Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mennek az emberek...

Miért mennek az emberek külföldre nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés

Angliában élek a párommal, szóval első kézből jövő tapasztalatot fogok leírni, s ennek fényében kíváncsi vagyok a véleményekre. (Mert én nem értem és valamilyen szinten dühít is az egész).

Szóval több éve élünk kint, diplomával jöttünk ki, felsőfokú angollal és szakmai gyakorlattal ismerős segítségével. Az első 1-2 év borzalmasan nehéz volt még így is. Alig jöttünk ki a pénzből, olyan sokba került az albérlet, a busz (majd a kocsi), a kaják. Szégyen-nem szégyen bevallom, otthonról kaptunk támogatást az első 1-1.5 évben. Aztán persze sikerült fentebb küzdeni magunkat a ranglétrán, vért izzadva igaz, de sikerült. (Eddig az ln sztorim). Na már most, pár hónapja beléptem egy facebook csoportba, ami angliai magyarok számára készült. Amit látok: emberek tőke nélkül, nyelvtudás nélkül, megfelelő szakképzettség és gyakorlat nélkül, tájékozódás nélkül a nyakukba veszik a nagyvilágot és kijönnek majd... koppannak. Munka nincs, mert mindenhez kell a protekció (bizony itt is) a szakképzettség, a gyakorlat és az ANGOL. Idegbajt tudnék kapni, amikor azt látom, hogy 10 ből kilenc ember így próbál munkát kapni: "Alap angollal (ergo yes/no/maybe) keresek munkát olyat, ahova nem kell az angol nyelvtudás". Nem értem, hogy ezek az emberek mit csinálnak az életükkel. Itt ülnek a popójukon, a nyelvet nem beszélik, dolgozni nem tudnak, majd felélik az utolsó kis pénzüket és mennek haza, vagy elvállalnak valami "alja munkát" (pl szemét felett ki vannak kötözve napi 12 órába) annyi pénzért, ami nem jelent többet, mint otthon a minimál bér. Sajnos már itt sincs munka és nagyon megválogatják, hogy kit vesznek fel. Angol nélkül pedig szinte lehetetlen. Van ingyenes angol képzés, arra nem járnak el. Csak azt nem értem, hogy ebből a keresetből, amít így keresnek (ha egyáltalán szerencséjük van és keresnek) nem fognak tudni félretenni, akkor miért adnak fel mindent és hagynak hátra mindent? Vagy, ha itt akarják leélni az életüket, akkor egész életükben tolmácsot akarnak alkalmazni, még egy orvosi látogatásnál is? Jól lehet keresni itt, azt aláírom, de amit senki nem vall be, hogy igazából csak magasabb beosztásban éri meg. A sima alapbérért nem éri meg kijönni. Angol nélkül meg főleg nem, akkor miért?



2013. aug. 8. 09:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Itthon vagyok. Most még van munkám. Látom, hogy rengeteg embernek nincs. Kikapcsolják a telefont, a gázt, a villanyt. Munkát nem kap, csupán szemrehányást, hogy menjen el dolgozni! "Itt ugyan nincs most lehetőség, de próbálja meg másutt, mert másutt biztosan van..." "mindenki tud munkát szerezni, ha nagyon akar!" Igen, tessék számolni! Nincs annyi munkahely, amennyi munkanélküli! Ez egyszerű számtan-mértan! A Magyar gazdaság teljesen tönkre lett téve. Agrár ország voltunk, ahol volt egy pici ipar is. Ma mindenki bele van kényszerítve a "bisnic"-be! Egymással üzleteljenek?


Azért írtam le ezt a néhány apróságot, hogy érzékeltessem az emberek kilátástalanságát! Itt akár fel is kötheti magát, akkor sem fognak neki munkát adni. Mindenkinek nem! Elindul, mert mindegy "hol döglök éhen"! Másutt talán több szerencsét remél.


Azt itthon is el tudják mondani nekik -el is mondják -, mit ne csináljanak. Megmutatnak egy 360-fokos irányt, hogy merre induljanak! Azt, hogy pontosan mit, hol, senki nem tudja megmondani! Még az sem, akit ezért fizetnek!

2013. aug. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Persze, ez igaz. De attól még otthon lehet tanulni az angolt, pénz sem kell hozzá, csupán internet. Nem mellesleg az angol munkaerő piac sem tud már felszívni több embert, ezt szívják meg akik kijönnek. Sajnos sokan idősebb korosztály (50 év körüli), akik még mindig azt hiszik, hogy olyan, mint régen a "híres Nyugat". :(
2013. aug. 8. 10:05
 3/31 anonim ***** válasza:
54%

kérdező: egyetértek veled 100%.

de azt gondolom ez alapvető emberi különbség: vannak akik megtervezik az életüket, tudják miért mit kell tenni, mik a lépcsők stb. van a másik kategória, amivel én sem tudok mit kezdeni, én ismeretségi körömben van kilátástalan helyzetben levő ember, nagy a lelkesedés hogy megy majd külföldre!közben hónapok óta próbálom neki magyarázni h ha mást nem, legalább a most ingyenesen igénybe vehető TÁMOP 100 órás nyelvtanfolyamokat keresse meg, ne menjen nyelvismeret nélkül, mert nem fog munkát találni, ha meg mégis, úgy átverik majd hogy csak lesni fog. De á, minek sokan nem beszélnek kint sem nyelvet majd segítjük egymást..

De néha (és nem szeretnék megsérteni senkit) úgy gondolom hogy nem véletlen hogy az illetőnek itthon is kilátástalan az élete, mert sem itt nem teszi meg a legtöbbet hogy előrejusson, és mint látjuk a nagyvilágba indulva sem..

Tehát az alapvető különbségre tapintottál rá: van az embertípus aki tervezve éli az életét és várhatóan előrébb is jut, míg van a másik véglet aki nem véletlen nem jut sehol egyről a kettőre.

2013. aug. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Igen, azt észre vettem én is, hogy sok olyan van kint, akinek nem azért nem ment otthon, mert ahogy mondják sz@r a helyzet, hanem tenni sem akart érte. Az ilyenek sehol sem állnak meg a lábukon. A másik dolog, hogy sajnos az a tapasztalat (és tisztelet a kivételnek), hogy sokan nem segítika másikat (magyarok) hanem inkább kihasználják. :( Ami szomorú, de mások segítségére nem lehet alapozni.
2013. aug. 8. 10:32
 5/31 A kérdező kommentje:
Erről jut eszembe. Nem rég egy ismerősöm kérdezte, hogy nyelvtudás nélkül van-e esélye kint. Én csak annyit mondtam: "Gondolj bele, Magyarországon milyen esélye lenne, ha nem beszéled a magyart"? Kijött, ráment a megtakarított 500 ezre és már otthon van. Most készül Németországba... hát... van, aki semmiből sem tanul. (Jelzem, olyan munkát adott fel otthon a kiruccanásért, amiért mások össze tennék a 2 kezüket /gyógyszertári asszisztens).
2013. aug. 8. 10:36
 6/31 anonim ***** válasza:
A nyelv olyan, mint a kosz; ráragad az emberre a nyelvi közegben. Jó nektek, fiataloknak, mert ti már az érettségivel együtt kaptátpok a nyelvet valamilyen szinten, de egy idősebb akár évekig nyúzta magát vele időt és pénzt nem kímélve. És miért ne lehetne kimenni nyelvtudás nélkül?! A barátnőm fia most ment ki két hete, egy hét múlva már dolgozott. Igaz, mosogat egy étteremben, de ez őt egyáltalán nem frusztrálja. Itthon egy mekiben volt középvezető. Magasról sz@rt rájuk és elment. Mondom: mosogat, de négyszer annyit keres, mint itthon! Hát ezért is érdemes kimenni nyelvtudás nélkül.
2013. aug. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
És még egy adalék: Angliából az utóbbi néhány évben öt-és fél millióan menekültek át Ausztráliába az EU miatt. Ezt tudtad?! Tehát munkahely?! Az van!!!
2013. aug. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Olyan szépen hangzik ez a 4x annyit keres, mint otthon, csak az élet is 4x annyibe kerül. :) És én itt vagyok, nekem senki ne mondja meg, hogy van-e munkahely, vagy nincs mivel a Job Centre-ben vagyok Personal Advisor, szóval pont én vagyok az az ember, aki belelát a dolgokba és rengeteg "emberem" van, akik hozzám jönnek, mert nincs munkájuk. Van, aki már egy éve nálam van és segíteni se tudok neki (ő pl lengyel), mert még mindig nem beszél angolul és sehova sem veszik fel, mert mindenhova kérik a nyelvet.


De, ha gondolod leírom a bevételt, kiadást. Aki mondjuk mosogat, az alapbért keres. 6.19/h Vegyünk 40 órát egy héten. (Ebben a munkakörben ritka a full time, de legyen). Az 6.19*40=247.6 247.6*4=990 Egy egyszobás berendezett ház kb 7-800 font (jobb környéken még több, a miénk például 1450 font/hónap, mert nekünk kellett a kocsibejáró stb, stb). Vegyünk 700 fontot és mondjuk, hogy benne vana rezsi (ami a legalapabb, de még élhető lakás). 990-700= 290 Buszbérlet egy hónapra kb 50 font. 290-50=240 Kaja+egyéb háztartási kiadások (legeslegeslegalsó hangon, ha egyedül van) heti 30 font. 30/4=120 240-120=120 (Nincs benne a net, a tv, a telefon, de feltételezzük, hogy egy időre lehet nélkülözni). Hát, akinek megéri havi 120 font félretett pénzért 40 órában mosogatni, az csinálja. (Még az adót le sem vontam a pénzből). De ebből senki nem fog meggazdagodni. Ez a 120 font annyit ér, mint otthon 5-10 ezer ft. De persze, kinek hogy. Nem mellesleg ott van a veszély, hogy átvernek, mivel nem tudod a nyelvet. Egy ingyenes angolba senki nem halt még bele. Nem mellesleg, anyukám megcsinálta a középfokú angolt úgy, hogy 42 éves és csak oroszt tanult és összesen fél évébe került. Szóval mindent meg lehet tanulni, a többi meg csak kifogás.

2013. aug. 8. 11:21
 9/31 A kérdező kommentje:
*30X4
2013. aug. 8. 11:23
 10/31 anonim ***** válasza:
72%

Mert benyalják a mások által előadott kamu történeteket, h kint kolbászból van a kerítés.

Millió meg egy ismerősöm van, h nagy mellel kimentek, pénz, szakma, nyelvtudás nélkül, mert "elegem van ebből az országból, kint még egy mosogató is 400 ezret keres, majd én megmutatom"

Aztán mikor kimennek és saját lábra állnak akkor rájönnek, h hoppá!

Persze az elején megmagyarázza magának, h milyen jó is neki ott kint, h tök jó egy lyukban lakni, naponta 2-3 órát gyalogolni a munkahelyre(mert nem vesz bérlete), az meg már csak hab a tortán, h havonta félre tud rakni 50 ezret.

Aztán egy jó 3 hónap után végre bevallja magának, h semmivel se jobb kint az élete, sőt.

Szal szépen megveszi a repülőjegyet aztán hazautazik.

Meg vannak a kivételek, akik ezen hiányosságok ellenére feltalálják magukat, de tudni kell, h ezek az emberek itt se voltak elveszettek.

2013. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!