Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan léphetnék ezen túl?

Hogyan léphetnék ezen túl?

Figyelt kérdés

A közvetlen környezetemben, akivel beszélek, stb. nincs olyan fiú, aki tetszene, de "távolról" mindig van egy, akivel felfigyelünk egymásra, naponta látjuk egymást (suliban folyosón vagy buszon ) szerintem nyilvánvaló hogy tetszünk egymásnak, aztán ha egyszer nem látjuk egymást teljesen "besértődök" a valóságra, és onnantól kezdve nagyon ritkán látom azt a személyt. Pedig addig még úgy hogy nem is ismerem nagyon nagyon sokat fantáziálgatok arról az emberről, van hogy tényleg egész nap, pedig nem is beszéltünk. Most is van egy fiú a suliban, több esély van rá hogy találkozunk, mert elkerülhetetlen, hogy néha lássuk egymást.. Gondoltam egy idő után mosolyoghatnék is rá meg köszönhetnék, hátha lesz valami..

15L


2013. máj. 28. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Köszönj rá és kezdeményezz vele beszélgetést.
2013. máj. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is, szeretném, ha megnéznéd ezt a videót!

https://www.youtube.com/watch?v=WzqDUj5Hu20


Ezek után pedig, elsősorban ne tulajdoníts túl nagy jelentőséget a dolognak. Persze cselekedhetsz, vagyis ez az egyetlen dolog, amit tehetsz! De, az a lényeg, hogy amit te "valóságként" érzékelsz, az egyrészt csupán a te belső világod, egy elképzelés a jelen pillanatról. De ha te ezt olyan formán eltorzítod, hogy "ennek nem így kellene történnie" megadod a lehetőségét annak, hogy az elméd a káprázaton át bele taszítson későbbi rossz hangulatba. Az ilyen viselkedés a táptalaja a boldogtalan, kiegyensúlyozatlan életnek, a depressziónak, és megannyi szörnyü elme börtönnek. Ne tedd ezt!


Miért gondolod azt, hogy az a fiú adná meg számodra a boldogságot? A boldogságod nem benne van, hanem benned. A boldogságodat nem ő fogja elhozni számodra, mert az ott van benned, most is. Az egyetlen akadálya, hogy nem tör a felszínre az, hogy az elméd káprázata miatt azt gondolod, hogy tenned kell valamit, vagy szerezned kell valamit/valakit ahhoz, hogy jól érezhesd magad! Megtiltod magadnak jelen pillanat, hogy jól érezd magad!! Miért???

Ne tedd ezt, légy boldog minden pillanatban, és hidd el nekem, hogy mindenki érezni fogja rajtad, hogy mennyire csodálatos vagy ilyen formán. És amikor így ragyogsz hidd el nekem, hogy minden amire szükséged lesz az életben megkeres téged. Neked nem kell keresni ezeket a dolgokat, a világ mindent amire szükséged van megad neked, csak észre kell venni, amikor jön! Azok az emberek, akik nem a pillanatban élnek, hanem a káprázatban, ők ezt nem veszik észre. Szép életet!

2013. máj. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi hogy küldted a videót, megnéztem, meg még pár hasonlót, és segített egy kicsit, bár mindig is olvastam ilyen témájú könyveket, és nagyon bele tudok bonyolódni ezekbe (tudom nem szükséges).. hát, próbálkozom..:)
2013. máj. 29. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!