Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a költőkről?

Mi a véleményetek a költőkről?

Figyelt kérdés
Mint emberekről és mint foglalkozásról. Szerintetek felesleges, hülyeség vagy van értelme, fontos?

2013. jún. 18. 02:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Mint minden művészet.
2013. jún. 18. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Én fontosnak tartom, régebben még fontosabb volt. Van jónéhány vers, ami nélkül szegényebb lenne a világunk ha nem lenne. Érzéseket, gondolatokat oszt meg. Szerelem, szeretet, hazaszeretet, összetartozás, vagy éppen düh, keserűség, ellenállás elnyomással szemben, stb.

Magyarnak is jobb lenni Petőfivel, Radnótival, József Attilával és még nagyon sok más költő verseivel.

Fontos, akárcsak a jó zene, a szobrászat a festészet, stb. Művészet. Nem való mindenkinek, de a legtöbb egyszerű ember számára valamilyen szinten jelentősége van, a műkedvelőkről már nem is beszélve.

2013. jún. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Egy ember az élete során sokféle érzést él meg különféle hatásokra reagálva, és ezek az érzések alakítják is az egyéniségünket. A versek olyan különleges érzéseket keltenek bennünk, amikkel sok ember egész életében nem is találkozik. Én például olvastam olyan verseket, amiktől egyszerűen elállt a lélegzetem. Persze nem mindig könnyű megérteni, amit a költők át akarnak adni, de ha figyelmesen olvasunk (és néha egy kis háttéinfó is kellhet), és megértjük, akkor az egy élmény. Ad valamit az embernek, amitől egy kicsit több lesz.


Ez kicsit nyálasan hangzik (talán az is), de igaz. :)

2013. jún. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
Fontos!
2013. jún. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:

A többség szerint a költök teljesen más ,hogy gondolkodnak mint mi.

Szerintem pedig semiben sem küllömböznek mint egy átlag ember.

Ugyan olyanok mint mi csak ök veresket írnak neki ez a hobbijuk.

Szerintem szép dollog felnézni a költõkre. Kicsi koromba azt hittem ,hogy ök az isten jobbkezei. Mig adig amig rá nem jöttem ,hogy ugyan olyan emberek.



"Amugy szerintem költészet nekül leszakadna az ég is a villág fénytelenül víritana,,


Persze ez az idezet is csak az én fejembe létezik is csak én gondolom így. Persze bisztos nem így van. Kicsit amugy sajnálom a költöket visszafelkel gondolkodniuk hogy átlag embernek a mondani vallóját is megérsek is beszelni is ,hogy mások is megérek az ö gondolataikat persze.

2013. jún. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Manapság nem tulajdonítanak akkora jelentőséget a költészetnek, pedig fontos...

Művészetek közül mégicsak a legkézenfekvőbb ha a szavakkal "játszunk"... ráadásul olyan verssorok alakították át a történelmet mint pl. "talpra magyar, hí a haza"...

2013. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Mint foglakozás, ma nem lehet megélni belőle (nem is kizárólag abból élnek), de ez nem a költő hibája.

Mint ember, ugyanúgy sokféle, mint a többi foglalkozású. Csak más. Ezért költő.

A tevékenységük - ha valódi - nélkülözhetetlen. Sok okot lehet mondani. Sorolhatnánk a hangulati elemeket. Mégis talán a legfontosabb az a tömörség, az a megvilágítóképesség, amellyel hangulatot, jelenséget, helyzetet, kontrasztot ábrázolni képes egy vers. A szerelem, vagy a szabadság lényegét olyan röviden és mégis mindenki számára átélhetően megfogalmazni, mint Petőfi, részletes elemzéssel nem lehet. Fogalmat, érzést néhány szóban érzékeltetni olyan emberrel, aki azt még nem élte át, mégis megérti, megérzi, csak jó vers tud. Legyen szó bármiről.

2013. jún. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
fontos? mi a 3,14csának...nem vagyok bunkó, inteligensnek tartom magam (hihi :D ) és nehogy már azért legyek tirpák mert 1 idióta életét és költészetét nem tudom. 1, Senkit Sem Érdekel, diákokat tuti! 2, A legtöbb semmit sem ért el, akkor meg minek? 3, Ha amúgy is felesleges dolgokat akarnak tanítani akkor legalább olyan dolgokat amik érdekelnek is, mondjuk egy Resident Evil történetet elmesélni a szereplőkkel és viselkedéseikkel együtt. Na az legalább érdekelne. A véleményem a költőkről: a múltszázad emósai
2013. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Már a mondandód stílusa, főként tartalma miatt az intelligens szót nem használnám.

Néha gondolkodj és nézz utána dolgoknak, mielőtt beszélsz. Elég együgyű dolgokat írtál.

2013. jún. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

# 8:

Ezen jót nevettem, főleg az emosokon, meg a Resident Evil-en. Monjuk ebben a stilusban én se tenném hozzá, hogy inteligens vagyok...

Mindenesetre az én véleményem, hogy a versek 95% felesleges, bár nekem a lírai művek 95% nem is tetszik...

Könyveknek, sok epikai és irodalmi alkotásnak van értelme, de nem úgy ahogy az iskolában oktatják irodalom órán...

2013. jún. 19. 13:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!