Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért furcsa ennyire a korombe...

Miért furcsa ennyire a korombelieknek, hogy vásárolok könyveket/szakkönyveket? 19/F

Figyelt kérdés
Folyton azzal bosszantanak korombeliek, hogy minek vásárolok annyi könyvet és, hogy minek tanulok. Mi olyan nagy baj abban, hogy ki akarok tisztességesen tanulni egy szakmát, hogy ne kelljen ebben a putriban lakjak? Ez olyan nagy probléma lenne, hogy normális helyen, normális életet akar valaki, hogy a leendő családjának ne kelljen nélkülöznie?

2013. júl. 29. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegy ki mit mond? Az a lényeg, hogy ha te szereted, és használod is a te hasznodra lesznek. S inkább tanulj, meg könyvekre add ki a pénzt, mint minden szombaton hányásig idd magad.
2013. júl. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyen butaságot kérdezni.. Miért lenne baj ha valaki könyveket vásárol?? Ha ezért megszólnak vásárolj egyedül.. Egyébként furcsa ismerőseid vannak az én baráti körömben mindenki szeretné elvégezni a suliját a lehető legjobban..
2013. júl. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nem mondanám ezeket barátoknak. Inkább csak kényszerismerősöknek. Legszívesebben megszabadulnék tőlük és elfelejteném őket.
2013. júl. 29. 08:25
 4/9 anonim válasza:
Nekem is voltak sajnos ilyen ismerőseim! Mindig cikiztek hogy minek veszek könyvet, miért nem iszok vagy bulizok a pénzemből. EGyáltalán nem baj hogy te több akarsz lenni és többre szeretnéd vinni :) 19/N
2013. júl. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük. Légy erős! Olvassál sokat. Akik ezzel bosszantanak téged, tök irigyek lehetnek.
2013. júl. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mert még nem nőtt be a feje lágya. Az ilyen kérdések olvasásakor rádöbbenek, hogy nekem micsoda szerencsém volt ennyi idős koromban a kényszerismerőseimmel is, mert jelentős kisebbségben voltak közöttük az ilyen éretlenül gondolkodók, akik még nem jöttek rá arra, hogy a tanulás, a művelődés, a kultúra, a tisztesség és a szorgalom nem ciki dolgok, hanem épp ellenkezőleg.

Ne is törődj velük, tudom, hogy idegesítőek, de akkor se.

2013. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én is sokat olvasok, de ha mondanak is valami megjegyzést akkor általában nem veszem fel, aki ilyenekkel bosszant az csak azt sajnálja, hogy ő a szürke tömegbe való, te pedig egyéniségnek számítasz ha kiállsz az elved mellett és a korunk béliek azért tesznek magasról a jövőre mert vagy félnek tőle, vagy pedig fel sem fogják, hogy ők lesznek öregek is és majd egyszer magukról kell gondoskodniuk. Szerintem a legfontosabb dolog, hogy te maradj hű önmagadhoz, és azt csináld amit szeretsz vagy amit jónak látsz, sose bánd, hogy az vagy aki. 18/N
2013. júl. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Azért furcsa, mert az agyilag gyengén bútorozott személyeknek minden fura, ami ismeretlen, vagy nem megszokott. Aki ilyent gondol vagy mondd, annak a szellemi színvonala már rég elsüllyedt a Füles magazin-Blikk-Kiskegyed bermuda háromszögben. Gondolj úgy rá, hogy a kutyák is megugatják a furcsa járókelőket. Ezen senki nem lepődik meg, mert kutyák. Na már most attól, hogy valaki két lábon jár, és van személyi igazolványa, egyáltalán nem biztos, hogy többet ér, mint egy kutya.
2013. nov. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert én is nagyon szeretek könyveket olvasni és senki soha nem szólt bele. Emlékszem, mikor gimis voltam, egy fiú osztálytársam egy finn eposzt, a Kalevalát olvasta. Kérdeztem tőle, hogy ennyire érdekesnek tartja? Azt felelte, hogy igen és nem érti, hogy miért nem szerepel a kötelező olvasmányokban.

Egyébként nemcsak olyan emberek vannak, akik értetlenkednek, hogy a te korodban miért olvasnak könyveket. Anyukám mesélte, hogy egy régi kolléganője azon értetlenkedett, hogy miért szeretek múzeumokba járni (20 éves voltam akkor). Anyukám egyik ismerősének a lánya se szeret olvasni, művelődni. Bár van diplomája, ennek ellenére nagyon buta, mert nem tájékozódik eleget. Minden hülyeséget elhisz, amit az újságokban írnak (Bors, Blikk meg sztármagazinok, mint pl. a Story)Pár hónapja volt nálunk vendégségben és beszélgettünk erről-arról. Amikor megkérdeztem anyukámat, hogy mikor jön haza az unokatestvérem Észtországból, erre a csaj azt kérdezte, hogy Észtország hol van egyáltalán? Én meg csodálkoztam, hogy nem hallott róla, pedig 26 éves!


30 / L

2014. aug. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!