Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Számít még Magyarországon a...

Számít még Magyarországon a nemesi származás?

Figyelt kérdés

Én hallottam már ezt is-azt is.

Pl. egyszer vonaton két idősebb ember beszélgetett arról, hogy egyszerűbb lenne a királyság, úgyis van elég nemesi család, akik közül választani lehetne. Szerintem nem feltétlenül ennek kell, hogy mérvadó legyen.

Mivel már úgyis eltörölték a nemességet, így szerintem felesleges nagy hangsúlyt fektetni erre.


2013. szept. 2. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Csak azoknak a sznoboknak számít, akik különbnek hiszik magukat másoknál. Egyébként semmi jelentősége nincs. Legfeljebb a családfa kutatáskor lehet érdekes a leszármazottaknak.
2013. szept. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Semmit nem számít a nemesség..

A királyságnak meg semmi értelme nem lenne. Minek nekünk király, amikor így is egy vagyont fizetünk adóformájában?? Még a királyi családot is mi tartsuk el???

2013. szept. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az csak egy példa volt, amúgy azzal érveltek, hogy felváltaná az köztársasági elnököt.
2013. szept. 2. 22:33
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező!


Válaszomban nem csak a Te kérdésedre, hanem a többiek válaszára is válaszolnék. Sajnos hazánkban már nem számít a nemesi származás. Ez a tény a magyar nemzetiség leépítésében fontos szerepet játszik. Így akarják kitörölni az emberek fejéből azt a tényt, hogy Magyarországon mindent ami jó a magyar nemesség épített fel. A kommunizmus és a köztársaság pedig le. Legnagyobb, legbátrabb történemi személyeink szinte egytől egyig nemesek voltak.


Lást: Rákoci Ferenc, Zrínyi Miklós, Wesselényi Miklós, Dodó István és sorolhatnám tovább.


Valamint még egy példa. Az első világháború után, Magyarországon átvette a hatalmat a tanácsköztársaság és átengedte hazánkat a Kis-Antant országainak. Ez után megjelent Horthy Miklós - Magyarország kormányzója és a Magyar Királyság feje - és bevonult Budapestre 1919-ben. 25 év alatt felszabadította Dél-Felvidéket, Kárpátalját,Észak-Erdélyt, Bácska háromszöget és a Muraközt. Ezt tette a magyar nemesség.


Ezzel szemben nem akarom taglalni, hogy mit tettek a magyar demokratikus pártok a rendszerváltás óta.


Az első válaszoló válaszára: A nemességvnem azt jelenti nekünk, hogy külömbek vagyunk. Ez sarkal arra, hogy azok legyünk. De azért azt sem szabad elfelejteni, hogy a nemesi családok és a jobbágy leszármazottak közti külömbség még mindig ég és föld.


A második válaszoló válaszára: A politikusokat is mi tartjuk el, mert nem termelő munkát végeznek. Valamint több politikus van, mint ahány tagja a királyi családnak lenne. Ebben biztos vagyok.

2014. dec. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es! Nagyon szép, amiket a nemességről írtál. Csak azt felejtetted el, hogy a nemességnek is a cselédeik biztosították a verejtékes munkájukkal a pénzt a vadászataikhoz, úri murijaikhoz, a kártyázásaikhoz a jövedelmet. A kisparasztoknak, munkásoknak, cselédeknek esélyük sem lehetett tanulni, és tenni az ország felemelkedése érdekében.

Aki közülük politikus lett, az sem ingyen volt az. Olvass Jókait, Mikszáthot, Móriczot, akkor tudod, hogyan élt a nemesség és hogyan zajlottak a választások.

Ami pedig Horthyt illeti: azért tudta visszafoglalni az elcsatolt területeket, mert Hitler segítette ebben, Ára a Donnál és a szovjet harctéren meghalt sok ezer magyar katona.

2014. dec. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5-ös! Azért kérlek, hogy nem rabszolgatartóknak állítsd be a magyar nemességet. Természetesen voltak olyanok akik a cselédjeiken élősködtek, de elhiheted, hogy ez eléggé ritka volt. A cselédek a nemesi családokban megbecsült emberek voltak. Üknagyszüleim cselédet tartottak. Dédnagyanyám elmondása szerint a cseléd mindig a család elött evett, hogy ne éhesen kelljen felszolgálnia. Amikor a cseléd férjhez ment Üknagyszüleim finanszírozták az esküvőjét és teljes konyhabútort kapott ajándékba, ami akkoriban nem kis tétel volt. A másik ágamról ősanyám, aki úgyszintén nemesi család sarja volt egy időben a helyi sertéspásztorral dolgozott, hogy megismerje a falusi életet is.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a nemesek és a polgárok, parasztok teljesen egyenrangúak voltak, de a különbség nem nem volt akkora mint ahogy azt sokan állítják.

2015. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!