Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit illik ilyen esetben...

Mit illik ilyen esetben válaszolni?

Figyelt kérdés

Többször kerültem már ilyen esetbe, hogy nem tudtam mi lenne a helyes válasz akkor, mikor az egyik ember egy közeli ismerősöm, a másik meg például egy tanárom. Hülye példa, de hirtelen ez jutott eszembe:

Én: csináltam egy kis ebédet.

Anya: kinek csináltad?

Én: erre most azt mondjam, hogy nektek, vagy azt, hogy maguknak? Ha a tanáromat magázom, az anyumat tegezem.


2013. jún. 18. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy válaszd szét az adandó választ, vagy kerüld meg. A példában: kinek? Mindannyiunknak. vagy: aki csak enni kíván belőle.

Ha sokat olvasol, számos példát találsz ezekre (és más) helyzetekre. Így egyfelől lesznek példáid, másfelől javul a fantáziád a különféle helyzetekben történő reagálásra. De az sem tragédia, ha elvéted néha.

2013. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az egész magyar nyelv egy kalap sz@r. Én ilyenkor mindig azt mondom, hogy maguknak, pedig legszívesebben azt mondanám, hogy nektek. Utálom azt, hogy mindenkit magázni kell, egyes boltokban külön elvárás, hogy még a gyerekeket is magázni kell, az egész egy fäszság... sorry a kiakadásért, amit az 1-es mond az pedig nagyon jó, ötletes.
2013. jún. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogyha azt mondom, hogy Aki csak enni akar belőle, az nem úgy hangzik, mintha nem szívesen hívnám meg a tanáromat? Nekem úgy jön le, hogyha már éppen itt van, akkor egyen. Bár ha utána kérdezem tőle, hogy Tanárnő éhes? Tessék velünk jönni ebédelni, akkor az egy jó válasz tud lenni. Az a baj tényleg, hogy rengeteg szitu kikeveredhet egy ilyen tipusú esetből, amire nem biztos, hogy rögtön tudnánk a helyes választ. Amúgy se vagyok olyan, akinek kapcsol az agya ilyenkor gyorsan, szeretek gondolkodni mielött beszélek. Hát igen, azt mondják a magyar nyelv milyen választékos és sokrétű, kitalálhattak volna egy szót erre is. Köszönöm a választ, nem gondoltam volna erre. :)

Második: hát igen, az biztos, hogy könnyebb lenne, ha mimdenkit tegezhetnénk, mert az angol nyelvben is eltörölték a magázást, mégis kifejezhetjük a tiszteletünket máshogy is. :)

2013. jún. 18. 18:18
 4/5 anonim ***** válasza:

A tanárnőnek és neked. / Mindannyiunknak. / Mindenkinek.

De az is helyes, ha - mivel anyukád kérdezte - a "nektek" választ adod. Ha a tanárnő kérdezné, ugyanebben a szituációban az "önöknek" lenne a helyes válasz.

2013. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, nem os hallottam róla.

Az pedig eszembe se jutott, hogy tanárnőnek és neked.. :D

Viszont most ment a szeress most-ba, hogy a felszolgáló az egyik vendéggel tegeződött, másikkal magázódott, és mikor megköszönték a sört, akkor azt mondta, hogy egészségükre.

Köszönöm a válaszokat :)

2013. jún. 21. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!