Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyik pillanatról a másikra...

Egyik pillanatról a másikra megoldódott minden gondom az életben. Nem kell többet dolgoznom, kipróbálhatok egy csomó mindent. Ti mit csinálnátok a közeli hozzátartozókkal?

Figyelt kérdés

Mit kezdenétek így az élettel?Van egy pár dolog amit kiszeretnék próbálni, utazás, hobbi, ..és egyéb.

De utána mi lesz az életemmel?



2013. máj. 27. 10:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Te nyerted meg a lottót? :oo

Egyébként én befektetnèk, és csak utazgatnek. Bejárni a világot, ez minden vágyam. De annyi pénzem ebben az életben nem lesz. :-[ :D:D

2013. máj. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

bár a lottót nyertem volna meg...

nem sok köze van hozzá!

2013. máj. 27. 10:37
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván pénzről van szó. Attól függ mekkora az összeg. Mindenképp befektetném egy részét, de ha érdemes, akár az egészet, ha a kamatokból el lehet lenni. Azt próbáld ki, ami téged érdekel. Ha én egy szigetet vennék, de te félsz a víztől, akkor nem segítettem sokat. :) Ha a rokonság tud róla, illik adni belőle, hogy ne utáljanak ki, ne legyenek irigyek, mert ennél a rokoni kapcsolat nem feltétlen kizáró ok. Ha nem tudnak, majd rájönnek, hogy más életvitelt élsz.
2013. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azért a jóból is megárt a sok :P .... én azért valami vállalkozást csak elinditanék .Örököltél ? .... Mindegy nem faggatlak ... de azért szerencsés vagy ;) !
2013. máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Picit többet kellene tudnunk, mert így,

ilyen kevés infó alapján elég nehéz tanácsot adni.

2013. máj. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha nem kell többet dolgoznod, gondolom pénzről van szó. Én is befektetném egy részét. Biztos csinálnék valami vállalkozást, nem tudnék a fenekemen ülni egész életem végéig. Utazgatnék, házat vennék, ahol élhetek a családommal, és azokat segíteném, akik engem segítettek eddigi életemben. Abból pedig nem sok van :D Segítenék rászoruló gyerekeknek és állatmenhelyeknek. Kb ennyi.
2013. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Mindegy, mennyi pénzed vagy gondod van. Tűzz ki célokat magad elé és próbáld meg elérni.

Van, aki azt tűzheti célnak maga elé, hogy hó végén is tudjon felvágottat tenni a kenyérre, van aki azt, hogy feljusson még egy 8000 m-es csúcsra...

2013. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy (vagy több) komoly üzleti befektetés mellett, a hozamok 70-80 százalékát tűzném ki, mint felélhető, elkölthető pénzt. Ha ebből jut a közeli rokonoknak is, akkor kapnak belőle.
2013. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nekem lenne tekintélyes összegem, akkor mint szokás mondani "az okos ember azt is titkolja ami van". Egy szót nem szólnék a rokonoknak, nehogy osztozni kelljen.


Szépen befektetném, és élnék a kamatokból.

2013. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha az anyagiakkal függ össze a dolog, akkor a következőket tenném:

1. Kiszámolnám, hogy a jelenlegi (átlagos) életszínvonalam fenntartásához sok évre előre mennyi pénzre van szükség, és ennyit félretennék egy olyan bankszámlára, ahol a lehető legtöbbet kamatozik.

2. A fennmaradó összeget jótékony célokra fordítanám. Nem alapítványoknak adnék, mert ezekben nem bízom meg teljes mértékben, hanem elsősorban a környezetemben élő emberek egzisztenciális gondjait oldanám meg.

3. Ha minden ismerősöm anyagi gondjait megoldottam (csak annyit adnék nekik, hogy képesek legyenek kilábalni a nyomorból, ezen túlmenően az anyagiak fölöslegesek), és még mindig maradna pénzem, akkor segítenék ismeretlenül is. Itt jöhet a vöröskereszt, kórházak, gyermekotthonok, fogyatékkal élők, stb.


Életem hátralevő részét mások megsegítésére fordítanám, miközben átlagos életszínvonalon élnék, és csak annyit tartanék meg magamnak a vagyonomból, amennyi az alapvető szükségletekhez kell.

2013. máj. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!