Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen Németországban az...

Milyen Németországban az élet? Akik kint élnek huzamosabb ideje (>1 év) vagy voltak kint több ideig - és nem tanulni, hanem dolgozni - tudnának nyilatkozni?

Figyelt kérdés
Dolgoztam itthon, most voltam angliában, de egyik sem tetszett - németül is beszélek, így gondoltam megpróbálkozom Németországgal. Egyszer voltam már kint ösztöndíjjal, csak akkor depressziós voltam, és nem mertem nyitni...így nem túl kellemes az emlékem, de most így visszagondolva, nem is volt olyan rossz. Az utcák mindig tiszták voltak, a fű le volt nyírva hibátlanul, stb.

2013. okt. 3. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
menj ki, és nézd meg. Mindenki más munkát kap, más helyen lakik,...
2013. okt. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Igen ezzel minden pozitivumot le is irtál,az emberek nem barátságosak (németek,osztrákok) visszahúzódoak,bezárkázottak,nem nagyon szeretik az "Auslander"-eket,nemtudom nekem kicsit olyan nyomott hangulatom volt kinnt,kicsit "gépiesek" ott az emberek,nekem marhára nem tetszett,az nem a mi világunk az biztos,haza is jöttem.5hónapot voltam.
2013. okt. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked még van lelked, Gladiator, a német típus = a titáni rassz utódai alapvetően mechanikusságra hajlamos: ezt érezted meg.
2013. okt. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó. Van sok fesztivál, az emberek kijárkálnak, mulatnak, esznek-isznak. Nagyon szimpatikus.:)
2013. okt. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%
Kijárkálnak?!Te elvagy tévedve jó emberek,a fesztiválokon kivül marhára sehova nem járnak és bezárkózottak,nemfognak veled bratyizni úgyhogy ezt elnézted...
2013. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig én Stuttgart-ban a Cannstatter Volksfest-en hatalmasat partiztam, fullon volt a hely :) A karácsonyi vásárokról nem is beszélve, kolbásszal és forraltborral mmmmm nyami ;)
2013. okt. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Regensburgban voltam, nagyon szerettem, gondolkozom rajta, hogy visszamegyek. Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam ott, mint amiket eddig leírtatok. Annak ellenére, hogy magyar vagyok, nagyon kedvesek voltak velem, szinte azonnal befogadtak, sokat segítettek, nagyon jó kapcsolataim alakultak ott ki, és rengeteget buliztam is. Mo-n, ahol élek, itt mindenki olyan, mint egy élőholt, legalábbis a felnőttek (30+). Nem járnak el sehova, mindenki csak dolgozik és aggodalmaskodik a pénz miatt, mindenhol feszültség van, egyszerűen képtelen vagyok a barátaimmal lazítani egy kicsit. Ha el is megyünk valahova (2 hónapban 1x) szórakozás gyanánt, még akkor is csak a munka a téma és idegeskedés van. Ehhez képest Németországban minden hétvégén összeültünk egy grillpartira vagy elmentünk a városba kicsit szórakozni. Ott élnek az emberek, nem csak úgy vannak, élnek. Imádtam a kollégáimat is. Egyébként Alteglofsheimban dolgoztam egy gyönyörű kastélyban (zeneakadémia). Szerintem nagyon szép hely, tele jó emberekkel, megismertem például ott valakit, állítom nála önzetlenebb ember nincs a világon. Szóval tényleg van ott sok kedves, segítőkész ember is, nekem szerencsém is volt, hogy valahogy többnyire csak ilyenekkel hozott össze a sors, de azért vannak mások is. Azért nyilván belefutottam pár olyan emberbe is, aki borzalmasan unszimpatikus volt. Sok német egyszerűen hideg, és nem nyílnak meg annyira, mint mi, magyarok. Pl. ott mindenki mindenkivel magázódik, elég nehéz elérni, hogy tegezzük végre egymást (én utálom ezt a magázódást). Találkoztam olyan emberekkel, akiknek feltettem egy egyszerű kérdést, csupán barátkozásból, pl. hogy vannak-e gyerekeik, és teljesen lesokkolta őket, hogy hogy mertem ilyet kérdezni, ez teljesen magánügy. Volt olyan, aki mesélte, hogy már járt Magyarországon, mire én megkérdeztem, hogy hol, és ezt már nem volt hajlandó elárulni, ezt már túl személyesnek vette. Szóval én azt tudom mondani, hogy mint bármelyik országban, van ilyen is, olyan is. Én nem szeretném őket általánosítani, akikkel én találkoztam, szimpatikusak voltak, jól éreztem velük magam, azóta is tartjuk a kapcsolatot. Nekem összességében tetszett nagyon is, szeretnék visszamenni, csak sajnos családi okokból haza kellett jönnöm pár éve.
2013. okt. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
51%
Amúgy Németországban ha netezni szeretnél, az eléggé lassú, néha nyögvenyelős, főleg falukban. Nem tudom ki hogy volt vele, de nekem nagy városban semmi gondom nem volt vele, míg viszont kiértem egy faluba, ott eléggé gyenge minőségű volt.
2016. máj. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Kommander ***** válasza:
91%
Sziasztok,én 2008 óta dolgozók Németországba,de csak 2016-ban telepedtem le,el kell,hogy mondjam,hogy keleteurópához képest az életszínvonal nagyon jó,szóval jó a megélhetőség,van betétbiztosítási,nem kell fizetni az orvosoknak...stb,azt is elmondom,hogy egy külföldi kb 1200-1300 eurót keres ,sőt sok Német is,akinek van egy iskola égetett séfek itt,az esetleg többet keres párszáz euróval...legtöbben albérletben laknak...mit is mondjak,olcsó az élelem,de viszont drágák a bisztosítások meg a kocsifenntartás...ha valami különös érdekel kérdezzetek,válaszolok...
2017. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Nem tudom miért mondják a németekre ridegek, nem barátkoznak, én ennek teljesen az ellenkezőjét tapasztaltam. Nagy általánosságban kedvesek, előzékenyek, keresik a barátságot, étteremben, ha nincs hely és leülünk idegenek mellé asztalhoz a végére barátság lesz belőle... hát bocs, aki nem beszél németül (sok magyar nem is akar!) azzal nem foglalkoznak, nincs miről meg kivel beszélni :) :) :)

Szerintem a magyarok sokkal tartózkodóbbak, ridegebbek megha nincs hasznuk a másikból már a barátság szóba sem jöhet... ráadásul sokszor szabadszájúak, nyersek, szeretik egymást csipkedni, aláásni, pletykálni stb. ez németországban is megcsinálják már sok munkahelyen nem is tesznek 2 magyart egy müszakba mert akkor nem hajlandóak fejlődni, csak egymással csipognak és mindenkit kipletykálnak :D ennyit a magyarokról meg a németekről. Vagy különbség, ők kultúráltabbak!

Az életszínvonal nagyon jó, tudsz németül, hajlandó vagy fejlődni, akkor segítenek mindenben, sok lehetőséget kapsz főleg ha fiatal vagy még. A társadalom senkit nem hagy magára. Általában rend és fegyelem jellemző, ebből nem adnak lejjebb, sok szabály van, de logikus szabályok, pl a füvedet így nyírjad, a kutyádat köteles vagy tréningre vinned majd engedelmességi vizsgát tenned, ha gyerek van a családban akkor 3 szobás lakásban kell lakni, hogy mindenkinek legyen privát szférája... de ezek logikus törvények, valóban a társadalom érdekeit szolgálják.

Keresni jól lehet, albérletet már lehet találni kb a nettó fizetés negyedéért. Lehet utazni, félretenni. Összességében jó. Az életszínvonal, a társadalom, a mindennapok, a kilátások sokkal jobbak, mint Mo-n.

2020. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!