Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az osztálytársaim a hátam...

Az osztálytársaim a hátam mögött megjegyzéseket tesznek, amiért segítséget szoktam kérni a házihoz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Informatika fakultációra járok, aminek része a programozás is, de ez nekem meg az egyik osztálytársamnak nem megy annyira, mivel a tanár elég gyorsan halad és nagyon nehéz házikat ad fel. Azt az osztálytársamat, akinek nem megy, nem bántják, igaz, ő nem kér segítséget a szüleitől, mert ők nem programozók és nem tudnak segíteni, viszont így általában nincs házija. Nekem mindig kész a házim, de csak úgy tudom megcsinálni, ha apukám segít. Egyszer szóba került, hogy ki mennyire tudta megcsinálni a feladatot és én mondtam, hogy nekem segítenek. Ma viszont meghallottam, hogy a hátam mögött olyanokat mondanak, amiből nekem az jött le, hogy szerintük én csak azt adom be, amit az apám megcsinál helyettem. Pedig ez nem igaz, ő csak elmagyarázza, ha valamit nem étek és rávezet a megoldásra, én is rengeteget dolgozok, hogy elkészüljön, nem csak várom, hogy megcsinálja helyettem! Annak könnyű, aki évek óta foglalkozik vele, de én nem vagyok olyan "kocka", mint a többiek, én csak most kezdtem el programozni és nekem ez a tempó túl gyors, amit a tanár diktál. Egyedül nem tudnám megcsinálni, abból pedig nem tanulnék, ha egyáltalán nem csinálnám meg, mert nekem nem megy. Tényleg olyan nagy bűn, ha segítséget kérek?
2009. okt. 19. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég furcsa felfogásuk van az osztálytársaidnak - a lényeg a végeredmény, hogy kész a házid és ami a legfontosabb, érted is tanultál a segítség által. Az a segítség helytelen, amikor valaki megírja helyetted, és te egy kukkot se értesz - de az, ahogy apukád csinálja, jónak tűnik a leírás alapján. lehet, hogy irigykednek, mert Veled foglalkozik apukád, másokkal meg nem biztos (de ezt ne vágd nekik vissza, nem hiszem, hogy segít) Én is voltam angoltanár, és tudtam, hogy páran a barátjukkal/barátnőjükkel, vagy együtt csinálták - szerintem ezzel semmi gond. Azért már szóltam, ha látszott, hogy más írta be a munkafüzetbe, nem a gyerek kézírása volt - de a fenti okot is elmagyaráztam.
2009. okt. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

tényleg csak avégeredményt nézd, kész és annyi. ÉÁnmár túltettem magam azon is, hogy azt nézzem melyik kinek az írása, mert egyszerűen képtelenség ennyi energiát fordítani a tanárnak is minden ilyen hülyeségre.

Úgyhogy kész van, te érted, a többiek meg majd megoldják ahogy akarják.

2009. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem magyarázd el nekik, mint ahogy itt is tetted hogy apud csak segít de nem oldja meg helyetted!
2009. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg sz*rd le őket. A lényeg az, hogy a te lelkiismereted tiszta, hiszen 1.) kész a házid 2.) nem az édesapáddal csináltattad meg a házidat, csak segítséget kértél tőle. És ahogy te is írtad ő pedig segít, rávezet a megoldásra, tehát tulajdonképpen te oldod meg a feladatot.

És a végeredmény: jobban fogod tudni az anyagot a többieknél, és akkor meg a szemükbe is röhöghetsz, ha úgy esik jól.

2009. okt. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ehh... de jó neked hogy ennyi a gondod:)

Vajon rólam miket mondtak volna amiért én a matek házimat óra előtt másoltam le a padtársaméról, vagy azéról akinek kész volt?:)

Ha szóba hozzák megmondod nekik, hogy kész van, annyi a lényeg, többivel ne törődjenek. Nem kell nekik bizonygatnod hogy te igenis dolgoztál rajta. Ha meg gyengébb eredményeket érsz el órán mint ők, és ez kerül szóba, egyszerűen mondd hogy majd belejössz, vagy ilyesmit.

2009. okt. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. okt. 20. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!