Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fősikolások vagyunk és ezentúl...

Fősikolások vagyunk és ezentúl a 8. kerületi Teleki László téren fogunk lakni. Mennyire rossz környék, vagy amit mondanak róla inkább csak sztereotípia? Melyik a legbiztonságosabb út a Keleti pályaudvarhoz, gyalog és tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés
Akinek van személyes tapasztalata kérem írjon. Sokan mondták, hogy rettenetes környék, mely napszakokban nem érdemes kimenni az utcára? És milyen óvintézkedéseket tehetek a biztosnágom érdekében? (lány 24.)

2013. aug. 27. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg zűrös környék. A tömegközlekedési járműveken sok a zsebtolvaj, a táskádat mindig tartsd a kezedben és vedd előre, a zsebeidben ne nagyon tarts értéket. Ne állj szóba gyanús idegenekkel, főleg kisebbségiekkel ne, mert van egy olyan szokás is a környéken, hogy amíg a páros egyik tagja az áldozattal cseveg, addig a másik kizsebeli. (Főleg járművön, megállóban.)

Az utcák nappal is veszélyesek, paprikaspray-t szerezz be szerintem, sötétedés után meg pláne. A Keletihez úgy a legbiztonságosabb kijutni, ha a lehető legrövidebb úton kigyalogolsz a Fiumei útra, és ott felszállsz a villamosra. Ez sem biztonságos, de a kis utcáknál még mindig jobb, mert itt legalább sok az ember.

Nem akarlak megijeszteni, de az az egész Budapest legrosszabb része, nappal is életveszélyes, a nyílt utcán megtámadnak és kirabolnak, a járókelők segítségére meg ne is számíts, mert ez ott szinte mindennapos.

Ha gyalog szeretnél eljutni a Keletibe, akkor is a Fiumei úton menj, mert ott legalább jó a közvilágítás és sok az ember.

2013. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy az első válaszoló egyáltalán nem túlzott. Ne legyél feltűnő és került a szemkontaktus a kisebbséggel. Néha semmi oka sincs annak, hogy embereket támadnak meg, szóval kellene majd néhány elővigyázatos óvintézkedés az önvédelemmel kapcsolatban.
2013. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár kicsit megrémít a dolog. Azon a környéken laktok, vagy sokszor jártok arra?
2013. aug. 27. 20:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok, egy pár évig majdnem minden nap arra jártam.
2013. aug. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagybátyám lakik arrafelé, de még nem panaszkodott. Én is többször jártam ott, velem se történt semmi atrocitás, de a környék rossz híre nem megalapozatlan.

Szerencsére a Teleki téri piacot lebontották, a helyére új piac épül.

[link]

Megszépül a környék is, ilyenkor meg szoktak emelkedni az ingatlanárak, ami a cigányok távozására várhatóan jó hatással van.

Mindenesetre sötétedés után ne mászkáljatok az utcán egyedül.

2013. aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, még annyit, hogy ne legyen rajtad semmi hivalkodó cucc, aranyékszer stb.

Az utcán a mobilodat ne vedd elő, mert kikapják a kezedből. (Néha meg szokták kérdezni, hogy hány óra van, ilyenkor a legtöbb ember a telefonján nézi meg.)

2013. aug. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. szept. 3. 11:43
 8/9 anonim válasza:
Sziasztok! Látom már lassan 4 éve tették fel ezt a kérdést, esetleg javult azóta arrafelé a közbiztonság, vagy semmit nem ért, hogy felújították? Köszi!
2017. jún. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem használt valamennyire. Azóta már több rendezvényt is tartottunk ott a kollégákkal (közvetlenül egy hajléktalanszálló mellett!)

Esténként még mindig barátságtalan egy kicsit, és az eddigiek ellenére is, ha megyek valami ismeretlen helyre, azt nézem meg először, hogy nem-e a 8.ker. közepén van-e, de jobb, számomra határozottan jobb a helyzet.

2017. jún. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!