Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolja Magyarországon...

Miért gondolja Magyarországon sok ember, hogy mindenhol máshol jobb, mint itt?

Figyelt kérdés
Amiben benne vagyunk, azt ismerjük, jobban rálátunk a hibákra. Miért tételezi fel sok ember, hogy máshol nincsenek gondok, nincsenek problémák?
2009. okt. 26. 23:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Kérdező, ahogy írsz, feltételezem, hogy külföldön élsz. GYERE HAZA, ÉS PRÓBÁLJ ITT MEGÉLNI.


Halihó, nincs biztos munkám! Pedig keresek gőzerővel. Most dolgozom, de csak határozott időre van szerződésem. Hogy mi lesz utána, nem tudom. Nem biztos a megélhetésem, hiába tanultam, hiába AKAROK DOLGOZNI. Majdnem idegileg kikészültem a munkanélküliségben nyáron.


70ezer bruttót keresek, annak kb. 50ezer a nettója, ebből próbálj megélni, más munkát nem találtam.

2009. okt. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 13:22


nem, már 3 éve nem élek külföldön. de ott éltem le az életem nagyobb részét. és pontosan tudom, hogy miről beszélek. külföldön sincs biztos munka ott is vannak leépítések, csődök és sok helyen még a minimálbér fogalmát sem ismerik.


ezzel nem azt szeretném mondani, hogy MO-n nincsenek problémák. csak éppen nem mindegy, hogy azon agyal-e vki, hogy miképp tudja kijátszani a rendszert, hogy miképp tudjon lógni, hogy egész nap sírjon és irigykedjen azokra, akiknek esetleg jobban megy vagy megoldásokon gondolkodik és hajlandó-e letenni vmit az asztalra.

2009. okt. 27. 14:09
 23/38 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 12:43


maximálisan egyet értek

2009. okt. 27. 14:10
 24/38 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az indulj utnak aki rugalmas és hasznos tudása van vagy legalább beszéli a nyelvet. Sehol sincs kolbászból a kerités. Hiába a minimálbér ennyi meg annyi minimál mindenüt szar pénz. Nincs család, barátok akik segitenének.Külföldön a bevándorló elveszi a helyiek elől a melót, ezért tuti nem fognak senkit körberajongani.
2009. okt. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
72%

"Miért tételezi fel sok ember, hogy máshol nincsenek gondok, nincsenek problémák?"


Mert a külvilágot a tévéből ismerik. A filmekben és a sorozatokban az emberek középosztálybeliek, ritkán szegények, és az életük szerelmekről vagy bűnügyekről szól, de a munka alig kerül szóba benne. Tehát a "külföld" szóról az átlagembernek problémátlan, derűs, nagystílű életforma jut az eszébe, amit a sorozatokban és filmekben lát. Az, hogy nyugaton is van munkanélküliség, vagy szegénység, vagy ott is késhet a busz, vagy lehet hülye a főnök, vagy beázhat a mennyezet, vagy lehet rossz az idő, vagy lehet koszos az utca, az egyesekben fel sem merül, mert a sorozatokban és filmekben ilyesmi nem szokott látszani. Aki járt külföldön, az már bölcsebb, mert tudja, hogy nem olyan egyszerű az összehasonlítás. A világon van 200 ország. Ebből kb. 30 tényleg fejlettebb gazdaságilag Magyarországnál, bár még ez sem jelent automatikusan több létbiztonságot, jobb köztisztaságot vagy jobb közbiztonságot. Viszont Mo.-on nagyon divatos a panaszkodás, a szakértők ezt panaszkultúrának nevezik.

2009. okt. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
85%

A 08:55-össel teljesen egyetértek!


Nekem egyik rokonom már évtizedek óta kint él Svédországban, és igaz, hogy magasabbak a fizetések, de kb. annak a fele elmegy rezsire+lakbérre.

Annyi a különbség, hogy az átlag középosztály valóban tisztább körülmények között él, és ők toleránsabbak egymás iránt, DE:

- 1. A metrók és a közterek ott is tele vannak punkokkal, szélsőjobbosokkal, és főleg bevánodorlókkal és ők nem olyanok ám mint idehaza, mert ott kőkeményen sz.rrá vernek azok mindenkit, aki csak rossz szemmel is néz rájuk. Azok a balhék amik idehaza vannak semmi ahhoz képest ami ott megy.

- 2. Sötétedés után nem nagyon mennek az utcára az emberek (legalábbis nagyvárosokban), ugyanis óriási a bűnözés, főleg a bevándorlók miatt

- 3. Isznak mint a gödény. Egy átlag magyar nem tudja elképzelni, hogy egy 15 perces hajóúton hogyan lehet lerészegedni és abból sportot űzni hogy a tengerbe hányjanak, náluk viszont ez afféle népszokás (persze, nem mindnél, de elég sokaknál)



Na ez csak pár példa volt, ennyi jutott hirtelen eszembe. Nem győzködök én senkit arról, hogy ne menjen ki (pár vére vagy maradandóan), de igen sok magyar nagyot koppant már, mert azt hitték, hogy egy álomvilágba fognak érkezni. Igen, van ami sokkal jobb ott mint itt, de van ami összehasonlíthatatlanul sz.rabb.

2009. okt. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 14:15



köszi :)


pontosan ez az. ott is vannak gondok, nem ugyanazok, mint MO-n, de vannak.

2009. okt. 30. 14:22
 28/38 anonim válasza:

Nem az országgal van baj, hanem azokkal akik benne élnek. Azt vettem észre, amit Szent István óta építgettek őseink, azt mi porig romboljuk.

Régen az emberek büszkén kihúzhatták magukat, mert magyarok. Én ma, ha küldöldön vagyok, nem szívesen szólalok meg magyarul.

Külföldön becsületes emberek vannak, tiszták a városok..

A magyar ember azt hiszi, hogy ez valami csoda, valami különleges, pedig ez a normális. Mi lógunk ki a sorból.

2009. okt. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
A magyarok zöme annyira igénytelen, elmaradott, retardált, buta, prosztó, hogy legszívesebben vissza szállítanám őket oda, ahonnan jöttek, ahová valók: az Urálon túlra.
2009. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
18%

"A magyarok zöme annyira igénytelen, elmaradott, retardált, buta, prosztó, hogy legszívesebben vissza szállítanám őket oda, ahonnan jöttek, ahová valók: az Urálon túlra."


Téged meg vissza Palesztinába, vagy Galíciába.

Elálrultad magad, amikor többes szám harmadik személyben beszéltél, nem számolod magad magyarnak. Lebuktál zsidó

2009. okt. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!