Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A speciális relativitáselmélet...

A speciális relativitáselmélet szerint, ha képes az ember az időutazásra, akkor az időparadoxon milyen jelenségekben jöhetne létre?

Figyelt kérdés

2013. okt. 2. 19:28
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál, hogy a rezgéssel van valami bibi?
2013. okt. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

"Ja és tér-dimenzió nincs, csak idő dimenzió. Ezek szerint nekünk nincs kiterjedésünk. Nagyszerű."


Ha pici közöd is lenne ehhez a szakterülethez nem írnál ilyen szemrehányásokat , én úgy írtam hogy a valóságban nem létezik semmilyen tér xyz amire te gondolsz és nincs külön az idő.


Klasszikus fizikában ahol te elvagy veszve természetesen értelmezünk tér dimenziókat mint xyz síkot és ezt szorozzuk az idő dimenzióval ,erre épül a Newtoni fizika ez a négy dimenzió és slussz csakhogy ez nem a valóság ,a kérdés pedig időutazásról szólt nem egy klasszikus fizikai feladványt oldottunk meg el vagy tévedve kissé.

2013. okt. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Szerintem találd ki hogy mit akarsz kérdezni aztán rakd fel úgy talán lehet segíteni de így még a kérdésed sem értem . Már ha nekem írtad :)
2013. okt. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Először is a gond az átlagemberrel az, hogy sokan azért nem értik meg a fizikát, mert fénysebességnek hívják az univerzális téridőhányadost. Ez egy szám, ami jellemző a világegyetemünkre, de nem a fény sebessége, ez a kifejezés így csak bezavar. Csak azért lett a neve fénysebesség, mert optikai kísérletekkel igazolták a létét.


Aztán pedig ha lenne időparadoxon abból két dolog következhetne vagylagosan:

1. A rendszer determinisztikus, minden előre elrendelt, nem tehetsz olyat ami megváltoztatja, tehát lényegében semmit sem tehetsz önszántadból.

2. Léteznek elágazások, párhuzamos világok, amihez újabb dimenzió kellene, hiszen ha megtörténik így is és úgy is a dolog akkor lenne időutazás előtti és utáni valóság is. Viszont e szerint az ötdimenziós világban is feltételezhetjük ugyanezt, ami szülné a hatodik dimenziót, és így tovább, tehát a dimenziók száma is végtelennek kellene lennie, ami pedig még a legvadabb elméletekben sem végtelen.

Egyelőre egyiket sem sikerült igazolni, bár a determinisztikus világ matematikailag igazolható, csak számunkra, embereknek nem igazán kedves.

2013. okt. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Ma még Einstein neve fogalom, a tömeg szemében géniusz. De egyszer felnövünk és rájövünk szélhámosságaira.
2014. febr. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Az előzőnek:

Mint például?

2014. febr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Nincsenek időparadoxonok, csak nekünk tűnik úgy, mintha azok paradoxonok lennének. Mindenre van logikus magyarázat, csak ezeket nem mindenki érti meg.
2014. márc. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!