Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miben külömbözik az ember az...

Miben külömbözik az ember az állattól? Mert szerintem nem sokban.

Figyelt kérdés
Én itt nem a tudományos, biológiai (nyílván annak is köze van hozzá ) magyarázatokra vagyok kiváncsi hanem mindenre, ami érint mindent, szokásokat, életmódót, inteligenciát, kommunikációt, eggyütélést, hatalmi harcokat. Mert ezek mind megvannak az állatoknál is, de mi mégis fölsőbbrendűnek tartjuk magunkat, de azok is vagyunk?
2009. okt. 1. 22:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
max a civilizáció az amiben különbözünk az állatoktól..ezen én is gondolkodtam már egyébként,de csak ebben semmi másban szinte
2009. okt. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Én sosem tartottam felsőbbrendűnek magam. Csodálom és tisztelem az állatokat, mindegyik tud valami olyan különlegeset, amit az ember nem.

Amire csak az ember képes, az a tudatos gondolkodás, ezért hiszik sokan azt, hogy a tápláléklánc csúcsán és a világ tetején vannak.

2009. okt. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Én tenyésztek nimfapapagájokat, hát az emberek példát vehetnének a költőpáromról, amilyen szülők, nagyon gondos és felelősségteljes szülők, és az életre nevelik a fiókákat, köztünk emberek között nagyon szélsőségek vannak ilyen téren, tisztelet a kivételnek.
2009. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
a beszéd képessége
2009. okt. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A tudomány, művészet és hit. Háború. Most hirtelen ezek jutottak eszembe.
2009. okt. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még két dolog: nyelv és a zene.
2009. okt. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

az ember sajátja egy sor olyan körmönfont dolog, mint a bosszúállás, ármánykodás, tervfőzés, cselszövés.

az állat ha baja van valakivel, nekiugrik, mint egy állat, de ha másnap találkoznak, már békénhagyják egymást.

aztán ott van a depresszió. nem akarok hülyeséget mondani, de nem láttam még depressziós állatot, aki meg akart volna halni. embert már rengeteget.

2009. okt. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az embereket (jobb esetben) a gondolatai irányítják, az állatokat viszont főleg az ösztöneik.

Az ember tisztában van saját múlandóságával, az állat viszont nem.

Az ember képes a kapzsiságra, felhalmoz olyan javakat is, amikre nincs is szüksége, az állatok többsége viszont nem.


Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

2009. okt. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"aztán ott van a depresszió. nem akarok hülyeséget mondani, de nem láttam még depressziós állatot, aki meg akart volna halni. embert már rengeteget."


Ez asszem nem így van, az állatoknál is figyeltek emg hasonló jelenséget, csak náluk durvább, olykor még az öncsonkításra is hajlamosak. Például ha egy alapvetően társas állatot egyedül nevelsz. Ha jól tudom, a cukormókustartóknak ügyelni kell arra, hogy legalább két cukormókust tartsanak, különben szegény egyedül meghal a bánatba. Na mindegy, ez nem ide tartozik, csak érdekességként mondom. az is lehet, hogy ez nem olyan, mint az emberi depresszió, csak analóg rá.

2009. okt. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ember kíváncsi. Kutatja a természetet akkor is, ha ebből nem következik közvetlen haszon. Ilyesmi az állatnál nincs. A művészet is hiányzik az állatoknál (amit a paradicsommadár stb. művel, azt a szaporodás érdekében teszi).
2009. okt. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!