Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyi lenne egy (netto)...

Mennyi lenne egy (netto) elfogadható, kényelmes fizetés ma Maon?

Figyelt kérdés

Éppen madridi hjaverommal beszélgettem, aki előadta szomorúságát, hog ykell eg ymásik munkahelyet is keresnie, mert itt csak 2900,- EUR-t kap és ez így borzasztó, nem tud megélni. Na én is éltem Madridban, csak mondom, hogy sok tekintetben nem is drágább, mint Budapest, sőt ...


Minden túlzás nélkül én kb 400-500 ezerre gondoltam / fő. Ez olyan minimális, de teljesen reális összeg sztem, hogy lehet egy autó, egy lakás, és netán szórakozás is fér bele egy kicsi, és olyan munkával, hogy nem vagyok idegbeteg meg infarktusom se lesz belátható bármikor mert napi 3 órát alszom.


Ki mennyire gondol?


2009. okt. 19. 20:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hát az USA-t hagyjuk most, iszonyatos nagy szélsőségek vannak, így aztán persze az átlag is kicsit amolyan törzult, de azért csak kimondtad te is a lényeget.


na most azért ny-európaiakkal beszélve korántsem olyan elrugaszkodott az összeg amit írtam, egy átlagos mentőápoló Norvágiában 800 ezer HUF körül keres, ez persze neküönk hihetetlen, de ott átlagos, és hozhatnék még példákat, Madrdidból ismerek középsikolai tanári kezdő fizetést 420 ezer HUF körül, aztán ügyvédi irodában titkár 680 ezer HUF és stb.


Én értem ezt a relativitás-elméletet, de azért akkor szorítkozzunk ide a ny-európai környezetre egy átlagosan kényelmes életre. Nyiván nem egy ruandai kisfaluban való megélhetésre gondolok, ahol 10 USD is hatalmas pénz.


Rosszul látom?


Azért aki azt írta, hogy 80-ból elvan, hát tudod én megkérdezném abból hogyan

-tankolsz hetente 2x

-hogyan fizeted a lakás rezsi csekkjeit

-hogyan szórakozol ill. kapcsolódsz ki

-hogyan fizeted a saját szakmai továbbképzésedet (nem tudom, de csak egy átlagot számolva, ez éves szinten olcsóbb helyen is kb 500 ezer körül van + járulékos költségek)

-hogyan iskolázod a legelőnyősebb módon gyermekeidet

-egyáltalán hogyan fizetsz ki csak egy hétvégi nagybevásárlást a TESCO-ban

-és egy fontos dolog: mi a helyzet a váratlan kiadásokra félretett pénzzel ... ez elengedhetetlen


És ezer ilyen kérdés, és szempont amelyek alapján fel lehetne szerintem állítani egy skálát, és így koránt sem lenne ez az egész kérdés annyira relatív.

Gondolkodtam sokat, de sztem azért ki lehetne ezeket kalkulálni.

2009. okt. 20. 09:47
 12/16 A kérdező kommentje:

08:52-es, hát ahhoz képest, hogy azért hallottam első kézből elég sok országból fizetéseket, és a skandináv országokban magasabb az életszuínvonal jóval mint pl. Spanyolországban, nekem azért kicsit kevésnek tűnnek az említett összegek, és látogatóban én magam is voltam ott, na az megmaradt bennem, hogy őrült drága minden.

A havi minimálbér pl a spanyoloknál 650 EUR, nálatok azt írod 1000,- EUR, nos ez akkor nagyjából fedi is a két ország életszínvonala közti különbséget szerintem.

Én pl. a spanyoloknél a déli részen azért szeretek ynaralni, mert biztos furcsa, de jóval olcsóbb, mint magyarország, most ne is a balatonról beszéljünk, mert az egy dili, de úgy általában minden, még egy hotel is, ami meglepő, de igaz! Egy furcsa észrevétel, hogy ott valahog ynem azt érzem egyfolytában, hog ymindenki le akar húzni, és a parton is állhatok sorba nyugodtan akár hányszor az állítólag "drága nyugati áras" büfénél, mert az áraik a mieinknél alacsonyabbak.

na de ez már más téma, mindenesetre érdekes, ha elgondolkodunk azon, hogy még ha nekünk is olcsóbb, akkor egy ny-európainak egyenesen egy kánaán. Hát ez a nem mindegy.

2009. okt. 20. 09:53
 13/16 anonim ***** válasza:

"Azért aki azt írta, hogy 80-ból elvan, hát tudod én megkérdezném abból hogyan

-tankolsz hetente 2x"


Nagyon jól ki lehet jönni havi 80-ból, ha az ember nem kényszerül rá, hogy személygépkocsit tartson, ami tényleg óriási pénznyelő. Ha sikerül megszabadulni a személygépkocsitól, akkor a havi 80-ból még kulturálódni és szórakozni is lehet. Ezzel kapcsolatban kétségtelenül hátrányban vannak azok, akik olyan helyen laknak, hogy autózniuk kell. Ha vannak gyerekek, akkor a helyzet nehezebb, de akkor már a háztartás sem egykeresős. Persze a havi 80 határeset, nyilván egy havi 120 és egy havi 80 között óriási életminőség-különbség van (konkrétan nagyobb, mint mondjuk egy havi 300 és egy havi 700 között).


"na most azért ny-európaiakkal beszélve korántsem olyan elrugaszkodott az összeg amit írtam, egy átlagos mentőápoló Norvágiában 800 ezer HUF körül keres"


Nézd már meg, hol van Norvégia fejlettségben akár a nyugat-európai átlaghoz képest. Nem fér a fejembe, hogy miért a 4 milliós Norvégia a mérce a 7 milliárd lakosú Földön. Ennyi erővel a németek vagy a franciák is panaszkodhatnának, hogy milyen szegények (mert Norvégiához képest bizony ők sem gazdagok).


Azt hiszitek, hogy kiszúrt veletek az élet, mert nem kapjátok meg tőle az "elvárható minimumot", miközben egészen fantasztikus igényeitek vannak.

2009. okt. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Áttérve Finnországra: havi 500 ezer Ft = évi 22 400 euró. Ennél a finnek 55%-a kevesebbet keres. Vagyis ami itt ki lett kiáltva "minimális, de teljesen reális összeg"-nek, az jobb a finn átlagnál.


[link]

2009. okt. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nézd, húzósan, de kijövök 80-ból.


Kocsi? Tankolás? Hja hát, kérem. Ez azért luxus, már önmagában is, csak gondolj bele.


Szted a földön élő emberek hány százaléka engedheti meg magának ezt a luxust? Hidd el, nem sokan. Sőt, egyáltalán nem alapfeltétel, hogy legyen. Pluszban még környezetszennyező, és még idegesítő is amikor dugóban állsz, és mindez csak a Te kényelmedet szolgálja.


Kerékpárral, és bkv-val járok, persze gondolom, ez neked derogál.


- Lakás rezsi. Összesen 40 körül szokott lenni. Tehát marad 40ezer forintom.


- "hogyan szórakozol ill. kapcsolódsz ki"

Ehhez nem kell mindig pénz. Vannak barátok, vannak házibulik, és havonta azért belefér 1-1 koncert, mozi, múzeum.


- "-hogyan fizeted a saját szakmai továbbképzésedet (nem tudom, de csak egy átlagot számolva, ez éves szinten olcsóbb helyen is kb 500 ezer körül van + járulékos költségek) "


Szakmai továbbképzés. Hát lol. Ez már nagyon juppis szöveg. Most őszintén. Nem tudnád ezt te magadtól is megtanulni, ha elég időt fordítanál rá? S megvennél pár könyvet párezer forintért? Mindenképp ki kell adni a semmiért 500ezer forintot? Vagy csak papír miatt? Nem értelek. Ez nem szükségesség, hanem megint-csak extra.


-hogyan iskolázod a legelőnyősebb módon gyermekeidet


Legelőnyesőbb módon? Úgy, mint mindenki más. Általános iskola. Könyveket meg kitudom fizetni.


-"egyáltalán hogyan fizetsz ki csak egy hétvégi nagybevásárlást a TESCO-ban"


Csak a legszűkségesebbet vesszük. wcpapír, alap kaják, néha ritkán ásványvíz, és üdítő, de legtöbbször jó a csapvíz. :P

Nehéz, de meglehet oldani.


-és egy fontos dolog: mi a helyzet a váratlan kiadásokra félretett pénzzel ... ez elengedhetetlen


Valóban, ez a legnehezebb. Viszont általában ez is megoldható. Egyrészt igyekszek mindent magam megoldani, példának okáért, ha elromlik valami, akkor ha nincs rá garancia, én szétszedem, és megpróbálom megjavítani. Hacsak nem valami bonyolultabb elektronikus eszközről van szó, akkor általában ez sikerül is.

Pl tegnap fejeztem be a fürdőszobát. Mert 2 hete csőtörés volt, és ki kellett bontanom a saját falamat, és megcsinálnom az egészet. Jól sikerült. :P


Egyéb váratlan, elkerülhetetlen kiadás esetén, barátokhoz, rokonokhoz fordulok kölcsönért. Mindig kapok, mert eddig mindig vissza adtam. Igaz, hogy csak részletekben, de ebből még nem volt probléma.


Szóval, én továbbra is úgy gondolom, hogy amiben Te élsz, az luxus. Sokkal, de sokkal kevesebb is elég a megéléshez, a boldogsághoz meg nincs sok köze a pénznek. Ezért relatív ez a dolog.

2009. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Havonta 500000?:O Én kevesebbre saccoltam.
2009. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!