Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen a spanyolországi élet?

Milyen a spanyolországi élet?

Figyelt kérdés
Milyenek az emberek? Mik a szokások?
2009. nov. 6. 19:39
 1/6 bibi05 ***** válasza:
100%

Szia, én másfél éve élek itt, az északi részen.

Az emberek alapjában véve kedvesek, mosolygósabbak, mint otthon és kzvetlenebbek, de ha felhúzzák magukat, akkor nem szabad hozzájuk szólni.

Persze itt is látni olyat, hogy magábafordulva jön az utcán velem szemben, de hol nincs gond?- mindenütt van.

Szokások? itt minden fiestan (ünnepen) sidrat (almabor) isznak, magasra emelik az üveget a másik kezük hátul van vagy a combjuk mellett és úgy tültenek bele, 2-3 korty italt. Nagyon tudnak mulatni, kávézókba járnak, sokkal többet, mint otthon. Van rá pénzük azért, több mint egy magyarnak. Aztán, sok ünnepük van, sokszor nem kellmenni dolgozni, mert van egy 1 napos ünnep. Nyugodtak alapjában véve, de sajnos butuskák. Sokan nem tudnak írni, olvasni öregebbek közül, mert nem volt rá lehetőségük, hogy iskolába járjanak, de ez itt nem szégyellni való, mint otthon. Aztán, itt nincs ovoda, rögtön iskolába járnak a gyerekek, rajzot, idegen nyelvet, éneket tanulnak, ha elérik a 6. osztályt, akkor egy vizygával tudják megszerezni a papírt, hogy elvégezték a 8. osztályt. Sokan beszélnek 1, vagy több idegen nyelven, inkább franciául.

Ja, és itt sok dolgozónak nem kell szakma, mint pl. pincér, szakács, takarítói álláshoz sem kell semmi, a pincérnek egy "ételfogdosási engedély" kell és ennyi.

Befogadnak sok-sok külföldit, de csak egyszer lehet elrontani náluk, utánna nem úgy viszonyulnak hozzád.

Bolt de. 10-kor nyit du. 2-ig, aztán szünet, majd du.5-kor újra kinyit és boltja válogatja meddig van nyitva, de általában 8 ig.

Imádják a bikaviadalt, kedvenc ételük a paella, persze van más ételük is amit nagyon szeretnek. Ízlik nekik jónéhány magyar fogás is.

Ha focimeccs van, akkor beül 100 férfi egy pici kocsmába és nézik a közvetítést, ha gólt lőttek, akkor petárda, kiabálás, kürt minden van:), aludni nem igazán lehet.

Sziesztájuk alatt nem tanácsos zavarni őket, ez 2-5-ig van, minden nap. Náluk a 9 óra még hajnalt jelent.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha érdekel még valami, akkor írj bátran, válaszolok rá. Szia

2009. nov. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

egy frászt ..

azért sztem ez a kérdés attól függ melyik részre érted, az előző válaszoló attól tartok Észak alatt Catalunat érti, na de azok nem spanyolok.

Sztem igazi spanyolokat Madrid vonalától Délre találsz. Na itt meg lehetne regélni, de azért az a bikaviadalosdi is leginkább a hülye turisták miatt van, de hála istennek ennyire Délre már csak a német, angol nyugdíjasok ereszkednek .... Ez jó is meg rossz is, de az király, hogy tulképpen még olcsóbban is elvagy mint Maon.

Szóval melyik rész érdekel?

2009. nov. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bibi05 ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.

Én Cstilla y Leon tartományban élek. Erre felé ez a megszokott. Én ezt tapasztalaom, nem hazugságokat írtam le, csak annyit, amit én látok.

2009. nov. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bibi05 ***** válasza:
100%
Elnézést elírtam, szóval Castilla y Leon tartományban élek.
2009. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Valenciában voltam 2 évig, nagyon jó kedvesek az emberek megéri oda menni és szép is
2009. nov. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én Málagában élnék szívesen :)
2009. nov. 7. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!