Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tudtok erről a rendeletről?

Mit tudtok erről a rendeletről?

Figyelt kérdés
Most hallottam egy olyat, hogy aki vendégeket fogad ott alvásra egy nyaralóövezeti nyaralóban, akkor a vendégek után az önkormányzatnak köteles befizetni fejenként x összeget. Ha jól tudom 350 forintot, vagy ha nem akkor megbüntetik, mert ellenőrök járnak, és ezt ellenőrzik. Még ilyenről nem hallottam. Most nem azért a 350 forintért, de ez nem undorító? Szerintem én azt vendégelek meg a saját nyaralómban akit csak akarok. Mindegy most nem a véleményem a fontos. Szóval aki tud erről bővebben az volna szíves nekem elmondani ezt?

2013. júl. 1. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:

idegenforgalmi adó

nem új keletű dolog

nem undorítóbb mint az ÁFA

2013. júl. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
valóban? szerintem nem szép dolog, hogy azért is fizetni kell, hogy vendégeket fogadj a saját költségeidre a saját házadba. Az áfának legalább van értelme általános forgalmi adó...emberek dolgoznak azért, hogy forgalomban legyenek az áfával ellátott dolgok. És ezt hol kell befizetni amúgy?
2013. júl. 1. 21:36
 3/4 anonim ***** válasza:

helyi adó

illetékes önkormányzatnál

2013. júl. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eddig oké...de pontosan, hogy kell lebonyolítani egy ilyet? Hol tudok én a balatonparti városok akármyeikében találni egy önkorányzatot, hol találom? Majd bemegyek, és nem tudom kit keressek, hogyan mit. Szóval ha kérhetem akkor szeretném ezt szájbarágósan olvasni, hogy meg tudjam tenni, mert még sosem csináltam ilyet...és nem akarok emiatt szívni. Ha te már csináltál ilyet és el tudnád mondani megköszönném! :)
2013. júl. 1. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!