Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki vagy mi felelős azért hogy...

Ki vagy mi felelős azért hogy a sok tehetséges gyerek "elveszik" (nem fedezik fel)?

Figyelt kérdés
Mik lehetnek ennek az okai? Szerintem pl. egy tehetséges roma származású gyereknek kevesebb esélye van kibontakozni. Még milyen okok lehetnek?
2009. nov. 3. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A nevelés. Lehet kifogásokat keresni rasszista faxságokkal, de ez az oka.
2009. nov. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
a pénz. én legalábbis tehetséges gyerek voltam, de sz-rt se értem el. :)
2009. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet. Például egy gyerek sokszor hiába tehetséges, jó képességű, ha a szülei ezzel nem foglalkoznak, mert nem érdekli őket, vagy fel sem ismerik. Aztán lehet az is az oka, hogy a szülők azért nem foglalkoznak vele, mert nincs rá idejük. Következő oka az lehet, ha a szülők észreveszik, hogy a gyerek jó képességű, de esetleg külső megerősítésre várnak, mert nem akarnak elfogultak lenni a saját gyerekükkel szemben, nem biztosak benne, hogy valóban tehetséges a gyerek, viszont mondjuk a gyerek egy olyan tanárhoz kerül az iskolában, aki csapnivaló pedagógus, és nem bátorítja, hanem inkább elveszi a kedvét a dologtól. Aztán az is előfordulhat, hogy a gyerek tehetséges valamiben, viszont amúgy lusta, és hát a tehetség önmagában nem elég.

A roma származás szerintem önmagában nem akadály, inkább az, ha ehhez a fenti okok közül társul egy vagy több is.

2009. nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az is gyakori ok lehet, főleg cigányoknál, hogy az otthon kihagyott alapokat egy iskola nem képes pótolni. Főleg az agyonpropagált "vegyes" osztályokban. Ahol a többiek már esetleg hatalmas előnnyel kerülnek az iskolába, a tanár nem fog az elmaradottak szintjére süllyedni, hanem a tempót az éltanulókhoz igazítja. És eben szerepet játszik a tanárok hiúsága is, mert szeretik saját dicsőségüknek elkönyvelni azt is, amit a gyerek már eleve otthonról hozott...
2009. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
teljesen egyetértek a 15:28-as válaszolóval. a saját példámból tudom, hogy a szülőn és a tanáron sok múlik. amikor én általános sulis voltam nagyon szerettem rajzolni. jártam is az iskolán belül rajz szakkörre. aztán egyszer kaptunk egy otthoni feladatot, hogy le kellett rajzolni a hupikék törpikékből egy törpöt ( még mindig emlékszem , pedig jó rég volt) és én sokat dolgoztam rajta és jól sikerült a rajz. aztán amikor a tanár meglátta, akkor azt mondta hogy nem hiszi el hogy azt én rajzoltam , meg biztos kopíroztam..stb.Hiába mondtam , hogy nem kopíroztam és tényleg én rajzoltam, nem hitte el. nagyon rosszul esett és utána nem is volt már kedvem járni.
2009. nov. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Én 18 éves vagyok és énekelek, az iskolai ünnepélyeken,rendezvényeken néha-néha fellépek, de szerintem már nemfogok. Kiröhögnek, csak azért mert én kimerek állni, és régebbi dalokat is előtudok adni.

A hangom nem rossz, városi első vagyok.

De semmit nem értem el vele. Az a baj, hogy nemtudok honnan elindulni, a pénz tényleg közrejátszik benne. Ha lenne pénz, tudnék stúdióba járni, még ha elsőre még nem saját számokat adnék elő. De már az is egy kiindulópont.

csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni:)

18/l

2009. nov. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Minden választ hasznosnak értékeltem
2009. nov. 3. 20:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt nem csak a romákról van szó hanem úgy általábana tehetségről, ne vakítson el senkit sem ez a romapropaganda, pl ott volt a Szász Marci is ő nem volt roma, mégis kiszekálták a belét az emberek csakmert más mint a többiek!!



Van erre egy konkrét film ami kereken összefoglal mindent az a címe hogy


Csodabogár


A travolta a főszereplője


Ugyanezek az okok itt is!!!!!!

Nameg az hogy a tudományt nem lehet eladni minta mónika sót...

Nincs benne üzlet innentől kezdve letojják a médiák.



Különben meg addig jó amíg az ilyen emberek nem kerülnek a köztudatba nagyon mert az csak hátráltatná őket, el kell fogadni hogy az átlagember nincs és soha nem is lesz ezekkel az emberekkel egy szinten !!!


Végezetül:


Abban a pillanatban megölik a tehetséget amint megpróbálnak belöle üzletet csinálni, vay mesterségesen kiemelni!!

2009. nov. 5. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!