Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik viselkedni...

Hogyan illik viselkedni vendégségben az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Csak bizonyos fajtájú és márkájú alkoholt iszom, nem sznobizmusból, egyszerűen csak ezeket szeretem. Nem illetlenség vendégségben visszautasítani az alkoholt, amit amúgy nem iszom? Illetve csak bizonyos húsokat fogyasztok (csak szárnyas, hal), ha olyan étellel kínálnak, ami másból készült, hogy utasíthatom vissza tisztelettel, de határozottan. (Pl. vendégségben szarvaspörkölt volt, nem eszem vadhúst, mert ellenzem a vadászatot, de a házigazda elég erőszakosan próbálta rám tukmálni az ételt, ami nagyon kellemetlen volt számomra, mert 1. vendégségben ha jól tudom, illik megkóstolni az ételt, amivel kínálnak, de 2. a fentebb felsorolt általam fogyasztott állatokon kívül semmi más állatot nem eszem, és ez ebben az esetben a pörkölt szaftjára is kiterjedt.
2010. aug. 6. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mond hogy nagyon jól néz ki és szívesen megkóstolnád csak allergiás vagy rá.. pl
2010. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szarvaspörköltre hívtak meg,akkor vagy nem kellett volna elmenni,vagy enned kellett volna.Ha meg beestél,és úgy kínáltak,nyugodtan mondhatod,hogy nem vagy éhes,vagy most ettél.Azt nem,hogy ellenzed a vadászatot.

Ez az alkoholra is vonatkozik.Inni nem muszáj,bár néha nagyon kellemetlen a házigazda erőszakossága miatt.De mondhatod,hogy még vezetni fogsz.

2010. aug. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ennyi mindenre nem lehetek allergiás, azt úgyse hinné már el senki, bár mondjuk egy-két dolgot elintézhetek ezzel. Nem szarvaspörköltre hívtak meg, hanem vacsorára, ami mint utóbb kiderült, szarvaspörkölt volt, így abszolút kiszolgáltatott helyzetben ért a "támadás". Természetesen nem kezdtem vitát a vadászat-ellenességemmel, az bunkóság lett volna, de az elveimet sem fogom feladni csak azért, hogy betartsam ezt a vendégségben-illik-megkóstolni-az-ételt illemszabályt.
2010. aug. 6. 21:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne csinálj a visszautasításból problémát, jogod van eldönteni mit eszel meg. A házigazdának is illene vacsorameghívás előtt tájékozódni, mit eszik meg a vendége, mit nem. Ha pedig nem kéri a vendég, lehetne mással kínálni az erőszakoskodás helyett. Ez nem sznobizmus. Én sem eszem sok "menő" kaját, megszokták.
2010. aug. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát pl. én sem szeretek napközben alkoholt inni, ill. csak ha mondjuk vmi buliban vagyok, vagy szilveszter stb., de vendégségben, vagy egyéb alkalmakkor egyszerűen nem kívánok alkoholt fogyasztani, én ezt úgy szoktam megoldani, h azt mondom, h szívgyógyszert szedek, amire nem lehet alkoholt inni, ez általában be szokott válni (egyébként igaz is mondjuk, de nem hinném, h ha innék egy felest, h akkor bármi gond lenne a gyógyszer miatt).....ezt vagy megérti a házigazda, vagy nem....végső soron meg úgy sem fogja egy tölcséren keresztül beléd erőltetni :D Ha pedig megsértődik ezen, az az ő baja, intelligencia hiánya :S A húsnál meg tényleg mondhatod, h allergiás vagy rá, vagy egyéb egészségügyi okokból nem ehetsz ilyen-olyan húst....

Vagy azt mondod, h muzulmán vagy, vagy áttértél az iszlámra, akkor az alkohol, meg a disznóhús már kilőve xD :DDDD Bár akkor minimum csadorban illene megjelenned is LOL....na jó, az utóbbi inkább csak vicc volt ;)

2010. aug. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem iszom alkoholt egyáltalán. Meg van rá az okom, apám alkoholista, és undorodok a piától. Egyszer vendégségben jeleztem, hogy nekem ne töltsenek, erre egy ismerősöm rámszólt, hogy "ne sértsem meg a házigazdát". Helyre tettem, hogy azért mert én valamit nem szeretek, még messze nem sértek meg senkit. Szerintem, inkább az a sértő, ha valakira erőszakosan rátukmálnak valamit. Én mikor vendégeket hívok mindig megkérdezem őket, hogy van-e valami, amit nem fogyasztanak szívesen, és általában az italra is rákérdezek, mert azt szeretném, ha jól éreznék magukat. De soha nem sértődnék meg azon, ha valamit visszautasítanának. Szerintem csak őszintén. Nyugodtan mond meg, hogy köszönöm, de nem élek vele.
2010. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Phoney ***** válasza:

Semmiképp nem illik bevallani, ha az adott italkínálat neked gyenge (mindegy, miért az). Ha teheted titkold el, hogy bármilyen szeszt is szeretsz, ha nem, akkor maradj annál, hogy most épp nem esne jól az alkohol.


A kaja már rugalmasabb (hiszen főzni nem főznek tízfélét), de ha ízlésre akarsz hivatkozni, akkor pár falatot illik belőle enni. Ha mégsem akarsz, akkor vagy rosszullétre hivatkozol, vagy bevallod hogy te ezt nagyon nem szereted.

2010. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!