Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolja Magyarországon...

Miért gondolja Magyarországon sok ember, hogy mindenhol máshol jobb, mint itt?

Figyelt kérdés
Amiben benne vagyunk, azt ismerjük, jobban rálátunk a hibákra. Miért tételezi fel sok ember, hogy máshol nincsenek gondok, nincsenek problémák?
2009. okt. 26. 23:37
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

problémák persze mindenhol vannak, és sehol sincs kolbászból a kerítés, csalk egyrészt a hülyék egy főre jutó aránya nem mindegy, másrészt tuidod ha egy normális országban dolgozol, akkor abból meg tudsz élni, itt meg nem, ilyen egyszerű. de példát is hozok neked, kezdő középiskolai tanár 2800 EUR-t kap spanyolországban, niorvégiában átszámolbva egy mentőápoló majdnem 800 ezer HUF-ot (ezeket hallottam első kézből), na most persze valamivel drágább az élet (bár ez se mindig biztos), így azért lássuk be, mégiscsak jobb összességében.

Tehát munkáért kapsz normális pénzt, itt pedig 5 munkahelyed van és még úgy is csak szűkösen tudsz megélni ... Na hát ez azért nagy különbség, nem?

2009. okt. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
69%

Azt nehéz nekünk feldolgozni, hogy kelet-európaiak vagyunk. Több száz éve állunk itt a Kárpát-medencében úgy, hogy a keletet elvetjük és az is kivet minket, a nyugat pedig kéne, de az meg a kelethez sorol és nem fogad be.

Számunkra a példa mindig is a nyugat volt, ezért viseljük rosszabbul a helyzetünket, mint a kelet-európai szomszédaink.

Kicsit olyan ez a "környék" - mármint Kelet-Európa - mint Pesten pl. a Józsefváros és mi vagyunk azok a lakók ott, akik nem értik, hogy kerültek oda, a szomszédaikat lenézik és utálják a helyzetüket és mindenáron úgy szeretnének élni, mint pl. a Vízivárosban élők, ami ugye lehetetlen és ettől állandóan frusztráltak.

Bár a Józsefváros talán nem is jó példa, inkább valamelyik köztes pesti kerületet kellett volna írnom, mert akkor az egy "kerülettel" arrébb levő Ukrajna micsoda?

Csak nekünk eszünkbe se jut hozzájuk mérni a helyzetünket.

Magyarországon az emberek "relatív szegénységben" élnek. Ez egy szociológiai fogalom és azt jelenti, hogy ha veszünk két embert, akik élnek százvalahányezer ft-ból. azok közül relatíve az fogja magát szegényebbnek érezni, amelyik olyan környéken él, ahol az átlagkereset az övénél nagyobb, hiszen körülnézve ő szegénynek fogja magát érezni.

A mi általános magyar relatív szegénységünk abból ered, hogy nem a környékünkön nézünk körül és vetjük össze a helyzetünket másokkal, hanem oda tekintünk és szeretnénk sorolni magunkat, ahova nem tartozunk.

Pedig racionálisan gondolkodva legalábbis furcsa, hogy több száz évvel a társadalmi fejlődésben előttünk járó országokhoz mérjük a sajátunkat és hozzuk ki a miénket rendre vesztesnek.

Ez nem baj, vagy valami magyar szidás, hanem tény.

2009. okt. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

Én nem sorolom magam sehova, én csak szeretnék egy tartós és tisztességes munkát, és azért olyan fizetést, amiből megélek. De itt ezt együtt nem kapom meg. Tartós munka elvétve van, most dolgozom, de 3 hónapra vettek fel, hogy utána mi lesz, nem tudom, szeretnék egy saját lakást, akár hitelre is, nem akarok majd 30 évesen is a szüleimmel élni, de hitelt csak határozatlan idejű munkaszerződésre adnak. Tisztességes munkának annyi a fizetése, hogy az elmegy a számlákra, elmegy minimális kajára, amiből jóllakni nem fogok, és mire összegyűjtöm a lakásra valót, nyugdíjas leszek, és közben többször idegileg összeomlok, mert vagy vállalok fekete munkát, amiért azon kell görcsölni, mikor talál rám az APEH, vagy félévente járom a munkanélkülit és tűröm az unott pofájú ügyintézőket, vagy feladom... Ja, és ha van diplomám, akkor egyes munkákhoz már túlképzett vagyok, de ha nincs mellé más, akkor a többihez meg nem vagyok elég képzett.

Egyik nagynéném megelégelte, albérletről albérletre járt itt, pedig diplomás, orvos, kiment, és nem görcsöl, nyugodt, és el tudja tartani a kisfiát. Én ezeket úgy írtam, hogy első kézből tudom, és nem a vakvilágba találgatok.


Ha itt is meg lehetne élni tiszta munkából, talán kevesebben mennének ki. De itt az jut előre, akit apu-anyu benyomott valahova, aki elég nagy botrányhős, hogy a bulvár felkapja, akinek nincs lelkiismerete, és nem szégyell eltaposni másokat, vagy aki megnyeri a lottót...

2009. okt. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

válasz megírásának időpontja: ma 08:44


nagyon jól megfogalmaztad, maximálisan egyet értek.

2009. okt. 27. 10:59
 15/38 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 08:42



miért spanyol, norvég fizetésekkel hasonlítod a magyar fizetéseket? és ha már hasonlítasz, akkor miért nem hasonlítod a kiadásokat is?


én ott látom a legnagyobb gondot, hogy sok ember nagyot keveset tesz le az asztalra. ameddig arról szól a történet, hogy a főmunkaidőmben szervezem a másodállásomat, a másodállásom ideje alatt a harmadikat, addig nem is lehet hatékonyan értéket termelni.


egy munkáltató bolond lesz leváltani azt a munkaerőt, aki neki sokat termel egy olcsóbbra, aki nem termel annyit.


a következő gondot ott látom, hogy mindig azt nézzük, hogy kinek mije van és nem a saját feladatainkra/dolgainkra koncentrálunk.


kevés az az ember, aki probléma megoldásán gondolkodik, sokkal kényelmesebb másokat hibáztatni, hogy én miért vagyok sikertelen.

2009. okt. 27. 11:25
 16/38 A kérdező kommentje:

akkor tényleg annyira gáz magyarországon élni?



[link]

2009. okt. 27. 12:03
 17/38 anonim ***** válasza:
70%
basszus, azért mert mindenhol máshol jobb. rengeteg országban jártam már, azt hittem csak azért tűnik jobbnak, mert turistaként nem látszanak a visszásságok. de már kint is élek, és ami otthon megy, az kabaré, nem élet. :)
2009. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
nem tartozunk? na ne szórakozz már. akkor én most fogadjam el, h itt hülyére vesznek mások, csak szórakoznak az emberrel, éhhalálba kergetik, mert ez a normális, mert mi kelet európaiak vagyunk? na ekkora baromságot sem hallottam még. körülnéztél temár kicsit ebben az országban? látod te h mi folyik itt? hogy hova mennyi pénz úszik el? h ki mennyit keres a banki felsőbbvezetők, és a politikusok között??? van itt pénz, nemis kevés. csak éppen az értelmes emberek nemkellenek ennek az országnak, kitudja miért? legyen tele hülyékkel az egész ország, primitív, begyepesedett befordult emberekkel, mert azokat könnyen átlehet cseszni, és továbbra is szippanthatják el a sok pénzt. itt normálisan, és mostmár nyíltan is szórakoznak az emberrel, és hülyére veszik őket. és ez nem annak a hibája, h mi keleten élünk. lassan jobblesz romániában élni, mint itt magyarországon.
2009. okt. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem hogy ha ma egy itthon átlagosan kereső ember kimenne Amerikába, lecsórósodna az CSAK egészségbiztosítás kifizetésébe. Ott privát biztosítók vannak, profitra mennek, és nem biztosítanak, ha van "pre-existing condition"-öd, ami annyi, hogy tudsz róla, hogy pl. magasvérnyomásod van.


Szerintem azárt hiszik ezt, mert ezt mondják nekik. Amikor politikusok meg akarnak győzni, hogy itt minden szar, felhozzák, hogy máshol milyen a JÓ. Azt, hogy milyen a ROSSZ, arról nem szólnak. A világon minden országban van, akinek jobban megy, van, akinek rosszul. Nem szabad elhinni semmit, és gondolkodni kell. Aki gondolkodik, azt nem lehet átb*szni.

2009. okt. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

12:43-as: Meg azt, aki csak itthon ül a seggén és soha ki nem mozdul. Én voltam külföldön, sokfelé, nem is keveset, és látom, hol mi van. Hidd el, nem véletlenül mondják azt, amit. Próbálj meg összegyűjteni egy kis pénzt (ha tudsz), és tegyél egy kis túrát nyugatra-északnyugatra. Nézz és láss a saját szemeddel, aztán gondolkodj.


Nem mindegy, hogy az-e a problémája az embernek, hogy miből fizeti be a számláit, vagy az, hogy hova menjen nyaralni.

2009. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!