Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nehéz helyzetbe kerültem,...

Nehéz helyzetbe kerültem, vajon jól döntöttem? Főnök vs. Kolléganő.

Figyelt kérdés

A munkahelyemet imádom, a főnökeim tündériek, nagyon rendesek, és ők is szeretnek engem, mert látják, hogy lelkiismeretesen és jól végzem a munkámat. Megbíznak bennem, és okkal. Ezzel szemben a 2 kolléganőmmel komoly problémák vannak. Én jó viszonyba vagyok mindenkivel, kerülöm a konfliktust, igyekszem mindenkinek megfelelni. Fontos a jó viszony a kollégákkal is, mert tőlük függ pl a szabadnapom, mivel egymás között egyezünk meg, ki mikor szabadnapos.

Mivel az üzletben visszaélések voltak az áruval, meg a kedvezményekkel, ezért most ideiglenesen senki nem vihet haza beszerzési áron semmit, és a 2 kolléganőm fizetést sem vehet ki a hó első felében. A kedvezménymegvonás rám is tartozik, de fizut vehetek ki.

Ezt a kedvezmény dolgot épp ma mondta a főnök. Viszont holnapra van egy rendelés, amit a kolléganőm kedvezményesen vett fel, de nem is magának rendelte, hanem egy barátjának. Megkérdeztem őt, azt mondta, adjam oda olcsóbban (mert én dolgozom holnap). Én meg itt őrlődtem, hogy mivel most mondták, hogy nnem lehet, és nem akarok belőle bajt.

Végül is azt a döntést hoztam, hogy megkérdezem a főnököt erről. Aki közölte a kolléganőmmel, hogy nem mehet kedvezménybe a cucc, csak teljes áron, mindegy, hogy a rendelés korábban történt meg. Még nem beszéltem a csajjal, nem tudom, mennyire fog kiakadni, hogy úgymond "beleköptem a levesébe" holott tök jó a viszonyunk egyébként.

Ti mit gondoltok? Szerintetek jól döntöttem, hogy a főnököm felé hajlottam ezzel, megőrizve a kialakult bizalmat? Vagy hagynom kellett volna úgy ahogy volt, nem erősítve ezzel a kolléganőm feketepontjait (amiből már úgyis van bőven, mivel elég sok a baj vele, és rezeg nála a léc)



2013. jún. 7. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tetted. Ha kedvezményes lett volna a rendelés, hamar kiderült volna, hogy a te kezed alól került ki... és még akkor is, ha csak a kolléganővel való jó viszonyt akartad volna megtartani, akkor is rajtad (is) csattant volna az ostor. Inkább azért teperj, hogy megmaradjon a munkád, és bízzon benned a főnököd, minthogy magad keverd bajba más miatt csak mert nem akarsz vele konfliktust...
2013. jún. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!