Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki egy szobában alszik...

Ha valaki egy szobában alszik veletek és álmában dumál vagy kérdez valamit ti vissza mertek válaszolni?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy én nem max minimálisan pedig rendesen válaszolnak is (másnap nyilván nem emlékeznek meg akkor is baromságokat mondanak)... van ilyen sztoritok?
2013. máj. 27. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Régen én így tudtam meg hogy a volt vőlegényemnek volt egy alkalmi kapcsolata mellettem. Ő már aludt, én még nem, elkezdett beszélni, arra lettem figyelmes, én meg kérdeztem. Mindenre válaszolt! Örjöngve ébresztettem fel, és teljesen ki volt akadva, hogy honnan tudok ilyen részletesen mindent!
2013. máj. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze, de vegyétek is fel a beszélgetést, majd töltsétek fel a youtube-ra. :D
2013. máj. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
első: na én is ettől rettegek hogy elszólom magam álmomban egyszer :DD
2013. máj. 27. 01:06
 4/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nekem ne volt olyan vicces, elhiheted!
2013. máj. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
elhiszem.. :(
2013. máj. 27. 01:36
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező- te vagy ebben az " alvabeszélő " szerepben ? :D Mert ha igen, akkor esetleg utánaolvashatnál a dolognak, számos információ és alternatív módszer is van, valamint olyan személyek, akik kikezelték magukat ebből vagy valamilyen szinten legalább kontrollálni tudják magukat.


Több elmélet is van arra, hogy miért alakul ki adott személynél az ilyesmi. Az én véleményem az, hogy az álmodási szakasz még kiaknázatlan terület, tudjuk azt, hogy agyi folyamatok játszódnak le, de hogy pontosan miért, minek hatására és minek függvényében, azt már nem olyan egyszerű meghatározni.

Az viszont biztos, hogy itt is mindennek oka van. Nem véletlenül vannak valakinek rémálmai, nem véletlenül szenved valaki álmatlanságban és nem véletlenül vannak alvajárók. Tudat alatt van kapcsolat az álombeli viselkedés és az ébrenléti viselkedés között, noha látszatra nem egyértelmű, hogy mi is az.


Amúgy igen, volt tapasztalatom olyan személlyel, aki álmában beszélt, de hagytam tovább aludni és egyúttal magamat is.

Alapvetően nincs mit kezdeni az ilyen helyzettel, elméletileg sorozatba illő jelenet lehetne, viszont gyakorlatban...

" - Tisztelt bíróság ! Ügyfelem hűtlenséggel vádolja férjét, bizonyítékául szolgál az, hogy egy döntő szombati éjszakán mindketten a hálószobában tartózkodtak és a férj tudattalanul, félálom állapotban elmondta feleségének, hogy egy szőke cicával enyelgett a hátsó ülésen. " - Ez arról jutott eszembe, amit az egyik válaszoló írt, miszerint " rajtakapta " álmában a vőlegényét, hogy megcsalta.

2013. máj. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi kedves vagy :D de nem velem vannak gondok hanem szobatársam szokott igen aktívan álmodni, van, hogy kiabál, káromkodik, sőt fel is ül és néz, tegnap ""külső fekete lyukakra"" panaszkodott egy fizika feladatban... csak én meg általában nem merek semmit mondani neki pedig úgy elbeszélgetnék egyszer vele így ezért írtam ki a kérdést, hogy más csinált-e ilyet :D
2013. máj. 27. 09:57
 8/10 anonim ***** válasza:
El kell menni alváslaborba, én is voltam. Ha budapesti az illető, a Honvéd kórházban van, de a háziorvostól kell beutalót kérni, ha fura dolgokat művel álmában. Az alvásvizsgálat abból áll, hogy egy éjszakát bent töltesz, közben mindenféle elektródát rád raknak, és mérik az agyhullámaidat, vagy nem tudom, mit. Aztán kapsz gyógyszert. Az ok egyébként valószínűleg az, hogy nem jó az alvásszerkezete, amelyet apnoe-nak hívnak.
2013. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nem kell kiforgatni a szavaimat, nem úgy "kaptam rajta", hogy mindent elmondott, hanem először csak a nevet mondogatta, majd én ahogy kérdezgettem, szavakkal bár, de válaszolt. Itt nem arról volt szó, hogy álmában lefolytattunk egy beszélgetést, hanem arról, hogy kérdezgettem, és röviden, de válaszolt. így tudtam meg hogy a lány neve A.... és egy külföldi bevásárló úton történt meg köztük a dolog. Ennyi. Semmi más nem volt, és ne fordultam vele a bíróságra sem, mert szakítottunk, miután már ébren, napok múlva elismerte, hogy igen, igaz. Hihetetlen, hogy válaszol valaki egy kérdésre, és egy másik hozzászóló kiforgatja rögtön. A történet sem mostani, hanem 20 éves "sztori".
2013. máj. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért ne húzd fel magad :D.


Nem is személyeskedésnek szántam, csak felhasználtam amit írtál ahhoz, hogy azért szemléltessem, hogy efféle helyzetekben nem kell semmit komolyan venni, mert ilyenkor az agy nem úgy működik, mint ébrenléti állapotban.

2013. máj. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!