/későn viszed, nem kell. Mi nem kenegetjük, de még sose pirult le a bőre, pedig néha éri a nap ilyenkor korán, de fél percektől semmi gond nincs. De ha mégis kennéd, akkor mindenképpen szagtalant vegyél.


Köldökcsonkot minden pelenkázáskor töröld ki alkohollal, aztán hintőpor, de ezt meg fogják mutatni a kórházban is. Ha nem, akkor kérdezz rá, hogy mutassák meg. Fürdésnél víz ne érje, ha mégis, akkor szárazra kell törölni, ki alkoholozni, hintőporozni. Nekünk hamar leesett kb. bő 1 hét alatt, utána már mondta a doktornéni, hogy csak heti egyszer babaolajjal töröljük ki, az elég.


Egyébként van sok oldal, ahol rengeteg mindent lehet olvasgatni, blogok, babás oldalak, én is sok mindent onnan vettem, plusz amiket a védőnő mondott. :) Még esetleg a sorrend, ami nálunk beválik általában napközben, de ez inkább nagyobb korban, mert mikor még pici volt, túlzottan nem kötötte le semmi. Persze sokat kell beszélni hozzá, jó ha megy neki napközben rádió, zene. Mostanság már nálunk az működik, hogy evés, böfiztetés, peluscsere, aztán játék, sétálgatás a lakásban. Amikor ásítozik, fáradt, akkor alvás. Aztán 1,5-2 óra múlva kezdődik minden előről. :P


Sok sikert előre is! :)

2011. jún. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval:

- az elsőnek igaza van, elég ha az esti fürdetés van mindig egy időben

-anyatejes babának nyáron sem kell vizet adni, mert az előtej vizesebb így az oltja a szomját

-tejserkentő teát szülés után azonnal elkezdheted inni, mindegy milyet amelyik neked a legízletesebb

-ha netalán tápszerre lesz szükség, azt majd a gyerekorvos írja föl receptre a baba féléves koráig

-a pelenkát éjjel csak akkor kell cserélni, ha kaki van benne, azt is csöndben

-előbb fürdés, aztán vacsi és szunya

-nyáron délelőtt vagy délután 11előtt 14 után érdemes sétálni, elég napi egyszer. Kéthetes korától ki lehet sőt ki kell vinni a picit, fokozatosan szoktatva a levegőhöz. Az ideális, ha napi három órát van levegőn a baba, teljesen mindegy, hogy egyszerre, vagy napi két részletben

- a köldököt kicsit széthúzva minden pelenkacserénél szükséges hintőporozni a felírt hintőporral és fürdés után pedig minden alkalommal ki kell törölni alkohollal, majd szintén hintőporozni kell.

2011. jún. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Remélem, hogy a védőnő is le fog jönni, de azért szeretném, ha azt látná, hogy tudom én a dolgokat! :D:D


A köldökcsonk kezelést pl. tudom hogy kell, néztem neten videókat, meg a fürdetésről is, szóval azt tudom hogy kell, csak azt nem hányszor :))

Köszönöm a választ!!


A tápszert meg lehet venni recept nélkül is?

Egy dobozzal felkészülnék, ha épp egy éjszaka közepén nem tudnám szegénykémet megetetni, ne éhezzen. Akkor Beba-t veszek.

2011. jún. 22. 09:00
 7/19 anonim ***** válasza:

Újszülöttnél nem nagyon van napirend, max. a fürdés időpontját lehet fixálni. Általában, peluscsere, szopi/tápszer, (ismét peluscsere, ha telerakta), alvás. Rengeteget alszanak... Olyankor aludj te is, vagy csak dőlj le, nézz filmet, nem kell az összes házimunkát egy nap alatt megcsinálni.

Ha adsz neki tápszert, akkor próbáld meg itatni (ha tápszeres lesz). Sokan ellenzik, hogy az anyatej mellé menjen víz is, és van a másik tábor, aki azt mondja, mehet. Ezt neked kell eldöntened. Van amelyik baba igényli, van amelyik nem. :)

Laktoherb tea, amint beindult a tejed, ihatod. Csak figyelni kell, mert a babáknál hasfájást okozhat.

Ha kell tápszer, ír fel a gyerekorvos, nekünk is a Nestle Beba-t írja a mai napig. Nem a legolcsóbb...

Az éjjeli peluscsere függ attól, hogy kakál-e (hajlamosak pont evéskor kakálni :D), akkor természetesen kell. Ha nagyon pisis, akkor én inkább pikk-pakk kicserélem, mint reggelig feküdjön benne.

Előbb fürdés, utána vacsi. A meleg víz nem feltétlenül jó a jóllakott pocaknak, ráadásul sok baba azonnal bealszik evés után. Fürdés előtt lehet kicsit meztelenkedni, simizni, gyengéd babamasszázs, kis "nyomorgatás", szeretgetés...

Semmit sem kell! Nem kötelező kétszer kivinni egy nap. Vagy reggel 10-ig, vagy este 16 után javasolják a kimenetelt. Már a második héten kimehettek, semmi baja sem lesz, élvezni fogja a friss levegőt. Nem kell a babakocsira semmi, csak a szúnyogháló. Kis vékony pléd, textilpelenka elég takargatni, úgysem pucéron viszed. :) A lábzsákba csak befülled.

Én nem kenem semmivel, csak ha sokat vagyunk kinn (dm saját márkás naptej). De mindig este hat felé megyünk ki, árnyékban van, a babakocsi is takarja, árnyékolja, eddig még ki sem pirosodott, pedig hófehér bőrű baba.

A köldökcsonkot minden pelenkázáskor kell kezelni, gyorsabban is szárad le.

2011. jún. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mivel egy újszülött általában ordít, alszik, eszik, és pisil-kakil, így nem egy bonyolult dolog. eleinte 3 óránként szoptatás, pelenkázás előtte, utána leteszed, nézelődik, és aztán alszik.

Én adtam vizet, főleg ilyen melegben, ha csak 1-2 kortyot is, de nehogy kiszáradjon, biztos, ami biztos.

Én éjjel nem pelenkáztam sosem, mert arra felébred, ha az éjjeli szopizásnál villanyt kapcsolok, elkezdem vetkőztetni, öltöztetni stb.

Tápszerből ezer féle van, én milupát használtam.

Újszülöttet szerintem ne érje nap, ha kiviszed, mindenképp árnyékold le.

2011. jún. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a Nestlé bebát csak receptre adják, de meg kell kérdezni patikában. De szerintem, ha a doki mindig felírja receptre és mennünk kell érte, akkor nem valószínű, hogy simán is kiadják, hiszen akkor már mondta volna a doki, hogy e miatt nem kell elmenni hozzá hetente. Bár mostmár szemfülesebb voltam és nem rég kértem tőle előre több receptet is. :)
2011. jún. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
szia! a kisfiam 8 hetes,és az elejétől 3 óránként eszik,ha tovább alszik természetesen nem keltem fel,a többiek sztem mindent elmondtak,viszont a laktoherb hasfájást okoz,a mecsek szoptatós tea nekem bevált nem fáj a hasa,ha szomjas akkor adhatsz neki egy kis forralt vizet, ha nem kakil és nyűglődik akkor ha tesel bele kis cukrot az segít,vagy mecsek baby teát, az utóbbi nagyon jó a hasfájás ellen,a kisfiam szereti,baba függő,a szúnyogháló nagyon hasznos főleg este felé amikor több a szúnyog,vigyázz fürdetésnél a fülébe sem juthat víz,és amíg picike tegyél rá egy vékony sapkát,mert ha huzat van begyulladhat a füle,sok sikert,kitartást és jó egészséget kívánok!
2011. jún. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!