Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy átlagos magyar fiatalnak...

Egy átlagos magyar fiatalnak tényleg nincs jövöje ebben az országban, nincs esély se lakásra, se gyerekre?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvèrek, tehát semmilyen anyagi támogatásra nem számíthatunk szülöi rèszröl. Az orszâg keleti részében lakunk, az egyik nagyvárosban, de semmi munka vagy lehetõsèg.


A tesom info OKJ-t végzett, egy ideig dolgozott kevés pénzért, de már fèl ève csak alkalmi munkákat talál. A kisebb tesom szintèn Okj-n fog vègezni, a szakmàjàval kb. nulla állást fog talàlni - bár, hiába mondom neki. Én szeptemberben kezdem az egyetemet, mert Okj+val szibtén semmire nem mentem, de mèg sejtelmem sincs, hogy fogom fizetni.


Érettsègivel semmi munkát nem találok (egy éve keresek, bármit elvállalnék), és az ismeröseimnèl is ez a helyzet. Akinek csak érettségije vagy szakmája van, szinte mind otthon ülnek, vagy robotolnak valahol 70 ezerért, vagy már külföldre mentek. Nyilván a diploma sem garancia, de ök legalább egy fokkal elörèbb járnak.


A velem egykorú, dolgozó ismeröseim vagy családi vállalkozásban vannak, vagy mint emlitettem, 70 ezerért valahol, ami több mint a semmi, de önálló élet megteremtèséhez már kevés.


Mire az egyetemet befejezem, már 24-25 leszek, talán diákhitellel a nyakamon, kezdhetek dolgozni. Ha gyereket is akarok, akkor az idö meg pènzkiesés,ès akkor még mindig egy bérelt panelban élünk, ahova egy szeget sem verhetek be engedély nélkül.


Meneküljek èn is külföldre? :/


2013. júl. 15. 18:25
1 2
 11/17 anonim válasza:
Én is 18 vagyok most érettségiztem, de sajnos egyetemre vagy főiskolára nem tudok menni, mert drága lenne az albérlet stb. Szoval maradok 2 év teknikumon és utána irány dolgozni, havi nyanvadt 70 ezerért:) szép kis kilátások:)
2013. júl. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Miért nem mentek helyi egyetemre. Nem igaz, hogy nincs a közeletekbe valami normális szak.

Egyetemista koromba még olcsóbb voltam a szüleimnek mint technikusi alatt.

Vettek egy 2000Ft bérletet meg havi 1000Ft-ért fénymásoltam maximum.

Minimum 5000Ft ösztöndíjam mindig volt, szociális és bursa hungaricát is kaptam együtt simán volt 12 ezer.

2013. júl. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Előző, ezt én sem értem. Én se akartam messzire menni továbbtanulni, bár én főleg a barátom miatt. 40 km-re volt tőlem a főiskola. Volt bérletem, de autóval is bejártam. Busszal kb. háromnegyed óra volt, tökéletesen lehetett ez alatt tanulni, vagy házit csinálni, sőt mobilnettel még prezentációt is készítettem netbookon. Autóval 20 perc alatt ottvoltam. Én is mehettem volna koliba, albérletbe, felesleges pénz lett volna. Ezt az utazást bőven ki lehet bírni. Más 2-3 órákat ingázik később munka miatt, mégsincs egy szava se. Sokan meg arra fogják, hogy nem mennek továbbtanulni, mert nincs a szomszéd utcában egy egyetem... Azt már megértem, ha valaki arra fogja, hogy nem vennék fel államira. Én is költségtérítésen voltam, ezt bírtuk fizetni, egy 150 km-re lévő utazást hetente, meg albérletet, kaját, már nem tudtunk volna.
2013. júl. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Gábor_79 ***** válasza:
Tökéletesen meg tudom értemi a kérdezőt, én is arra lakok. Diplomás se lehet minden ki, meg ha igen, a kuli munkát akkor is el kell végezni valakinek. És akkor már is ott tartunk, hogy havi 90-100 rongy. Ebből aztán lehet egzisztenciát építeni. Nem igaz az, hogy a diploma csak elhatározás kérdése. Külföldre elvből nem megyek.
2013. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Elég furcsán van feltéve a kérdés: ... átlagos magyar fiatal ... nincs jövője ... se lakás, se gyerek...

Mentetek volna el a tesóiddal együtt pl. kőművesnek, akkor lenne minden.

A múltkor itt egy művészettörténész panaszkodott, hogy nincs munkája, az a pár múzeum tele van művészettörténészekkel... Ők ugyebár diplomások, ami az ő olvasatukban azt jelenti, hogy az ország tartsa el őket ingyen.

Olyan szakmát, mesterséget, foglalkozást kell választani, ami után két kézzel kapkodnak a munkaadók.

2013. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

>> Érettsègivel semmi munkát nem találok...


Miért ? Svájcban vagy Hollandiában milyen munkát találsz érettségivel ?

2013. nov. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

"Olyan szakmát, mesterséget, foglalkozást kell választani, ami után két kézzel kapkodnak a munkaadók."


Ez teljesen hülyeség, mert ilyen nincs. Én is egy olyan környéken lakom vidéken ahol nem divat a egyetem, hanem a többség szakmunkásba járt (hegesztő, asztalos, karosszérialakatos, kőműves, autószerelő, CNC forgácsoló stb.). Senki, ismétlem senki nem tudott eddig elhelyezkedni a szakmájával. Hál istennek itt legalább vannak gyárak ahova felvettek minket, akiket ide sem vettek fel azok vagy külföldön mosogatnak vagy közmunkásként tengetik mindennapjaikat, esetleg feketén erdőn vannak, vagy segédmunkások építészeten.

2014. máj. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!