Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki tájszólással beszél...

Ha valaki tájszólással beszél az ciki?

Figyelt kérdés
2009. okt. 10. 15:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Mármint hol? Egy ember, ha az ország egy olyan adott részére megy, ahol mindenki máshogy beszél mint ő, akkor ő fog tájszólással beszélni. Ilyen alapon mindenki tájszólással beszél.

Egyébként nem ciki, csak eleinte furcsa lehet.

2009. okt. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos bizonyos tájszólásokat a műveletlenség szinonímájaként aposztrofálnak, ill. előszeretettel használnak silány kabarétréfákban, ezzel erősítve ezt a tendenciát.


Pedig a tájszólás nem csúnya, és nem ciki, inkább "egzotikus"


Tájszólás nélkül is beszélhet valaki tahón, ha az intelligencia hiányzik..

2009. okt. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
szerintem nem ciki, mindig vannak akik ezt megmosolyogják, de ha valaki ezért beszól, az végtelen nagy bunkóság jele.
2009. okt. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Mindenki tájszólással beszél, igaza van az elsőnek. Ilyen alapon bárki megszólal, az már ciki...
2009. okt. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Az én tágabb családom - unokatesókig - az ország szélein él. Gondolhatod, hogy, amikor összejövünk és hozzák a házastársakat, akkor szinte minden tájszólás képviseltetve van. Miért lenne ez nevetséges ? Szerintem inkább az élő nyelv gazdagsága ! Ott van a TV-ben az a meteorológus férfi, aki szintén tájszólásban beszél. Olyan ízes, természetes ! Sokkal szívesebben hallgatom, mint az újakat, akiknek valamiféle mesterséges hangsúlyozásuk van.
2009. okt. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Utolsónak! Teljesen igaz! A falramászok én is a médiában terjedő magyartalan hangsúlyozástól, amikor a szóvégeket nyomják meg , és nem az állítmányt hangsúlyozzák egy mondatban, hanem az alanyt, vagy a tárgyat! Brrr!!!
2009. okt. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
nem, legfeljebb a műveletlen városiak gondolják annak, pedig sokkal szebb, mint az elmagyartalanodó beszéd, amit ott használnak (manapság az idegen szavak a "trendik" ugyebár)
2009. okt. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

attól függ, milyen tájszólással. tájegységenként változó, de vannak egészen jó, ízes beszédstílusok, a vásárhelyi például, aztán szögediek, székelyek, palócok. viszont a cigány akcentus, az már gáz.

hip-hop, tip-top, dirib-darab, hopp, na ne..

2009. okt. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%
Egyáltalán nem! Kalocsa mellett élek, erősen őzve beszélnek erre, főleg az idősek, mivel engem a nagymamám nevel, így elszoktam tőle. Egy tájszólás nélkül beszélő ember is lehet tajparaszt..
2009. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem nagyobb ciki, hogy Svájcban Hoch Deutsch-ot kell tanulni az iskolában a gyerekeknek. S a Svájci német tájszólás",bár szerintem egyedibb mint a Német német. Sőt egy csomó klassz dolgot gyártanak Svájcban és sokkal egyedibbek minden területen mint a németek,mégis szinte elnyomják és lenézik-közben irigylik- őket a németek.

Nem ciki a tájszólás,de fontos a helyesírás a tovább tanulások miatt.

2009. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!