Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki a legjobban és ki a legkevé...

Ki a legjobban és ki a legkevésbé bűnös? Mi a Te sorrended?

Figyelt kérdés

1.) Bankrabló. Ellop a bankból 50 milliót, de nem öl meg senkit.


2.) Betörő. Betör egy lakásba, megöl egy 70 éves idős nénit, és ellop 10.000 forintot.


3.) Egy pedofil, aki megerőszakol egy 13 éves lányt.


4.) Egy pedofil, aki közös megegyezéssel lefekszik egy 14 éves lánnyal.


5.) Egy skizofrén, aki megöl 2 embert.


6.) Két felnőtt meleg, akik szabad akaratukból szexuális kapcsolatot létesítenek egymássa.



Ugye a kérdés lényege az, hogy mi a nagyobb bűn? Mentális egészségesen rosszat tenni anyagi haszonért, vagy betegen, azért mert beteg vagy?

A példában a melegség is "betegség".


Várom a Ti sorrendjeiteket!


2009. okt. 7. 20:00
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

off:

a 2. válaszoló vagyok. Ez a kérdés nagyon érdekes és elgondolkodtató.

Azt hittem, az én válaszom lesz a ,,helyes", mert ugye én is rangsoroltam valahogy az elkövetőket, bűnöket, és el sem tudtam volna képzelni más sorrendet. Ettől függetlenül, senki sem írta azt a választ,amit én :), sőt, úgy láttam,nagyon is különbözőek a rangsorok. Mindenki mást tart nagyobb bűnnek, nem vagyunk egyformák, és ez így jó. Azt hiszem, hogy nincs is olyan, hogy helyes sorrend, mert mindenki mást tart fontosabbnak és nagyobb bűnnek.

2009. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
97%

2.) Betörő...

Igen neki 10 ezer forintot ér egy emberi élet.

3.) Egy pedofil, aki megerőszakol egy 13 éves lányt.

Az ilyeneket ott kéne helyben a lány szüleinek agyonverni.

5.) Egy skizofrén, aki megöl 2 embert.

Beteg-beteg, de mégiscsak gyilkolt.

4.) Egy pedofil, aki közös megegyezéssel...

Itt a kiscsaj is lüke...

1.) Bankrabló.

Politikusok is ezt csinálják, akkor ő is megteheti.

6.) Két felnőtt meleg...

Nem szeretem a homokosokat, de amíg ezt nem mások orra előtt csinálják addig nem érdekel igazán.

2009. okt. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

5, 2, 3, 1, 4, 6


Szerintem a gyilkosság a legnagyobb bűn, akár betegség miatt, akár más miatt öl (5,2)

Ami pedig közös megegyezés és szabad akarat, az legkevésbé (4,6)

2009. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

A legjobbantól a legkevésbé felé haladva:

3.

2.

1.

4.

5.

6.

2009. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
72%
A homoszexualitást nem sorolhatod a bűnhöz, mivel nem büntetendő. A pedofília csak részben. Ha szexel kiskorúval, akkor igen, ha nem, akkor nem büntetik. Tudom, nem ez volt a kérdésben. A homoszexualitás meg betegség, mondhatnak bármit.
2009. okt. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

1. Az első helyen egyértelműen a pedofil aki megerőszakol egy ártatlan gyereket.

2. A betörő, aki megöl egy öreg nénit 10 000 Ft-rt.


De az 1-2 nálam majdnem holversenyben vannak, mind a kettő védtelen és kiszolgáltatott emberrel szemben követ el förtelmes bűnt.. Nehéz köztük választani.


3. Az 50 milliót raboló bankrabló, igaz hogy ez csak anyagi kár, de hideg fejjel elkövetett bűncselekmény, és az illető elmeállapota valószínűleg teljesen rendben van.

4. A skrizofén aki megöl 2 mebert. Azért csak a negyedik, mert saját magát nem képes kontrollálni, és az orvosának, és a környezetének a hibája, hogy eddig hagyta fajulni a betegségét.

5. A közös megegyezéses pedofil, hiszen itt a 14 éves lányon is múlik a dolog, és maximum azt mondhatnánk, hogy a felnőttnek kellett volna mérlegelnie és nem megtenni... de ebben az esetben kettőn állt a vásár, nem történt erőszak.

6. A két homoszexuális... hogy kerül a felsorolásba? Felnőtt emberek, csináljanak amit akarnak egymással. Amíg mind a kettő akarja hol a baj?

2009. okt. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Szerintem is nagyon elgondolkodtató a kérdés!

Külön köszönöm, hogy megindokoltátok!

Szerintem sincs egy jó sorrend, ez mindenkinek a szubjektív véleménye, de azért vannak hasonlóságok is a sorrendekben.


A homoszexualitás betegség vs. nem betegség vitára pedig létre lehetne hozni egy kérdést, és ott megvitatni:)!

2009. okt. 7. 21:49
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

A skizofrén alatt arra gondolsz, akinek több személyisége van? Mert az a hasadt személyiségű, vagy disszocionált személyiségzavarral küzdő ember. A skizofrén leggyakrabban hallucinál, hangokat hall. Egyébként nekem, ha a hasadt személyiségre gondoltál:

3.) Egy pedofil, aki megerőszakol egy 13 éves lányt.

Ki kéne herélni.

2.) Betörő. Betör egy lakásba, megöl egy 70 éves idős nénit, és ellop 10.000 forintot.

Embert ölt, aki lehetne épp a nagymamám. Hamarabb végeznék vele, mint hogy a rendőrség elkapja.

1.) Bankrabló. Ellop a bankból 50 milliót, de nem öl meg senkit.

Bűnös, oké, attól még imádom a Bonnie és Clyde sztorit.

4.) Egy pedofil, aki közös megegyezéssel lefekszik egy 14 éves lánnyal.

Manapság rengeteg kiscsaj jár 20-30 éves pasival. Közös megegyezés, a törvény bünteti, én nem. Ezek a lányok már korántsem olyan naivak, mint régen...

5.) Egy "skizofrén", aki megöl 2 embert.

Ez egy bonyolult betegség, és nagyon bonyolult lenne a válasz, hogy most akkor mennyire is bűnös az illető... Körülbelül, mint a hányatott sorsú pszichopaták esetében, akik a környezetük miatt veszítették el a lelkiismeretüket, és empátiájukat.

6.) Két felnőtt meleg, akik szabad akaratukból szexuális kapcsolatot létesítenek egymással.

Szerintem ez nem bűn, ezért az utolsó helyre jutott.


Ha a skizofrén a valódi skizofrénság akar lenni, akkor azt hiszem, előrébb csúszik a listán... Talán. :/ Bár olyan bonyolultak ezek. :)

2009. okt. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

A sorrend az én felfogásom szerint:


3. 13 éves elleni erőszak, kevés visszataszítóbb dolog van nála

2. Védtelen ember megölése. Kb egy szinten van az elsővel.

4. Ha valaki ebbe beleegyezik, akkor valószínűleg lefizették, megfélemlítették, megzsarolták, így született a "közös megegyezés"

1. Igaz, hogy nagy összegű pénzt lopott, de nem bántott közben senkit. A bank biztosítva van, tehát akik betették a pénzüket, azok sem károsodnak.

5. és 6. Nem sorolnám ezek közé. Az 5. skizofrén beteg, nem tudja mit tesz, azt hiheti, jót tesz vele. Kezelésre szorul, nem büntetésre. A 6. pár szintén nem bűnös, amennyiben kölcsönös beleegyezéssel, egymás között intézik a dolgot. Nem ártanak vele senkinek, egymásnak vagy maguknak sem.

2009. okt. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
73%
Tipikus magyar felfogás; a meleg emberek betegek. Ti vagytok betegek...
2009. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!