Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek mit jelent magyarnak...

Nektek mit jelent magyarnak lenni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Magyarul beszélek, zsíros, fűszeres kajákat eszek, sokat káromkodok, pesszimista vagyok.
2013. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én bevallom, hogy igazából nekem semmit. Főleg itthon. Egy csomó dolog eszembe jut, ha a magyarságomra gondolok. Nagy szavak: haza, család, közösség, nemzet, kultúra, identitás, stb. Ha viszont ezeket a szavakat tovább bontom, hogy ezek mikből állnak, akkor egy csak olyan dolgot találok, ami független a magyartól. Pl: biztonság, egészség, öröm, stb. Olyan, mint az élő szervezet, ami csupa élettelen atomból épül fel.


Szóval, ha beleások ebbe a dologba nem találok igazából semmit. Biztos bennem van a hiba.

2013. jún. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem aggódást azon, hogy esetleg nem is érdemeljük meg ezt az országot. Néha nem is értem, hogyan maradt meg itt ez a széthúzó nemzet ezer évig. Néha jó érzés magyarnak lenni, mert olyan, mintha tartoznék valahova, néha meg ég a pofám miatta, és nemzet helyett csak egy rakás embert látok egy helyen.

Szóval egy kicsit vegyes dolog. :(

2013. jún. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Kettős állampolgár vagyok, kevésbé tartom magamat magyarnak.
2013. jún. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát látszik a kommentekből, hogy szomorú a helyzet. például a magyar játékosok nem éneklik a himnuszt mérkőzések előtt, holott példának okáért egy német játékosnál fel sem merülne, hogy a nemzeti imát ne énekelje el.
2013. jún. 25. 18:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Meg tudom érteni, sokkal szívesebben énekelnék egy német hangvételű himnuszt, mint a magyarféle búvalbaszott verziót.
2013. jún. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,

nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt

kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.

Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága

s remélem, testem is majd e földbe süpped el.

Itthon vagyok. S ha néha lábamhoz térdepel

egy-egy bokor, nevét is, virágát is tudom,

tudom, hogy merre mennek, kik mennek az uton,

s tudom, hogy mit jelenthet egy nyári alkonyon

a házfalakról csorgó, vöröslő fájdalom.

2013. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
hogy magyarul beszélek; ismerem a magyar történelmet, a magyar irodalmat, és magyar ételeket eszek; és hogy Magyarorszàgon érzem otthon magamat. Mindenki mondhat amit akar, én büszke vagyok arra hogy magyar vagyok.
2014. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!