Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolja Magyarországon...

Miért gondolja Magyarországon sok ember, hogy mindenhol máshol jobb, mint itt?

Figyelt kérdés
Amiben benne vagyunk, azt ismerjük, jobban rálátunk a hibákra. Miért tételezi fel sok ember, hogy máshol nincsenek gondok, nincsenek problémák?
2009. okt. 26. 23:37
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:
0%

Figyelj ide Barátom,


Mielőtt próbálsz tipizálni, kicsit gondolkodj el miért van az, hogy aki csak egy csöpp kritikai megnyilvánulással illeti a magyarokat, azt rögtön lezsidózzák. Az a baj, hogy nálatok ez már reflexé vált, ezen nem is tudtok változtatni. Nem, egyébként sváb vagyok, és elsősorban ember, tízmilliomod sorban pedig magyar. Ettől függetlenül olyan szinten rühellem ezt az országot, hogy egy utolsó koszos románt is többre tartok bármelyik tipró-taposó polgártalan magyar parasztnál. Elsődlegesen az van, hogy magyarország szemernyire sem Európa, és persze e ként is kezelem őket. És ha már zsidóknál tartunk - mint írtam nem vagyok zsidó - de szívesebben lennék még az is, mint magyar. A zsidók ebben az országban - ha nem veszem ide az szdsz nevű valóban kártékony képződményt - csak alkottak, nem is keveset, nem is kevesen. Mi (svábok) pedig szintén polgárok voltunk az ide telepített csehekkel egyetemben. Ezalatt a magyarok zöme csak a földet túrta szorgosan, a rájuk jellemző félig ázsiai attitűdökkel.


Jegyzed meg kis "magunkfajta": magyarország nem ország, hanem csak egy toilet. Parasztok vagytok, és azok is maradtok!

2009. okt. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
75%

"Ezalatt a magyarok zöme csak a földet túrta szorgosan" - Aha, kedves polgár, és az étel az honnan van ha nem "földtúrásból"? kedves polgár, a te ősied éhendöglöttek volna ha az "ázsiai magyar paraszt" nem túrta volna a földet.

A másik me az, hogy inkább szégyellhetnéd magad, hogy így beszélsz arról a hazáról, amely az őseidnek egykor otthont adott. Feltehetnéd a kérdést, vajon a te "dicső" őseid miért jöttek el a német területekről? Mert annyira jól megéltek ott mi? Vagy neadjisten csak nem azért, mert annyira szerették a magatokfajta opportunista kispolgárokat ott is? Mellesleg ha annyira utálsz minket magyarokat, akkor miért használod a nyelvünket? Miért írsz magyar oldalakra? Nem kötelező. Neked semmi közöd az igazi tisztes svábokhoz, akik Kossuth seregében harcoltak, mert ők a valódiak...és nem, nem vagy sváb, sem magyar, sem zsidó, hanem egy elkábított agyú világpolgár, konzumidióta bábu, mellesleg emberileg nulla...

2009. okt. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim válasza:
61%
Jegyezd meg primitív, buta, együgyű jobbikos tapló: Európa nem utál, csak lenéz benneteket!
2009. okt. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
már csak az a szerencse, hogy stílusotokkal nem a másikat, hanem saját magatokat minősítitek.
2009. okt. 30. 18:24
 35/38 anonim válasza:
57%

17:09-esnek - ilyenek miatt, mint te!

1. magyar vagyok, katolikus (szóval légyszi nekem ne zsidózz vissza)

2. senkinek se zsidózz!!! Milyen jogon ítélsz el bárkit is, akinek esetleg más a nemzete, vallása, máshonnanjött. Szerinted tényleg ez számít???

3. Konkrétan minden baj, amit a zsidókra kennek ebben az országban , nem lett vna bárki (igen, még egy csodálatos magyar )által elkövethető?

4.Tudsz a zsidókról valamit egyáltalán? mond neked vmit az a szó, h kipa, pászka vagy bármi? Van zsidó ismerősöd? ha igen, és ezek után gyűlölöd őket, akkor is csak azokat a személyeket van okod utálni, nem az egész népet

5. Mióta érzed azt, hogy ennyire mindenki fölé emel az, hogy magyar vagy? Pontosan miért jobb a magyar, mint a cseh, francia, vagy üzbég?

6. kérlek válaszolj!!


a magyargyűlölő svábnak! tényleg, jogos a kérdés, mit keresel még itt? az, hogy vki a földből él az alacsonyabb szintet jelent, mint más? különben is, egy rakat sváb paraszt volt - hospesként jöttek ide "földet túrni"

2009. okt. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
10%
mondjuk azért mert máshol nem pénzeli annyira az ország a "romákat",mint itt...szeretem,imádom Magyar országot...de ez van...hazánknak több,mint 65% nem magyar...és szar ügy,szegény csóró "romák" és ott lóg az arany a nyakukba meg a fülükbe...chh
2009. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
10%
mert egyik ország se pénzeli úgy a "romákat",mint itt...szegény csóró,de azért a nyakába ott az arany,meg a fülében..chh
2009. okt. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

"Kérdező, nekem rokonaim élnek kint, olyanok, akik itt nyomorogtak és nem jutottak 1-ről a 2-re, és kint megbecsülték a tudásukat és megélnek. "


Pont ugyanez... Nekem legtöbb rokonom (nagyszüleim összes testvére pl) kiment, és sokkal jobban élnek. Ők is panaszkodnak, hogy jaj, de sz*r nekik, de azért sose az a bajuk, miből éljenek meg, hanem az, hogy áh, nem elég a négy szobás lakás, vagy a kert túl kicsi... (annyira sajnálom őket, könnyem is kicsordul....)


Most gyorsan átgondolva az ismerőseim és családom:

- Nem tudok MIBŐL tanulni. Ha dolgozni megyek, az rámegy a tanulmányaimra (akkor meg minek járok egyetemre?), ráadásul lehetetlen a közlekedés. A pénzem több, mint fele utazásra megy el. A rezsit még csak nem is én fizetem...

- Anyám, a fizetéséből befizeti a csekkeket, és kb ennyi. Munkahelyén kap étkezési utalványt meg néha ajándékot, ha jó a hónap végi indexe. A prémium is ettől függ, tulajdonképpen abból él meg.

- Összes ismerősöm hasonló cipőben jár. Nyaralni barátaimmal EGYMÁSHOZ szoktunk menni, mert külföldi útra nem telne. Még a Balaton is úgy valósul meg, hogy egyikünk rokonának van nyaralója és két hétre kölcsönadja, cserébe kitakarítjuk. Egyikőnk sincs eleresztve, nem veszünk drága ruhákat, nincsenek értékes ékszereink.

Egy átlag ember így él. Két éve kihívtak Ausztriába rokonok, nos, az ő egyetemista lányuknak nem az volt a gondja, hogy miből fog megélni, hanem az, hogy milyen autót vegyen, meg hogy egyetemista barátnőivel melyik országba menjenek nyaralni. Arról nem is beszélve, hogy a közlekedés mennyivel jobb.


Miért sírunk itt, ebben a lepukkant országban? Hát ezért... Csak menj le mondjuk Salgótarjánba. A buszra kb verekedve tudsz csak feljutni, mert az emberek úgy állják körbe a buszt, mintha rohamoznák. Nincs egy sor, vagy valami, nem. Egymást fellökve szállnak fel. Milyen tempó ez?

Vagy nézzük a kukákat... Kitesszük a kukát, de ha késik a kukásautó, a cigányok felborítják és szétcincálják. Persze, az egészet neked kell felszedned az utcáról, mert ha rájuk szólsz, neked jönnek, megdobálnak.

Fizetsz egy kisebb boltban, átakarnak verni. Kis vegyesboltban másodjára akart a kis liba megvágni párszáz forinttal...


Sorolhatnám, de minek? Máshol is vannak problémák, csak nem mindegy, milyenek. Szerintem addig nem fogod megérteni a kisemberek mindennapi baját, amíg nem fogják a te kukádat szétbarmolni, vagy amíg nem a te évfolyamtársadat engedik át a vizsgákon egy kis pénzért, míg te tényleg tanultál, de a pénzzel nem tudod felvenni a versenyt...

2010. márc. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!