Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hiszek a világbékében. Ez...

Hiszek a világbékében. Ez nagyon nagy marhaság?

Figyelt kérdés
Teljesen be tudok fordulni azon, hogy az emberek hogyan élnek egyes országokban, s hogy gyilkoljuk, öljük egymást? Hiszek a világbékében és abban, hogy a szeretet a válasz mindenre és ha szeretettel élnénk a szívünkben és tolerálnánk mások szokásait, vallását stb akkor sokkal boldogabb lenne a világ. 22 vagyok és lány és nem tudom, hogy honnan jött ez nekem, de nincs olyan ember, akit én utálok. Szeretek mindenkit, még azokat is, akik gonoszok, mert mindenkiben meglátom a jót, vagy legalább próbálom megkeresni. Sokan hülyének néznek, de én ebben tényleg hiszek és néha sírok is, amikor belegondolok, hogy mit művelünk egymással. :( Szerintetek valaha lesz béke a világon? Nem elnyomottság, behódolás, meghunyászkodás, hanem igazi boldogság, amikor visszatérünk a természetbe és nem a pénz lesz a fontos, hanem a szeretet, a család, az összetartás, a Föld és az élővilág tisztelete? Vagy túl naiv és fiatal vagyok? Amúgy nem használok semmilyen drogot és vallásos sem vagyok, meg semmi ilyen, csak szerintem így kellene élni. :(

2013. aug. 14. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberi természet megakadályozza a világbékét, sajnos. Eleve ha mindenki szeret mindenkit, és minden tökéletes, egy idő után megunjuk. Az emberek akaratlanul is konfliktust, bajt keresnek, hiszen ez izgalmat ad, amire szükségünk van rövid életünk során.

Nem tudom, helyes-e az, amit írtam, én is gyűlölöm a háborúkat, de belátom, hogy az emberekben megvan az agresszió, az állatiasság. Minden élőlény a saját túléléséért küzd, ez nem csupán emberi sajátosság, mi még inkább kontrolláljuk magunkat, mint az állatok. Azt hiszem ezt tényleg csak elfogadni lehet, világbéke nem létezhet.

2013. aug. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is hiszek benne, de egyelőre sajnos a túl sok tesztoszteron és fegyver nem engedi. Bárcsak megélhetnénk.
2013. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz világbéke (még egy jó darabig egészen biztosan). Sőt, ha valami természetellenes lenne, az az általad annyira vágyott világbéke lenne. Az állatvilágban éppolyan mindennapos az elnyomottság, behódolás, meghunyászkodás, mint az emberek között. Csak az állatok nem pénzért, nagyobb lakásért stb. versengenek egymással, hanem több élelemért, jobb territóriumért, illetve a párosodás jogáért. Ettől függetlenül az emberiségnek lehetne több esze, de úgy látszik, pár millió évnyi evolúciót még nem volt képes felülírni pár ezer évnyi civilizáció.
2013. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy nem állatok vagyunk, hanem emberek. :/ Vagy talán mégis inkább állatok.....
2013. aug. 15. 13:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Hallottál olyasmiről, hogy a háború egy szükséges rossz ? Senki se szereti a háborút, főleg akkor nem, amikor ő maga és a családja is szenvedő alanyai... de mi lenne, ha nem lenne háború ? Pár év alatt megsokszorozódna az emberiség - de a termőföld ugyanakkora marad.

Vagyis amíg több az éhes száj, mint az étel - addig háború lesz.

2013. aug. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudj utolsó,de ez egy hülyeség. Nem vagyunk állatok, tudjuk kontrollálni magunkat, hogy ne 12 hanem mondjuk 2 gyerek legyen.
2013. aug. 15. 14:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokan nem tudják kontrollálni magukat; itt bukik el sokszor az emberiség, hogy felsőbbrendűnek hisszük magunkat. Hány és hány ember van, aki állati szinten van, jó sokan éppen hogy csak kicsivel többek, mint az állatok. Sosem fogjuk teljesen kontrollálni magunkat, de szerintem így a jó. Egy teljesen irányított világban az emberek csupán mozgó bábok lennének, akik nem hozhatnának saját döntéseket.

Tökéletes jövőt szeretnél, értem, hogy miért, de ez a jövő lehet többet ártana, mint használna.

2013. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!