Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetet családom...

Ilyen helyzetet családom belül, hogy illik rendezni?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja adódott egy jó álláslehetőség amihez viszont saját kocsira volt szükség.

Mivel nekem nincs kocsim ezért az egyik közeli rokonom felajánlotta, hogy kölcsön adja az egyik ritkán használt autóját. Ezt én el is fogadtam. A részletekben különösebben nem állapodtunk meg. Mondta, hogy használjam nyugodtan míg nem lesz sajátom.

Az autó ma viszont elromlott. A javítás árát még nehéz megmondani, de könnyen lehet, hogy akár több száz ezer forint lesz.

Ilyen esetben kinek kellene fizetni-e a javítást?


2013. szept. 18. 19:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
egyértelmű hogy neked kell fizetned mivel te használod használtad. te elfogattad az autót így neked kell megjavíttatni.
2013. szept. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%
Na kinek? Ki használta? Te!
2013. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

A hibától függ szerintem. Ha nem adta neked, csak kölcsönbe, és a hiba olyan eredetű, ami az eddigi használatból (és nem a 2 hónapból) fakad, akkor osztoznotok kéne a költségen.

Persze ha még hosszú távon akarod használni, akkor fel kéne ajánlanod, hogy te fizeted, mert végül is neked kell a kocsi, nem neki.

2013. szept. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

De nem az én hibámból romlott el!

Egyszerűen csak oda ért, hogy bizonyos alkatrészek elhasználódtak benne és épp nálam mentek teljesen tönkre.

2013. szept. 18. 19:16
 5/28 anonim ***** válasza:
44%

De te használtad! benne volt a pakliban! Ő ritkán használta, vagyis nála el sem romlott volna, mert nem használja!

Te használod INGYEN és ő fizessen? Van bőr a képeden!

2013. szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
52%

ez nem ilyen egyértelmű. mondjuk ha határozatlan időre adta kölcsön s nem kell időre visszaadnod akkor valóban neked kell fizetni a javitást. akkor lenne gond ha megjavittatod s visszakéri.

mivel ingyen adja - ha jól értem - megint csak nem lenne ildomos ha ingyen adott autó használatból származó szerelési költségeit neked kellene fizetni.


saját autódnak is fizetned kellene a javitását.

ugyanakkor felmerül a kérdés hogy megéri e javittatni. én autómnál pl. egy ponton ugy döntöttem hogy nem ölök bele több pénzt a a megjavitása helyett eladtam 7000 Ft-ért egy cigánynak.

(100 000 Ft-ot kellett volna rákölteni hogy működjön s ezután ért volna 70 000 Ft-ot...)

2013. szept. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
25%

2 honapja hasznalod.

Neked kellene kifizetni vagy legalabbis a nagyobb reszet

2013. szept. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
49%
Jó és ha a rokon azt mondja, hogy ő most nem használja nincs pénze megcsináltatni akkor többet nem jársz munkába?
2013. szept. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
50%

szóval ha értéket képvisela kocsi s ez az érték az ő tulajdona lesz akkor jogos a kérdés. ha egy fokozottan a saját értékét vesztő autóról van szó s te a puszta működése miatt költesz rá akkor neked kell fizetni...


én azt tartom jó ötletnek hogy megbeszéled vele hogy megjavittattod de használhatnád e addig amennyi időt e váratlan javitás miatt késik a saját kocsid.

ha neki kell fizetnie a javitást akkor mondhatja azt hogy inkább vedd is meg s fizetsd te a javitást is...

2013. szept. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Tehát akkor egy valószínűleg a kettő tömegű lendkerék hibája az én általam belehajtott 10-12 ezer km miatt történt?

A tulajdonos által belehajtott 350 ezer km már nem is számít?

Akkor én vegyek bele 300 ezerért kettős tömegű lendkereket?

2013. szept. 18. 19:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!