Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jellemeznéd a cigányokat, és...

Jellemeznéd a cigányokat, és a cigány kultúrát?

Figyelt kérdés
Semmi rasszizmus ! ;)

2013. máj. 18. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nomádok.

A kultúrájuk nagyrésze (itt most nem a zenéjükre gondolok) a fejlett civilizációval inkompatibilis.

2013. máj. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy a cigányokat?!? Ilyen alapon lehet tegyük fel, a germán származású, eredetű embereket is lehet jellemezni? A bőrszínükön kívül igazán nem tudsz semmit se mondani... Hogyhogy a zenéjük?! Valójában nem is tudod, hogy mi a cigányzene...
2013. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
Bocs, pont félreértelmeztem. Különben sorold már fel a kultúrájuk elemeit,kkérlek!
2013. máj. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Uzsorázás, színesfém"gyűjtés", fiatalon eladják a lányokat egy vőlegénynek hogy " bőséges gyermekáldás" legyen, hangosak, piszkosak, ha erőfölényben vannak beszólogatnak, egyébként gyávák...
2013. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk sok kultúráról nem beszélhetünk, ezek jellemzőek sajnos rájuk:


-nincs hét veszekedés, ordítás nélkül, mindig van kivel kötekedni

-az utcán úgy vonulnak, hogy nem férek el mellettük biciklivel, amikor megyek az oviba

-folyamatosan az utcán ülnek, ott beszélgetnek

-a gyerekeik 3 hetet itthon vannak, 1 hetet mennek iskolába, így megy szeptember óta

-megzavarják a ovis, sulis rendezvényeket, feltűnősködnek, csúnyán beszélnek az óvónővel, dajkával

-a gyerekeiket folyamatosan kéregetni küldik


Nem rasszizmus, ez a szomorú valóság...

2013. máj. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Cigány kultúra: Erről igazából nem tudok szinte semmit sem .

Annyit tudok, hogy a zene fontos az életükben bár ez a muzsikus cigányokra jellemző.


Cigányok jellemzése: Agresszív alattomos hiénák ,mert a gyengéket és az idősebbeket támadnak lesből vagy többen.

Nagyon antiszociálisak még családon belül is vannak véres "szóváltások". Dolgozni nem szeretnek ha valahova munkába mennek akkor vagy elb*sznak a munkahelyükön mindent vagy kipakolják a munkahelyek és minden fémet elvisznek vagy egyszerűen csak az árnyékban cigiznek . Igénytelenek nagy szemétdomb van az udvarukon és ahova mennek mindig kosz marad utánuk. Nagyon rendetlen emberek és azért nincs munkájuk mert inkább éhen döglenek ,csak dolgozni ne kelljen. Csomó pénzt szórunk a felzárkóztatásukra szerintem azt a pénzt a Dunába is szórhatnánk hátha egy szerencsétlen halász meggazdagszik belőle. :)

A társadalom negatív szereplői. Ahol járnak ott félelem van . Megkaphatnák a világ legkoszosabb népe díjat.

Állandóan betörnek, lopnak, feltörik az autót, utcán állandóan a bajt okozzák azzal ,hogy megrongálnak mindent és begyűjtik a vasat az utcáról.

Faluban állandóan rettegésben tartják az embereket ,kipakolják a házakat és ellopják az állatokat , learatják más termését.

Mert ők ezekért nem tudnának megdolgozni és inkább elveszik másét.

Minden illegális dologban benne vannak a drog és embercsempészet ,autómaffia stb...

Vannak olyan cigányok akik abból élnek tizenéves gyerekekről van szó, hogy csoportosan megfélemlítik az embereket és elkérik vagy erőszakkal elvesznek tőle minden értéket. Aztán vannak olyanok akik a természetvédelmi tájak erdőit tizedelik! (Nem vicc pár hónapja rajtakaptak egy cigánycsaládot ,hogy kiirtottak egy kisebb erdőt aztán egy ejnye-bejnye és ennyi. Az a gond velük, hogy ők minden forráslehetőséget ki akarnak használni a lapátot meg nemn fogják meg. Sajnos Kanadából is visszajöttek .(Látjátok nem csak Magyarok a rasszisták .Ők sehol nem tudnak beilleszkedni)

Mindenhol szétköpködik az utakat és el sem lehet mellettük menni anélkül, hogy beszólnának.

Kár, hogy addig nem tanulunk a dolgokból amíg át nem próbálják venni a hatalmat.

Volt már egy próbálkozás lásd: daflics "ezredes".

Ott is trükköztek, hogy 2 helyről vették fel a segélyt)

Milliárdos károkat okoznak az országnak felszedik a vasúti síneket , volt, hogy egy utcát kiraboltak.

Meg olyan is amikor rendőrökre támadtak sarlókkal.

Mit képzelnek ezek?

És ezek után elvárják, hogy emberszámba vegyék őket.

Ui: Mondandómban semmi rasszizmus nem volt ezek tények és

nem az én valótlan állításaim van ezekről az interneten, youtube-on , kurucz.info-n írásos bizonyíték én csak arra voltam jó, hogy felnyissak pár szemet .

2013. máj. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A cigányság már évszázadok óta életformaszerűen bűnözésből él.

Szomorú valóság, hogy a bűnözés náluk már a "kultúra" része, ugyanis lenézik azt, aki dolgozik, mert "az nem elég ügyes a lopáshoz".

Nem tudom kérdező milyen rasszizmusról beszélsz, ugyanis a cigányokat nem a származásuk alapján ítélik el, hanem az undorító viselkedésük miatt. És nem csak Mo.-n, máshol is így viselkednek.

A zenész cigányokkal semmi baj sincs, Bangó Margit, meg Bódi Margó családja valamelyest normális.

Azonban elmondható, hogy a cigányság 90-95%-a közveszélyesen kriminogén, és ezt nem csak én találtam ki. Már a cigány vajdák is megmondták, hogy van bizony cigánybűnözés.


(egyébként csak úgy halkan megjegyzem, hogy a cigányok szoktak rasszisták lenni, amikor olyan kijelentést tesznek, h öld a magyart, meg stb. Nem egyszer voltam szemtanúja annak, hogy valaki rászólt pár cigányra, h ugyan már ne szemeteljenek, meg ne vizeljenek a ház sarkába. Mi volt a válaszuk: "Maga micsoda rasszista"....)

2013. máj. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval egyetértek nem a Magyarok a rasszisták ezt csak azért mondják a magyarokra, hogy korlátolják őket a tulajdonuk megvédésében .
2013. máj. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

Én nem értem ezt az állandó "csak semmi rasszizmus" dolgot. Senkinek sem a cigányok származásával van a gondja, hanem az életvitelükkel.

Nyugat-Európa is csak azért rasszistázik folyton, mert nagyon jól tudják, hogy ha innen a cigányokat kidobják, akkor oda mennének. Érdekes módon Franciaországban semmilyen tolerancia nincs a cigányok felé, addig védik csak őket, ameddig nem nekik kell a problémát lerendezni. Gondolj csak bele kérdező, amikor Franciaország minden szívfájdalom nélkül brutálisan hazatoloncoltatta a román cigányokat vissza Romániába.


Jellemzés:

-baromi rossz értékrend (börtön nekik erény, bűnözésért a családban náluk tisztelet jár)

-mindent ráfognak a rasszizmusra de pont ők a rasszisták

-putris szubkultúra

-állatok módjára való viselkedés (pl: utcán üvöltözés, mosdatlanul, büdösen)

-állandóan szidják a többségi társadalmat (mindenhol) holott belőlük élnek


Csak pár példa, ki hogyan "próbálja" megoldani a problémát (most lehet emiatt le leszek pontozva)


- Franciaország minden szívfájdalom nélkül kitoloncoltatta őket, vissza Romániába

- Olaszországban a hadsereg segítségével számolják fel a putrikat

- Kanada csak a cigányok miatt változtatta meg a bevándorlási törvényt

- Szlovákia betonfallal keríti körbe a cigány telepeket

- Csehország is a betonra esküszik, az egész cseh társadalom cigányellenes

- Finnországban kb 10-20ezer cigány van, de máris vannak cigányvadászó egyesületek (nem vicc)

- Svájcból kidobják őket

- Oroszországban agyonverik őket (az oroszok amúgy is kemények)

- Németországban ha valaki bunkón vagy akárhogyan viselkedik (vagyis nem normálisan) arra egyből rámondják, hogy "Ne cigánykodj"

- Kuvaitból (oké ez nem Európa tudom) páros lábbal dobták ki őket

- Bulgáriában be akarták tiltani, hogy a cigány nők gyereket szüljenek (mert ugye nevelni nem nevelik, de kell a segély)

- a román rendőrök nem kímélik a cigányokat (példát vehetne róluk a magyar rendőrség), ha cigány az elkövető sokszor agyonverik, de volt rá példa h le is lőtték


és még sorolhatnám.



Kérdező, én csak attól félek, hogy ha majd egyszer elfogy az emberek türelme, és tömeges kitelepítés, vagy neadjisten rosszabb lesz a vége, akkor majd minket fog hibáztatni az egész világ, hogy miért vagy mi jogon deportáltunk több százezer embert.

2013. máj. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A 82%-os vagyok


Én olvastam az egyik hozzászólásnál egy elméletet, és szerintem nagyon is megállja a helyét, és ez mindent elmond a cigányok kultúrájáról, és magukról a cigányokról:


"Nekem van egy elméletem. Úgy gondolom - bár kétségtelen, hogy ez csak egy feltételezés -, hogy a cigányok anno hasonlóképpen lettek összegyűjtve és kitoloncolva Indiából, mint ahogyan a Brit Birodalom összegyűjtötte a saját börtöntöltelékeit, majd telepítette ki őket a gyarmatokra. Nem egyedi eset a történelemben. Elképzelhetőnek tartom, hogy az indiai nép egyszerűen egy csoportba rakta az összes tolvajt, bűnözőt, rablót, gyilkos, erőszaktevőt, és azt mondta nekik "rátok nincsen szükségünk, menjetek, amerre akartok." És így kerekedtek fel a cigányok vándorútra, és haladtak végig a kontinenseken, itt-ott tanyát verve, majd továbbállva (hiszen sehol nem tűrték meg őket). Más magyarázatot nem találok rá, hogy miért szakadt volna ki külső hatás nélkül egy rész az indiai népből, amely kulturálisan és nyelvileg bele tartozott, tehát semmi oka nem volt a kiszakadásra.

És így, ahogy ez a válogatott bűnöző banda haladt a szekereivel, az évszázadok alatt a következő generációk, a született gyerekek a bűnöző apjuk és anyjuk által lettek szocializálva, azaz a bűnöző társadalom önmagát generálta újra. Ezért olyanok, amilyenek. Náluk ennek az anyatejjel magukba szívott hagyománya van. És, természetesen, bizonyos fokig genetikai hajlam is megvan bennük rá, hiszen a szülőik génjeit örökölték (mint ahogy lehet genetikai hajlamunk a depresszióra, vagy az alkoholizmusra, úgy a bűnözésre is lehet.) "



Szerintem ez a (szomorú) valóság.

2013. máj. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!