Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, ha lenézem a...

Szerintetek gáz, ha lenézem a nálamnál gyengébb tanuló és kevésbé ambíciózus embereket?

Figyelt kérdés
Egyetemista lány vagyok aki évfolyamelső. Emellett asperger szindromával élek. Sajnos azt vettem észre, hogy némelyik egészséges társam nem ér el ennyi sikert mint én és ehelyett piál, drogozik, fűvel fával szexel, ahelyett, hogy tanulna vagy dolgozna. Ha van diákmunka lehetőség van én azt elvállalom iskola mellett is. Nektek erről mi a véleményetek? Értelmes válaszokat várok.
2013. máj. 8. 14:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy eléggé sokrétű kérdés.

Az mindenesetre egy nagyon szép dolog, hogy évfolyamelső vagy pláne úgy, hogy emellett dolgozol is.

Másik oldalról nem tudom hogy állsz ezzel a dologgal, de szerintem az legalább ennyire fontos, hogy legyen társaságod, barátaid, kapcsolataid, mert a mai világban ezek nélkül nehéz boldogulni meg úgy amúgy a boldogságodhoz is hozzájárul (hiába van 5 diplomád és keresel rengeteg pénzt, ha nincsen családod, barátaid).

Természetesen az nem helyes és nem követendő példa, ha valaki nem tanul, csak bulizik, káros szenvedélyeknek él, de ugyanakkor anélkül nem szabad lenézni az embereket, hogy kicsit megismernéd őket, lehet, hogy ők valami másban kiemelkedőek, amiről te nem tudsz (pl.: sportolnak, zenélnek akármi).

2013. máj. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Azokat nem nézem le, akik pl. sportban, művészetekben érnek el eredményeket. Jelenleg én is sportolok (konditerembe járok)és énekelni is szoktam. én az ilyen embereket mind elismerem
2013. máj. 8. 15:23
 3/25 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval. Ilyen korban fontos az emberi kapcsolatok kialakításának a folyamata.

Arról nem is beszélve, hogy azért szerintem ezt eléggé sarkítva adod le itt. Attól, hogy valaki nem évfolyamelső, attól még lehet értékes és jó ember. Nem minden a tanulmányokon múlik. Nem tudom, hogy pontosan mi az az Asperger szindróma, gondolom az autizmusnak egy alfaja, de azért gyanítom, nálad ez is közreműködik a jó tanulmányi eredményeidben.

2013. máj. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
59%
Aki valóban csak lébecol, és nem értékeli, hogy egyetemen van, azt nyugodtan nézd csak le.
2013. máj. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
61%
Ez egyik legundorítóbb emberi tulajdonság. Gratulálok!
2013. máj. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
az asperger szindroma az autizmus enyhébb válfaja, és sok mindent könnyen megtanulok. Viszont évfolyamtársaim többsége nem áll túlságosan pozitívan a tanuláshoz. És még egyesek irigykedtek rám, hogy sikerült elnyernem a tudományos ösztöndíjat, amit a tudományos diákköri konferencia versenyre jelentkezettek pályázhatnak és nyerhetnek el.
2013. máj. 8. 15:48
 7/25 anonim ***** válasza:
25%

Miért is undorító? Inkább bátorítsuk ezeket az embereket?

Ahelyett, hogy fejlesztenék magukat és az emberiséget, inkább minden nap hányásig isznak. Nem azt mondom, hogy nem lehet bulizni, mert heti egyszer-kétszer mindenkinek jót tesz, de amit sokan művelni szoktak az szánalmas!

2013. máj. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
ezzel én is egyetértek, hogy egyesek ahelyett, hogy művelődnének, inkább leisszák magukat a sárga földig, felháborító, hogy idáig süllyedt a világ, de irigykedni a másikra persze könnyű, aki sikeresebb és becsületes munkával ér el sok mindent.
2013. máj. 8. 15:57
 9/25 anonim ***** válasza:
64%

Olvassuk már el a kérdést.

A kérdező nemcsak egésznap tanul, hanem ahogy írta is dolgozik, sportol, énekel stb. Tehát fejleszti magát, társaságba jár, nem csak otthon ül a négy fal között a könyvekkel. Ez egy jó életstílus.

Ezzel szemben, aki piál, cigizik, drogozik, lesz*rja a tanulást, stb., az pedig egy rossz életstílus.


Hagy lehessen már különbséget tenni jó és rossz között, és jóként azt mondani, hogy én jó vagyok, a másik meg rossz.

2013. máj. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Művelt ember NEM néz le senkit. Legfeljebb sajnálja, nem barátkozik olyan emberrel, aki kifogásolható életet folytat.

Sőt! Az sem dicséretes tulajdonság, ha valaki dicsekszik az okosságával. Örüljön neki és hozza ki magából, amit lehet.

Pár éve költözött az utcánkba egy nyugdíjas házaspár. Annyit mondtak el magunkról, hogy Pestről jöttek és tanárok. Mindenkivel kedvesek, barátságosak, még az utcában lakó cigányokkal is. Elbeszélgetnek mindenkivel, a környékbeliektől tanácsot kérnek a kertjük műveléséhez.

Ha valakinek segítségre van szüksége, mindig segítőkészek..

Egyszerű tanároknak hittük őket.

Egy alkalommal vendégeik jöttek elegáns kocsikkal.

Ekkor derült ki, hogy mind a ketten egyetemi professzorok és a férfi még tankönyveket is írt.

Ők valóban lehetnének büszkék magukra, és lenne okuk lenézni a szomszéd 6 elemit végzett parasztbácsit.

De ettől sokkal műveltebbek.

2013. máj. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!