Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy manapság...

Miért van az, hogy manapság nem számít karriernek, ha valaki családanyaként otthon van, és hosszú évek munkája után jó gondolkodású gyereket enged útnak az életbe, és egy normális hátteret biztosít a családnak a mindennapi élethez?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert ha valakinek azt mondom, hogy családanya szeretnék lenni, akkor néz rám, mintha azt mondtam volna, hogy én akarok lenni a dalai láma!Vagy a másik, hogy hát azt nem mindenki teheti meg, az csak a gazdagok kiváltsága!Nem értem!Az emberek képesek küzdeni, áldozatokat hozni a karrierük érdekében, de ha valaki ezt tekinti karriernek,akkor arra néznek.Szerintem ezért is lehet küzdeni, ezt is meg lehet teremteni!Ne értsetek félre, 3 éve dolgozom, van diplomám is, csak mindig is ez volt bennem.Talán azért is, mert anyukám is főállású anya, és nagyon tetszik az a családmodell, amit otthon láttam.Ja és a férjemmel is egy állásponton vagyunk ezen a téren.

Csak néha nem értem az emberek reakcióját.


2009. okt. 14. 10:46
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
60%

Én is csak nézek és ámulok!

Hogy vannak még ilyen remek, emberi gondolkodású nők!

Gratulálok, sok boldogságot!

Minden tiszteletem!

2009. okt. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
88%
Hát szerintem azért mert nem sokan hiszik hogy valakit ez kielégít.Ne érts félre nem akarlak megbántani,meg szép dolog amit szeretnél.De én úgy érzem, hogy engem pl. nem elégítene ki az hogy egész nap csak főzök, mosok, takarítok, meg a gyerekemmel vagyok.Szerintem a legtöbb nő ennél többre vágyik.Köztük én is.De attól mert te nem így látod a dolgokat azon nem kell meglepődni.Dícséretes dolog. :D
2009. okt. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
57%

Azért, mert olyan állás nincsen, hogy anya. Azért nem kapsz fizetést, nyugdíjat, semmit sem, ám ha elváltok és utána te az utcára kerülsz 2 gyerekkel, akkor azoknak kell eltartani titeket, akik folyamatosan dolgoznak.

Ráadásul normális ember megőrülne az állandó otthonüléstől, nem lehet egész nap csak gyereket nevelni, mosni, főzni, takarítani. Aki dolgozik is mellette, az ugyanúgy tudja nevelni a gyerekét, de nem arra, hogy otthon üljön egész nap.

Nem kell karrieristának lenni, de azt a példát mutatni a gyereknek, hogy nem kell dolgozni, mert a kitartottság is jó, elég nagy botorság.

2009. okt. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
58%
Én tökéletesen egyetértek veled, a te gondolkodásod a normális, ne foglalkozz vele, hogy bárki furán néz rád emiatt. Egyébként épp most indul a "Három királyfi, három királylány" mozgalom Kopp Mária vezetésével, nagyon jó ötletnek tartom és remélem sikerül egy kicsit népszerűsíteni az egészséges család-felfogást a társadalomban. [link] Szóval, ne aggódj, van még, aki hozzzád hasonlóan gondolkodik, inkább velük keresd a kapcsolatot, ahelyett, hogy azon rágódsz, mások miért néznek rád hülyén. Sok boldogságot, bőséges gyermekáldást kívánok! :)
2009. okt. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
56%
Egyetértek veled/veletek, ha lesz babànk én sem szeretném, hogy a feleségem dolgozzon. Mert akkor ki neveli majd a gyermeket? Tuti nem lesz könnyü de semmi sem lehetetlen, és szerintem hosszutàvon megéri az àldozatot.
2009. okt. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
62%
"De én úgy érzem, hogy engem pl. nem elégítene ki az hogy egész nap csak főzök, mosok, takarítok, meg a gyerekemmel vagyok" elég szomoru, ha csak ennyit làtsz meg a vilàgbol és az életböl! Ha sikerül és megtehetem akkor én is otthon fogok maradni, a gyerekekkel! Ök is és én is nyugodtabbak és boldogabbak lennénk! Karrier? Az a karrier ha ugy neveled fel a gyermekedet hogy az büszke, értelmes és boldog fiatal lesz és boldogan tér vissza a szüleihez, nem pedig menekülne màr 16 évesen és 12 évesen meg itt kérne tanàcsokat a sminkröl, meg a pasikrol vagy csajokrol, na neeee! Kérdezö, én melletted vagyok!
2009. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
68%

én is szeretnék itthonmaradni a gyerekeimmel, tökéletesen meg tudlak érteni. sajnos ma ezt nem becsülik, ha az ember otthon mindent ellát, gyereket nevel, akkor "nem csinál semmit", ha mindezt másnak csinálja pl. órabérben, akkor már dolgozik...

egyébként van főáűllású anyaság, de arra kb. annyit fizetnek, mint a gyes, szóval havi 25-26 ezer forintból nem lehet mindezt kivitelezni.

2009. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
69%

Én sem ülnék otthon állandóan. Nekem események kellenek, folytonos, emberi léptékkel is leküzdhető kihívások, sok szabadidő, nem pedig monotonitás...

Ráadásul ki keres manapság annyit, hogy eltertson magán kívül még 2-3 embert valami élhető színvonalon? Nem sokan...

2009. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm a támogató hozzászólásokat kedves első és többiek!Örülök, hogy azért vagyunk egy páran akik így gondolkoznak.

Kedves 10:58as, nem érted úgy látom miről is van szó!Ez pont hogy nem kitartottság!Pont, hogy ez is munka, kő kemény munka, nem pedig kitartottság!És igen is, ez ki tud elégíteni egy nőt szerintem!Ahogy írták is később, és ahogy én is gondolom, hogy nagyon sokat számít, ha a gyerek nem menekül el otthonról 16 évesen, ha az otthon egy kis béka szigete tud lenni!Ezt nagyon nehéz megteremteni, sok munka kell hozzá, és egy teljes értékű ember!Én nem úgy fogom fel, hogy kitartott háztartásbeli vagyok(leszek), hanem hogy nagyon sok szakterületen kipróbálhatom magam.Pl mint szakácsnő, mint háztartásvezető, mint egy kis szervezet könyvelője, gazdasági vezetője, mint pszichológus(mert igen is a gyerekek az anyjukkal beszéljék meg a dolgokat, ne a fórumokon!!)mint varrónő, stb stb...ez egy komplex munkakör, amit nagyon nagyon sajnálok, hogy nem fogadnak el sokan, de nagyon örülök, hogy vannak még akik így gondolkodnak!

2009. okt. 14. 11:23
 10/45 anonim ***** válasza:
86%

Őszinte leszek: én nem vagyok ilyen típus. Szeretem a munkám és a családom. Úgy érzem, hogy sikerül egyensúlyban tartani.

Szerintem a mai világban az a természetes, ha a nő is családfenntartó.

Jó, hogy ezt megteheted, hogy otthon maradsz mert úgy érzed jónak. Én mint írtam nem vagyok ilyen, de persze anyagilag sem engedhetnénk meg magunknak...

2009. okt. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!