Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön dolgozni nyelvtudás...

Külföldön dolgozni nyelvtudás nélkül? Van ilyen? Vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés
4 évig tanultam franciát, 3 évig németet, 3 évig angolt..aminek az lett a vége, hogy egyik nyelvet se tudtam normálisan elsajátítani. Mindig is hadilábon álltam a nyelvtanulással.
2011. szept. 27. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Meg probálhatod de jó ha van veled valaki aki beszéli a nyelvet !!
2011. szept. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy baj, ha 3 és 4 év nem elég arra, hogy alapfokon beszélj ezeken a nyelveken. Nem kell perfektnek lenni, egy alapfok elég. A többi meg ragad. Ha 4 év alatt annyit nem tanultál meg, hogy az alapszavakat alapnyelvtannal használni tudd, ne menj külföldre...


Míg nem olvastam az apró betűs 2 sorodat, azt akartam írni, hogy alapfokon max. 3 hónap alatt meg lehet tanulni egy nyelvet, ha valaki elég időt és energiát szán rá.


Én másfél hónapos, napi 1 órás nyelvtanulással mentem el nyaralni 2 hétre. Az alapfokú tankönyv 2/3-áig jutottam. Nyaraláshoz bőven elég volt. Munkához kellett volna a hiányzó 1/3 is. :)

2011. szept. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és tanár nélkül tanultam, egyedül, otthon, a villamoson, a strandon, meg egyéb hasonló helyeken.
2011. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gyárban, szalagmunkát lehet csinálni.

Több ismerősöm van így Németországban, mondjuk magyar céggel mentek ki, szóval van ott közvetítő, akin keresztül az ügyeiket intézik.

2011. szept. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Németből tudom az alapszavakat, olvasásos fordítást, ragozást. Csak ha pl. beszélgetni kellene egy német emberrel, félek, hogy nem menne. Suliba is olvastuk, fordítottuk, ez mind jól ment, de félek, hogy nem érteném meg :/
2011. szept. 27. 10:29
 6/9 anonim ***** válasza:

A ragozással és olvasásos fordítással semmire nem mész, ha nem érted meg őket, és nem tudsz válaszolni.

Ezért borzalmas a nyelvoktatási rendszer. Ragozni mindenki tud, aki bemagolja a táblázatot. És akkor mi van?

Azt javaslom, hogy hallgass német műsorokat a TV-ben, német zenét, olvass regényeket... Bármit, ami nem "iskolaszagú".

2011. szept. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"hallgass német műsorokat a TV-ben, német zenét, olvass regényeket... "


Pontosan, így sokkal könnyebben lehet tanulni, mert nem magolsz, hanem rádragad.

Azért nem hiszem, hogy 3-4 év nem lett volna elég ahhoz, hogyha most kicsit átismételd (de rendesen), akkor ne tudnál beszélgetni valahogy. Eleinte biztos nehéz lesz, mert izgulsz majd, hogy nem rontod-e el, de aztán jön magától...

2011. szept. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nulla tudással mentem Ausztriába dolgozni. Első nap rájöttem, hogy jól megszívattam magam.


Gyötrelmes, pityergős két hét után megembereltem magam, leültem azzal a rohadt könyvvel és tanulni kezdtem.


Csak azt tanultam, amire feltétlenül szükségem volt. Először a munkahelyemen található tárgyak nevét, aztán egyszerűbb mondatokat, amik kellettek a munkámhoz. Így lassan, de biztosan megismertem a nyelvtani alapokat.


Amikor az osztrák kolléganőim látták, hogy igyekszem, segítőkészek lettek, és nagyon sok mindent ők tanítottak meg nekem.


Fél év elteltével már én tanítottam be az új kollégákat.


Osztrák női magazinokból nagyon jól el lehet sajátítani az alapszókincset, a filmnézés segíthet, hogy tudd követni a szöveget, de az a képesség, hoyg azonnal tudj reagálni, csak sok gyakorlás után alakul ki.


Nekem sok-sok kész mondat magolása is segített, így egyszer csak rájöttem a logikára.


Most nyelvvizsgára készülök, és a tanfolyamon jöttem rá, hogy sokszor hibásan használom a nyelvet, és ami a termelésben nem akadályozott, amiatt a vizsgán meghúzhatnak.


Én a sajt tapasztalatomból kiindulva, azt javaslom neked, hogy válaszd ki, melyik nyelvvel akarsz boldogulni és menj el egy intenzív kurzusra, ahol felelevenítheted a tudásod. Vagy egy magántanárhoz, és mondd meg, hogy külföldi munkavállalásra készítsen fel.


Ő felméri mit tudsz és mit nem, és segít abban, hogy mit kell még tanulnod.


Ha szorongós típus vagy, akkor nem lenne jó egyből belevágni, akkor úgysem mernél megszólalni. Ha viszont a jég hátán is megélsz, akkor egy kis ismétlés után hajrá! :)

2011. szept. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van aki magyar céggel megy ki külföldre.

Köztük van pár ember aki beszéli az ottani nyelvet, a többiek semmit.

A magyar cég szerintem nem fizet annyit mint a külföldi. Nem azért visz ki embereket hogy 10-12 eurós órabért fizessen.

2011. szept. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!