Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a költőkről?

Mi a véleményetek a költőkről?

Figyelt kérdés
Mint emberekről és mint foglalkozásról. Szerintetek felesleges, hülyeség vagy van értelme, fontos?

2013. jún. 18. 02:08
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
Kerdezõ ezen én is elgondolkotam már. Talán igazad van. De ez müvesszet. Bár lehet, hogy forditva gondolom, de azert még se mond hatom öket olyan nagy szentnek, mert akor csak magamat csiszolnám vele, mivel én is írok verseket is van hozzá bötehetségem. Tehát nekem ez a vele veleményem.
2013. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
én legalább kimondom nyíltan és őszintén, hogy egy atom nagy marhaság, és azok az idióták akarják belénkverni, és azok hülyéznek le, akik ezeket az idiótaságokat kitalálták. Nézzetek már magatokra, megítéltek csak azért, mert nekem nem tetszik valami...észrevettétek már mennyire a társadalom hatása alatt álltok? Kit érdekelnek a költők, a verseik, engem biztos nem, és még sok ezer/millió embert sem. Ez most kb olyan, mint ismét a resident evillel élve, ha te nem tudnád, és nem érdekel, akkor én azt mondanám, de pedig ez nagyon jó-atom jó! És te: NEM! akkor én mondanám rád, hogy te tudatlan barom...de nem teszem, mert ízlések és pofonok. És igenis inteligens vagyok, bárki bármit mond, mert az inteligencia nem az idióta irodalomnál kezdődik, egy kőműves is sokkal hasznosabb tagja a társadalomnak mint 1 rohadt irodalomtanár-irodalmár-történész-régész...Az is csak elvárja, hogy neki mindene meglegyen, más csináljon meg helyette mindent, szerelje meg ezt-azt, építsék fel a házát, valaki gyártsa le a kocsiját, ő meg csak ossza az észt. És én csak a kérdésedre válaszoltam KÉRDEZŐ! a válaszom: hülyeség. Na te most 0%-ban találtad hasznosnak. Akkor mi az anyám kínjáért kérdezel valamit, hogy ha valaki kritizálja azt ami neked tetszik ,te meg mint valami kis agresszív pincsi csak azért is rányomsz egy negatívot. Neked sem agy van a fejedben rakomány helyett, már elnézést. És hogy miért vagyok inteligens? Mert lehet, hogy a nézeteink nem egyeznek, de nézd már meg, hogy külön alátámasztottam neked érvekkel, hogy miért nem...ha valami utolsó tapló lennék, akkor szerinted ilyenre képes lennék? Gondolkodj mielőtt kérdezel, kérlek.
2013. jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Az általad említett "irodalomtanár-irodalmár-történész-régész" mindegyike hozzátesz valamit az emberi kultúra építéséhez. A kőműves hasznát nehéz lenne vitatni, de ő legfeljebb egy ház építéséhez tesz hozzá. Szerintem inkább értékelni kellene, hogy ezek az emberek vállalják a nehéz anyagi körülményeket azért, hogy azzal foglalkozzanak, amiben talán vmi újat tudnak mondani. Ami pedig a kiszolgálást illeti: a szellemi munkát végző is igénybe veszi a kőműves munkáját, ahogy a kőműves is igénybe veszi a szellemi munkát végző ember munkáját. Ha nem könyv formában, akkor pl. a könyv megfilmesítésének megnézésével...
2013. jún. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Nekem pl. könyvekkel nincs bajom, de verseket és a költőket nagyon nem szeretem, illetve azzal van a bajom, hogy az iskolában túl nagy hangsúly kapnak.

Több értelme lenne kötelezővé tenni a biologiát, kémiát, fizikát, művtörit, vagy akár földrajzot, mint irodalomból megtanítatni ezt a sok önéletrajzot.

Meg kell tanulni a költők feleségének, szüleinek a nevét, semmi hasznát nem látom, főleg úgy, hogy vannak emberek akik sokkal többet tesznek le az asztalra (pl Einstein önéletrajza sehol nem követelmény, de Darwin-é sem) mégse kell tudni róluk semmit ... A költők nem dolgoztak, hanem a hobbiuknak éltek, a fent említett kutatók, fizikusok, sokat utaztak, gondolkoztak, tanultak, mégis elhanyagoljuk őket ellentétben a költőkkel, akiknek nagy része nem hogy nem dolgozott rendesen, de pl. még háborukból is kihúzták magukat, mondván, hogy vérbaja van, tüdőbeteg stb...

2013. jún. 19. 17:57
 15/25 anonim válasza:
Minden költő más, nem lehet véleményt alkotni a "költőkről".Mint foglalkozás, sem tudok róla beszélni, ez egy gyönyörű hivatás!
2013. jún. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:

#8

Neked meg üzenem, hogy megpróbálhatnál egy árnyalatnyival kultúráltabb lenni...

2013. jún. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Szerintem, amíg ilyeneket írnak le, addig nem hülyeség:


"Talán eltűnök hirtelen,

akár az erdőben a vadnyom.

Elpazaroltam mindenem,

amiről számot kéne adnom.


Már bimbós gyermek-testemet

szem-maró füstön száritottam.

Bánat szedi szét eszemet,

ha megtudom, mire jutottam."


József Attila


Ha érdekel, van tovább is.

2013. jún. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Én nagyon nagyra becsülöm a kutatókat, fizikusokat, kémikusokat, matematikusokat, csillagászokat. De ahogy ők nem helyettesíthetőek a költőkkel, úgy a költők sem helyettesíthetőek velük.


Nem vagy egy kimondott műrajongó, de azért fel tudnék sorolni egy tucat verset, ami miatt helye van a költészetnek a világunkban és az iskolákban.


[link]

A fenti verset Radnóti Miklós írta. Olyan őszinte hazaszeretet van benne, ami totálisan hiányzik mondjuk Einstein (őt hoztad föl példának) alkotásaiból. Pótolhatatlan, mint ahogy a fizikában Einstein is az! Megjegyezném, Radnóti nem kerülte el a háborút, és a háború sem kerülte el őt!


Akkor ott van Petőfi. Keress rá mondjuk csak a "Füstbe ment terv"-re, vagy az "István öcsémhez" -re, de tőle aztán írhatnék nagyon sok jó verset. Az említett versek az ember családjának a szeretetét fejezi ki, amit érzünk édesanyánk, testvéreink iránt. Illetve tökéletesen kifejezi azokat az érzéseket, amiket bizonyos pillanatokban érzünk, és amikor érezzük, ha ismerjük ezeket a verseket, méginkább mélyülhetnek az érzéseink. Ez művészet! Művészetet és tudományt ne vesd össze, mert egyik sem pótolható a másikkal!

Petőfinek vannak harcra buzdító versei is, pl. "Talpra magyar". Petőfi elsők közt jelentkezett katonának és csatában halt meg Segesvárnál! Ezt is jó ha tudod, ha már az iskolában lepergett rólad.

2013. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint aki a Resident Evil-t a költészethez hasonlítja, annak komoly problémái vannak. Kicsit olyan ez, mint a putrifalvai Lakatos Putyu cigány uzsorás ténykedését összehasonlítani Mátyás király uralkodásával.

Az IQ-d is meg merném kérdőjelezni, dehogy E.T.-vel nagyobb eséllyel találkozol majd, minthogy szert teszel valaha is elfogadható szintű EQ-ra, az már bizonyos.

2013. jún. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Megmondom nektek őszintén,hogy lúzerek,tehát ilyen életképtelen nyálas embereknek látom őket.

Az életben semmit se értek el,nem tudnak élni,nem tudnak se pénzt keresni se példát mutatni,csak depis leszel tőlük akkor meg minek,őszintén?

Semmi értelme az egésznek,hogy olvassam KisPista versét,hogy Júliska Mariskába szerelmes lett de nem akart vele dugni és összejönni ezért írt egy baromságot,hogy a ,,gyötrelems szerelem ódája",vagy mittomén és ez mennyire sz_r,mennyire rossz,pedig ő szereti és blabla csak mondtam valamit.

Ezerszer inkább erősebbé tenném a matematika oktatást,nyelveket(legalább 3-t kellene tanulni),a sok f_szság helyett:irodalom,magyar nyelvtan,Ének,művészettörténet.

Ezeknek hol veszi a mai ember hasznát?SEHOL.

De pl. a mateknak szinte mindenhol,informatika,programozás matek,mérnök világ tiszta matek.

Én szépen ezekre helyezném a hangsúlyt.

Mert nézzük meg kik értek el többet az életben,egy mérnök vagy egy lúzer költő?

Ugye nem kérdés,hogy melyik?

Nyelvekben meg analfabéták vagyunk,nézzetek szét,Finnországban,Luxemburgban ott alap a nyelvtudás.

Finneknél erős a matek és a nyelv.

Meg is lehet őket nézni.

2013. júl. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!