Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elképzelhetők a rendőrségen...

Elképzelhetők a rendőrségen való brutalitások, verések az igazság kiderítése céljából?

Figyelt kérdés
vannak dolgok amikről mindenki sejt valamit de nyíltan nem mondja senki..én arra lennék kíváncsi hogy szerintetek a rendőrségen alkalmaznak-e lelki-testi terrort hogy kiderítsék az igazságot? gondolok itt arra hogyha bevisznek valakit mert gyanús hogy nem azt mondja ahogy volt,,megkérdezik szépen, majd ordítanak vele, majd meg is ütik csakhogy megfélelmlítsék és elmondja az igazat...ebből csak az kerül a híradásokba hogy a rendőrség még aznap kiderítette hogy nem rablás történt hanem az eladó trükközte el az ellopottnak hitt pénzt. pl. ilyen esetek. nem hiszem hogy máshogy ilyen hamar kiderítenének dolgokat nem? meg aztán ők a rendőrök, bizonyítsa be akárki hogy ők ott megütöttek akárkit ha nem olyan erősen csinálják, még bizonyítani sem tudja az illető..nyilván a rendőrségre nem fog panaszkodni. ilyen dolgokból gondolom. alkalmaznak szerintetek fizikai bántalmazást is vagy mindenkinél célt érnek a huzamos folyamatos vallatással? vannak nagyon makacs emberek akiknél tuti nem érnek el így célt
2009. okt. 24. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, olyat hallottam hogy nem hagyták aludni amíg vallomást nem tett. De az illető nagyon súlyos balesetet okozott piásan és elmenekült a helyszínről, segítséget sem hívott. Szerencsére voltak szemtanúk. Szóval az igazságérzetem azt mondja megérdemelte, viszont innentől kezdve én is sok mindent el tudok képzelni...
2009. okt. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A magyar rendőrök még teljesen humánusak az amerikai kollégákhoz képest. Ott pl ha valakiről felmerül, hogy terrorista, már nem válogatnak a vallatási módszerekben.

De nem valószinű, és maradjunk annyiban, hogy van erről tapasztalatom. Nem csinálnak semmit, ha nem beszélsz akkor úgy veszik, hogy nem védekeztél a felhozott vádak ellen, és az ügyészség dolga a bűnösség megállapitása.

2009. okt. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nem hiszem hogy brutális verések lennének de egykét ütés biztos elcsattan.Egyszer véletlen halotam 2 rendőr beszélgetését és az egyik azt mondta csak érjünk be vele ( vele volt egy ittas vezető bilincselve) majd kap a fejére.Ismerősőmet jogsi nélkül bevitték szemtelen volt kapot két pofont meg egy hasba verést.Egyszer énis ősszetüzésbe kerültem és mondta a rendőr nő nekem ha nem vallok bevisznek és kiverik pár fogamat.Szóval pár öklös biztos van .
2009. okt. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Figyi.

Ha Te nem vagy velük bunkó,nyugodtan lehetsz, ők sem lesznek azok.

De ha ott bent le k -ázod az édesanyjukat,akkor minden bizonnyal "válaszolni" fognak rá.

2009. okt. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Abszurdisztán, én rendőrállamként szeretlek!
2009. okt. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

köztudott csak amolyan tabutéma magyarországon a rendőri brutalitás, sajnos itt elég, ha felmerül az apró gyanú, és én nemtom pár ember hol él, aki itt válaszolt, de bizony úgy agyonverik, hogy azt se tudja tulképpen mit ír alá, mert elolvasni se engedik neki, és addig ütik, amíg alá nem írja, amit az orra elé tolnak


na ez már közelebb áll a valósághoz ...

2010. nov. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!