Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg igaz, hogy a finneknél...

Tényleg igaz, hogy a finneknél átlagos a napi 4-5 nagy bögre kávé?

Figyelt kérdés

Egyszer egy blogon olvastam, hogy Finnországban a napi 4-5 hatalmas bögre kávé átlagosnak számít.

Ez mennyire igaz?


És Magyarországon?



(egyébként egy plusz kérdés: a finnek miért szimpatizálnak jobban a magyarokkal, mint az észtekkel?)



2013. jún. 26. 23:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Hogy bírnak ennyi kávét inni? Vagy az teljesen más kávé, mint amit itt Mo.-n készítünk?
2013. jún. 26. 23:26
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Szeretik a kávét igen ,de csak gyenge hosszú kávét isznak.

Sokban hasonlítanak az oroszokra , például nekik is a vodka nemzeti alkoholos italuk.

2013. jún. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A finnek kávéja hígabb, mint a tea. Az észak-európaiak nem is úgy isszák a kávét, szinte külön fogásként, szertartásszerűen, mint mi, hanem úgy mint az öregek: azért, hogy jobban csússzon az étel.
2013. jún. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A finnek akkor tejeskávét isznak?
2013. jún. 27. 10:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen szinte mindenki rak tejjet a kávéjába. Tényleg gyenge a kávé én itt élek egyszer vittem haza a szülőknek és azt mondták olyan mint a mosogatólé.

Ritkán lehet expresszó kávét kapni, de nem is láttam még finnt inni expresszót. Egyébként a kávézás itt fontos szerepet tölt be, pl. éttermekben ebédidőben gyakran ingyen van a kávé és természetes, hogy ebéd után kell egy kávé. Tárgyalásokon, megbeszéléseken, interjún szinte kötelező megkínálni a másikat kávévval. Főleg a munkahelyeken, összejöveteleken van nagy szerepe a kávénak.

A másik furcsa szokásuk a finneknek: ebédhez gyakran lehet kapni házisört, ami ugyan elég alacsony százalékú, de akkor is alkoholos és simán elfogadják, hogy munkahelyen ebédhez sört isznak. Ráaásul sok helyen pénteken igazi sörözés is van ebédszünetben. Nem tudom ez otthon mennyire szúrná ki a főnök szemét :)

2013. jún. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Az észt kérdésre: A finnek többsége szereti Észtországot, rengetegen járnak át, főleg az olcsó pia miatt, de természetesen sokan mennek át más okból (kultúrális, sport, bvásárlás, üzleti stb..).

Nem hiszem, hogy jobban szeretnék a magyarokat, mint az észteket. Talán az idősek, akik érdeklődnek a magyar nyelv és kultúra iránt a fiatalok annyira nem. Ráadásul az utobbi időben Magyarországról csak negatív hírek érkeznek. Egyik ismerősöm mondta, hogy a munkatársa olvasta az újságot majd megszólalt: Sorry, että sanon niin, mutta Unkari on paska maa. (Magyarul: bocsi, hogy ezt mondom, de Magyarország egy szar ország). Szóval ez manapság annyira már nem érzékelhető. Régebben amikor mondtam, hogy magyar vagyok, kérdeztek a nyelvről az országról manapság elintézik egy o tényleg dologgal.

2013. jún. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mustafa33 ***** válasza:
70%
Mivel a liberósok a saját fészkükbe piszkítanak előszerettettel, nem csoda az ilyen vélemény Magyarországról :(
2013. jún. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Voltam Finnországban és tényleg marhasok kávét isznak, de én is, úgyhogy csak örültem, hogy végre nem kell magyarázkodnom, hogy ötödik-hatodik kávémat isznom aznap... de valóban az az 5-6 adag kávé kb egyenlő 1-2 magyar átlagos kávéval :)
2013. júl. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
"Bocsi, hogy ezt mondom, de Magyarország egy szar ország." Ők hisznek a médiának? Építsék csak Finnisztánt.
2017. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!