Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek illik adni pénzt?

Szerintetek illik adni pénzt?

Figyelt kérdés

Ha két ember osztálytársak (felnőttképzés)

Az egyiknek van autója, a másik biciklivel járt át a fél órára lévő iskolába.

Szóval ha együtt mennek autóval, a másiknak illik beszállni a költségbe??Heti 2 alkalomról van szó, majdnem útba esik a ház, és háztól házig szállítva van az illető!

Te mennyit adnál???

Elfogadnád ha te lennél az akinek autója van?

Jobban motiválna ha tegyük fel beszállna havi 1500-2000FTal?


Egyébként akinek autója van, nem dolgozik.

Akinek nincs autója ő egy család anya!


2013. okt. 3. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a biciklis kéri meg, hogy vigye el,akkor igen szálljon be a költségekbe.

Ha a másik ajánlja fel, szerintem akkor is illik a biciklisnek megkérdezni, hogy mivel tartozik,mennyivel szálljon be.

Én autósként ezért nem fogadnék el semmit.

2013. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen illik, az más kérdés, hogy megnézném, hogy a másik önmagától felajánlja-e, hogy beszáll a benzinbe?Amúgy nem fogadnám el, ha én lennék a kocsi tulajdonosa.
2013. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen illik adni, legalábbis megkérdezni, hogy elfogadja e?

Ilyen benzinárak mellett akár útba esik akár nem valahogy kompenzálni kell.

2013. okt. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kérdezd meg, már csak a lelkiismereted miatt is. Ha nem fogadja el, akkor a tanfolyam végén (ha közel van) vagy alkalomadtán (netán többször, ha még sok van hátra) süssél sütit, vigyél neki is stb. Szóval valami figyelmességek. Esetleg ünnepek felé kávét stb., szóval ami belefér neked is, felé is egy gesztus.
2013. okt. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
engem a munkatársam szokott bevinni a faluba ahol lakik. neki semmiség, hisz utba esik, és várni se kell rám mert hamarabb kint vagyok a kocsinál. nekem viszont hatalmas segítség mert így a félórával korábbi gyors buszt is elérem (egy órával vagyok hamarabb otthon) így mindig megkérdezem hogy mennyivel szálljak be, illetve vittem neki csoki/sört (van egy kislánya) köszönet képp. persze ő mindig azt mondja hogy nem kell hiszen utba esik
2013. okt. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!