Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kimentem Angliába, de mintha...

Kimentem Angliába, de mintha ezek nem is emberek lennének. Egyszerűen nem is érdekli őket, hogy az emver egy érző lény. Szerintem csak a profit érdekli őket és a lelket is kihajtják az emberből. Másoknak is vannak ilyen tapasztalatai?

Figyelt kérdés

2013. aug. 21. 17:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Ó, te szegény...
2013. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%
Mit dolgozol? Magyarországon szerinted a cégeket mi érdekli? Minden céget csak a profit érdekel! Nagy eséllyel te valamelyik nagy hotelben vagy szobalány, vagy egy nagy étteremben mosogató, és nagy eséllyel kelet-európai vagy arab a főnököd. Ott szokott baj lenni. Nekem az irodában, ahol többségében angolokkal dolgozom, semmi problémám nincsen, persze hajtani kell, de hol nem kell? Ha tunyulni akarsz, maradj otthon.
2013. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
62%

Igen, vannak, de ne ijedj meg tőle, ne add fel. Ők is emberek, de tényleg máshogy működnek mint a magyarok. És alapvetően tényleg abban mások, hogy sokkal kevésbé emócionálisak. Én jártam Angliában is, de hosszabb ideig éltem és tanultam Amerikában, és ott is ugyanezt tapasztaltam, tán még erősebben is. Igen, az amerikaik nem beszélgetnek például úgy mint a magyarok, még a családtagok egymással sem. Karácsony este is némán ülnek egymás mellett, és bámulják a tévét. Nincsenek olyan szoros érzelmi kapcsolatok, barátságok mint nálunk. Mindenki a saját erejéből és egyéniségéből akar és tud megélni, és úgy érzi, nem szorul másokra. Ezért nem is keresi a kapcsolatokat másoknál.


Hozzá lehet ehhez szokni, meg lehet ezt is érteni. Például nagy előnye ennek, hogy pont ettől hatékonyabbak, hogy egy ésszerűen szervezett rendszerben működnek, ami nagy mértékben kiiktatja az egyéni elfogultságokat, emóciókat. Ettől kisebb ott a korrupció, ettől lehet esélye egy külföldinek is. Ez az érem másik oldala.


Én is láttam kint Amerikába magyarokat, akik szó szerint ugyanígy reagáltak, nem bírták, ott akarták hagyni, el akartak menekülni, és az én vállamon bőgtek naponta órákat. Én meg nyugtattam, kitartásra biztattam őket. Neked is csak ezt tudom mondani. Nézd az előnyét ennek, az is van bőven!

2013. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
35%
Mire számítottál?
2013. aug. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%
Munkaidőben dolgozni kell, nem kapcsolatokat építeni! Ha nem tetszik Anglia, haza is lehet menni, minden panaszkodónak ezt tudom üzenni!
2013. aug. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
27%

És ennek mi köze van a külföldi politikához?


Csak provokációból írtad ki a kérdést...

2013. aug. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 rémuralom ***** válasza:
58%
És az miért olyan nagy kuriózum, ha csak a profit érdekli őket? Szerinted a sarki pékség miért süt kenyeret? Azért, hogy te ehess kenyeret? Nem. Azért, mert te hajlandó vagy megvenni, nekik meg abból profitjuk lesz.
2013. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

És elküldenek a k. any.dba is ha rosszat csinálsz?

Mert Mo-n még káromkodnak is! És itt sincs senkiben jóérzés.

2013. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
2. asztalos vagyok. 12 óráztatnak, csicskaként kezelnek, mindenért lebarmolnak. Mit csináljak?
2013. aug. 21. 18:19
 10/27 A kérdező kommentje:

"És elküldenek a k. any.dba is ha rosszat csinálsz? "


Ahhoz nem kell rosszat csinálnom. Itt ez alap.

2013. aug. 21. 18:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!